Постанова № 61317102, 30.08.2016, Шевченківський районний суд м. Чернівців

Дата ухвалення
30.08.2016
Номер справи
727/5754/16-а
Номер документу
61317102
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 727/5754/16-а

Провадження № 2-а/727/189/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2016 року

Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

Головуючого судді Слободян Г.М.

при секретарі судових засідань Бурма А.С.

за участю сторін:

- позивача ОСОБА_2

- представника відповідача, за довіреністю Маринюка Р.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань приміщення Шевченківського районного суду м. Чернівці справу адміністративного судочинства за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправною відмову в перерахунку пенсії та зобов'язання вчинити дії по перерахунку пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду із позовною заявою до відповідача Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправною відмову в перерахунку пенсії та зобов'язання вчинити дії по перерахунку пенсії, посилаючись на те, що він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області в Чернівецькій області та з 03.08.2015 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Розмір пенсії йому призначеної було розраховано на підставі довідки військової частини А0105 від 09.07.2015 року за №116/90, Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України від 10.07.2015 року №305/353. Зазначає, що у вказану довідку не було включено додаткові види грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, які дають право на підвищення його пенсії: матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань, премія за якісне виконання службових обов'язків, грошова винагорода за безперервну службу, щомісячна додаткова грошова винагорода, премія за результати роботи, матеріальна допомога на оздоровлення, що призвело до зменшення розміру призначеної йому пенсії. Посилається на те, що 10.03.2016 року він звернувся до відповідача - ГУПФ в Чернівецькій області із заявою згідно ст. 63 ч.2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб про перерахунок йому пенсії з 03.08.2015 року із врахуванням одержаних за період з 01.08.2013 року по 31.07.2015 року (за останні 24 календарні місяці перед звільненням), таких додаткових видів грошового забезпечення, з яких утримувався та був сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зокрема: матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії за якісне виконання службових обов'язків, грошової допомоги за безперервну службу, щомісячної додаткової грошової винагороди, премії за результати роботи, грошової допомоги на оздоровлення. Стверджує, що до заяви ним було додано відповідачу на його вимогу додаткові довідки військової частини А0105 від 28.01.2016 року № 116/14, Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України від 18.01.2016 року №305/26 про розмір та період виплати додаткових видів грошового забезпечення, які не були включені до первинно наданої ГУПФ в Чернівецькій області довідки для обчислення пенсії від 09.07.2015 року №116/90 та №305/353 від 10.07.2015 року. Вказує, що відповідачем було відмовлено в проведенні йому перерахунку призначеної пенсії про що повідомлено письмово листом від 21.03.2016 року №108/Ж-11, із посиланням на те, що врахування в розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії за якісне виконання службових обов'язків, грошової допомоги за безперервну службу, щомісячної додаткової грошової винагороди, премії за результати роботи, грошової допомоги на оздоровлення суперечить вимогам чинного законодавства. Вважає відмову відповідача протиправною та такою, що суперечить нормам чинного законодавства та грубо порушує його конституційне право на соціальне забезпечення. Просить визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецький області про відмову в проведенні перерахунку раніше призначеної йому пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 10.03.2016 року з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та зазначених у довідках військової частини А0105 від 28.01.2016 №116/14, Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України від 18.01.2016 року №305/26, а саме: матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії за якісне виконання службових обов'язків, грошової винагороди за безперервну службу, щомісячної додаткової грошової винагороди, премії за результати роботи, грошової допомоги на оздоровлення та здійснити перерахунок та виплату, починаючи з 03.08.2015 року.

Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, у наданих суду поясненнях посилався на обставини аналогічно викладеним в позовній заяві, просив його задовольнити з підстав наведених в ньому.

Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, просив відмовити в позові з підстав наведених в запереченнях на позов.

Заслухавши пояснення позивача ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких грунтуються позовні вимоги, об'єктивно дослідивши і оцінивши усі докази, в їх сукупності встановлені в судовому засіданні, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст.19 ч.2 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ст.8 ч.ч.1, 2 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Судом належними доказами по справі встановлено, що позивач ОСОБА_2 є військовим пенсіонером за вислугою років, з 03.08.2015 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується пенсійним посвідченням (а.с.8).

Розмір пенсії позивачу ОСОБА_2 було розраховано на підставі довідок військової частини А0105 від 09.07.2015 року за №116/90, Фінансового управління Генерального штабу ЗС України від 10.07.2015 року №305/353 (а.с. 12, 13).

В засіданні встановлено, що під час розрахунку довідок військової частини А0105 від 09.07.2015 року за №116/90 фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України від 10.07.2015 року №305/353 не було включено додаткові види грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, які дають право на підвищення її пенсії: матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, премія за якісне виконання службових обов'язків, грошова винагорода за безперервну службу, щомісячна додаткова грошова винагорода, премія за результати роботи, грошова допомога на оздоровлення, що призвело до зменшення розміру призначеної їй пенсії.

