У Х В А Л А
Справа № 686/1169/16-а
08 вересня 2016 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Сторчак В. Ю.
суддів: Ватаманюк Р.В. Мельник-Томенко Ж. М.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому на постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 23 лютого 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про перерахунок пенсії,
В С Т А Н О В И В :
В січні 2016 року, ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому, в якому просив зобов'язати відповідача поновити йому виплату пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", виплата якої була призупинена, в зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 року № 213-VIII".
Постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 23 лютого 2016 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з даною постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволені позовних вимог.
За приписами пункту 1 частини 1 статті 197 КАС України, розгляд справи колегією суддів здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до наступного.
Під час розгляду апеляційної скарги судом апеляційної інстанції встановлено, що на розгляді Конституційного Суду України перебуває справа за конституційним поданням 48 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законодавчих актів України, які регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення.
Ухвалою Конституційного Суду України відкрито конституційне провадження у справі в частині щодо відповідності Конституції України (конституційності) статті 13, частини другої статті 14, пунктів "б"-"г" статті 54 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року № 1788-XII зі змінами, частини третьої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV зі змінами, абзацу третього пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 8 липня 2011 року № 3668-VІ зі змінами, частин третьої, четвертої статті 141 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 7 липня 2010 року № 2453-VІ зі змінами в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 року № 213-VIII, а також пункту 2 розділу III "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ та про відмову у відкритті конституційного провадження у цій справі в іншій частині.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 156 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що в даному випадку наявні достатні та необхідні правові підстави для зупинення апеляційного провадження у цій справі до вирішення Конституційним Судом України справи за вказаним конституційним поданням 48 народних депутатів та набрання таким рішенням Конституційного суду законної сили.
Частиною 10 статті 103 КАС України передбачено, що зупинення провадження в адміністративній справі зупиняє перебіг усіх процесуальних строків у цій адміністративній справі. Перебіг процесуальних строків продовжується з дня поновлення провадження.
Таким чином, вищезазначені обставини мають істотне значення для правильного вирішення спору, і оскільки для вирішення іншої справи потрібен час, а строк розгляду апеляційної скарги є обмеженим, колегія суддів дійшла висновку про необхідність зупинення провадження у даній справі до вирішення Конституційним судом України відповідного подання Верховного суду України.
Керуючись ст.ст. 71, 150, 156, 195, 196 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому про визнання неправомірними дії та зобов'язання вчинити дії--зупинити до вирішення Конституційним судом України подання 48 народних депутатів щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законодавчих актів України, які регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.
Головуючий Сторчак В. Ю. Судді Ватаманюк Р.В. Мельник-Томенко Ж. М.