КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/23531/15
У Х В А Л А
14 вересня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Василенко Я.М., перевіривши апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Аскон» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.05.2016 у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Аскон» до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, Державної податкової інспекції у Солом’янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «Аскон» звернулось до суду першої інстанції з позовом, в якому просило:
- визнати незаконним та скасувати рішення (лист) Державної податкової інспекції у Солом’янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві від 18.03.2015 №7137/10/26-58-11-02-18 «Про відмову у прийнятті податкової звітності»;
- визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві від 20.05.2015 №8078/10/26-15-11-03-11 про результати розгляду первинної скарги;
- визнати незаконним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України від 07.08.2015 №16699/6/99-99-11-02-02-15 про результати розгляду скарги;
- зобов’язати Державну податкову інспекцію у Солом’янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві включити до відомості з поданої ТОВ «Аскон» податкової декларації з податку на додану вартість за податковий період календарний місяць лютий 2015 року, доповнення та додатків до цієї декларації, до облікових даних щодо товариства в інформаційних базах даних Державної фіскальної служби України.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.05.2016 в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з зазначеним вище судовим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову, як таку, що постановлена із порушенням норм матеріального і процесуального права, та ухвалити нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.
Згідно з ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору або документ, що звільняє апелянта від сплати судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
При цьому, процесуальний закон передбачає долучення до апеляційної скарги саме оригіналу документа про сплату судового збору.
Апелянтом додано до апеляційної скарги оригінал квитанції про сплату судового збору в розмірі 1 339, 80 грн., що свідчить про неповну сплату судового збору за подачу апеляційної скарги.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи фактичні обставини справи, суд вважає, що апеляційна скарга позивача підлягає залишенню без руху, оскільки вона не відповідає вимогам встановленим статтею 187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано докази, що підтверджують повну сплату судового збору.
В свою чергу, суд зазначає, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VІ (зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 № 484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015).
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору встановлюється в таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано: суб’єктом владних повноважень, юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати; фізичною особою або фізичною особою – підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0, 4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру, який подано: суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем 1 розмір мінімальної заробітної плати; фізичною особою 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з п.п. 1, 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру; у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно з п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору встановлюється в таких розмірах, зокрема: за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2015 відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» становив 1 218 грн.
З позовної заяви позивача вбачається, що позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру (визнати незаконним та скасувати рішення (лист) Державної податкової інспекції у Солом’янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві від 18.03.2015 №7137/10/26-58-11-02-18 «Про відмову у прийнятті податкової звітності»; визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві від 20.05.2015 №8078/10/26-15-11-03-11 про результати розгляду первинної скарги; визнати незаконним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України від 07.08.2015 №16699/6/99-99-11-02-02-15 про результати розгляду скарги; зобов’язати Державну податкову інспекцію у Солом’янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві включити до відомості з поданої ТОВ «Аскон» податкової декларації з податку на додану вартість за податковий період календарний місяць лютий 2015 року, доповнення та додатків до цієї декларації, до облікових даних щодо товариства в інформаційних базах даних Державної фіскальної служби України).
Отже, ставка судового збору за подачу позову становила: (1 218 х 4) = 4 872 грн.
Таким чином, у відповідності до п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» позивачу потрібно сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги у розмірі 5 359, 20 грн. (4 872 х 110 %).
Оскільки, в порушення наведених норм апелянтом сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги не в повному розмірі, а саме 1 339, 80 грн., то сума доплати складає 4 019, 40 грн. (5 359, 20 – 1 339, 80)
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг: рахунок - 31211206781007, код ЄДРПОУ - 38004897, МФО банку - 820019, отримувач - УДКСУ у Печерському районі, банк - ГУДКСУ у м. Києві, призначення платежу - судовий збір, Код класифікації доходів бюджету 22030101.
Отже, позивачу протягом десяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху належить звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про усунення недоліків та направити таку заяву на адресу Київського апеляційного адміністративного суду з додаванням доказів (оригіналів), що підтверджують доплату апелянтом судового збору за подачу апеляційної скарги в розмірі 4 019, 40 грн.
Керуючись ст.ст. 205, 206, 187, 189, 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Аскон» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.05.2016 – залишити без руху, встановивши строк для усунення вищевказаних недоліків протягом десяти днів з моменту отримання цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Василенко Я.М.