10.03.2016 року позивач ОСОБА_2 звернувся до відповідача - ГУПФ в Чернівецькій області із заявою згідно ст. 63 ч.2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб про перерахунок йому пенсії з 03.08.2015 року із врахуванням одержаних за період з 01.08.2013 року по 31.07.2015 року (за останні 24 календарні місяці перед звільненням), таких додаткових видів грошового забезпечення, з яких утримувався та був сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зокрема: матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії за якісне виконання службових обов'язків, грошової допомоги за безперервну службу, щомісячної додаткової грошової винагороди, премії за результати роботи, грошової допомоги на оздоровлення, що підтверджується заявою (а.с. 11), до якої позивачем було додано відповідачу додаткові довідки військової частини А0105 від 28.01.2016 року № 116/14 (а.с.9), Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України від 18.01.2016 року №305/26 (а.с.10) про розмір та період виплати додаткових видів грошового забезпечення, які не були включені до первинно наданої ГУПФ в Чернівецькій області довідки для обчислення пенсії від 09.07.2015 року №116/90 та №305/353 від 10.07.2015 року та повідомленням від 21.03.2016 року №108/Ж-11, відповідачем було відмовлено ОСОБА_2 у проведенні перерахунку призначеної йому пенсії, з посиланням на те, що врахування в розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії за якісне виконання службових обов'язків, грошової допомоги за безперервну службу, щомісячної додаткової грошової винагороди, премії за результати роботи, грошової допомоги на оздоровлення суперечить вимогам чинного законодавства. (а.с. 14).

Так, відповідно до ст.43 ч.3 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (редакції, чинній на час призначення пенсії) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей»", пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії. Розмір додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців визначені Законом України від 20.12.1991р. №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Зокрема, військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Статтею 9 Закону України від 20.12.1991р. №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, по відповідає умовам-військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад - за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення «посадового окладу, надбавки; доплати; винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького дату та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців за категоріями військовослужбовців. Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток №25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби, матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону України від 20.12.1991р. №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»), а також одноразова матеріальна допомога: військовослужбовцям строкової військової служби, а також гарантованостаттею 10-1 ч.1 Закону України від 20.12.1991р. №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням - грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, перерахунок раніше призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» Міністру оборони України дозволено здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10% посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення (підпункт 2 пункту 5).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 року №260. Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення ним винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпунктом 3 пункт 5 постанова №1294, підпункт 30,4 пункт 30 розділу XXX. Інструкції).

Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Згідно Порядку призначення пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ визначеного Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб"№2262-ХІІ,постановою Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" від 17 липня 1992 року № 393 (з подальшими змінами та доповненнями).

Частиною 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" установлено, що всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина 1 статті 101 цього Закону). Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції). Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

З наведеного вбачається, що суми матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премія за якісне виконання службових обов'язків, грошова винагорода за безперервну службу, щомісячна додаткова грошова винагорода, премія за результати роботи, грошова допомога на оздоровлення, які відповідно до довідок військової частини А0105 від 28.01.2016 року № 116/14, Фінансового управління Генерального штабу ЗС України від 18.01.2016 року №305/26, які були нараховані позивачу ОСОБА_2 за 24 місяці перед звільненням та з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, належать до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Аналогічна правова позиція висловлена в постанові Вищого адміністративного суду України у справі №К/800/24483/15 від 11.08.2015 року.

Оцінюючи наявні в справі докази в їх сукупності, суд вважає обґрунтованими доводи позивача в цій частині заявлених вимог. Разом з тим, відповідач як суб'єкт владних повноважень в ході судового розгляду не довів обґрунтованість своїх висновків і правомірності прийнятих на їх підставі рішень.

Стаття 46 Конституції України право громадян на соціальний захист гарантує загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій. Згідно даної норми Основного Закону прийнято «Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», статтею 3 яких визначено, що право на забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням мають застраховані громадяни України, а одним із видів з загальнообов'язкового державного соціального страхування є пенсійне страхування (ст.4).

Відповідно до ст. 66 КАС України суд оцінює докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно до ст. 71 ч.2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суд вважає, що відповідачем не надано належних доказів на підтвердження своїх заперечень та не обгрунтованості позовних вимог позивача.

Відповідно до ст.159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обгрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Таким чином, враховуючи викладене, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог та визначеного позивачем предмету спору, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про визнання неправомірною відмову у перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії грунтується на законі і підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 19, 117 Конституції України, Постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393», Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 р. № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою управління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 N 3-1; ст.ст. ст.ст. 2, 6, 18, 19, 87, 94, 97, 99, 104-107, 162 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати неправомірною відмову Головного Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області в проведенні перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_2 за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнений з військової служби та деяких інших осіб».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з урахуванням їх складових грошового забезпечення, із яких було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та зазначених у довідках з військової частини А0105 від 28.01.2016 р. за №116/14, фінансового управління Генерального Штабу Збройних Сил України від 18.01.2016 р. за №305/26, а саме: матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії за якісне виконання службових обов'язків, грошової з винагороди за безперервну службу, щомісячної додаткової грошової винагороди, премії за результати роботи, грошової допомоги на оздоровлення та здійснити перерахунок та виплату пенсії за минулий час, починаючи з 10 березня 2016 року.

Постанову суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Вінницького адміністративного апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці, шляхом подачі сторонами апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови.

Суддя Слободян Г.М.