ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 вересня 2016 рокум. Ужгород№ 807/1309/16
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гаврилко С.Є., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Ужгородського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області про визнання дій, бездіяльності протиправними та зобовязання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
12 вересня 2016 року до Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою ОСОБА_1 до Ужгородського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області, якою просить суд: "1. Розглянути клопотання ОСОБА_1 у позовній заяві (повторно) та задовольнити. 2. Поновити процесуальний строк, в разі його пропущення, прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 (повторно) до Ужгородського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про визнання протиправним дій бездіяльності та задовольнити. 3. Визнати протиправними дії бездіяльність Ужгородського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області. 4. Зобовязати Ужгородський міський відділ ДВС Головного територіального управління юстиції видати мені (направити рекомендованою кореспонденцією), у разі наявності станом на 28.07.2016 постанов Міського відділу ДВС Ужгородського міськрайонного управління юстиції або його правопопередників у разі відмови ними прийняти до виконання в повному обсязі виконавчі документи ухвалу Ужгородського міськрайонного суду від 16.04.2003, ухвалу Ужгородського міськрайонного суду від 15.08.2006, ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 15.06.2010 (ухвалою суду від 24.06.2010 виправлено описки), у разі відсутності таких постанов, зобовязати Ужгородський міський відділ ДВС невідкладно вчинити законні дії для виконання основних виконавчих документів із вказаними виконавчими документами, у яких ОСОБА_1 є стягувачем. 5. Зобовязати Ужгородський міський відділ ДВС Головного територіального управління юстиції ознайомити ОСОБА_1 із оригіналами усіх виконавчих проваджень, у яких ОСОБА_1 є стягувачем або надати позивачу і стягувану їх належним чином засвідчені копії для ознайомлення".
Відповідно до статті 107 частини 1 пункту 3 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити такий без руху з огляду на наступне.
Відповідно до статті 106 частини 1 пункту 4 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і пятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
У супереч вищезазначеній нормі, позивачем зазначено загальні вимоги до Ужгородського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області, не вказано конкретний зміст позовних вимог, тобто які саме дії бездіяльність позивач просить визнати протиправними. Позивачем не зазначено які саме законні дії необхідно вчинити і для виконання яких саме основних виконавчих документів із вказаними виконавчими документами у яких ОСОБА_1 є стягувачем. Також позивачем не конкретизовано, з якими саме оригіналами та яких усіх виконавчих проваджень, у яких ОСОБА_1 є стягувачем, Ужгородський міський відділ ДВС Головного територіального управління юстиції повинен ознайомити ОСОБА_1.
Відповідно до вимог статті 106 частини 3 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається із поданої заяви та доданих до неї документів, позивачем не виконано вимоги статті 106 частини 3 КАС України та не додано документ про сплату судового збору у розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір".
В той же час, у позовній заяві заявлено клопотання про звільнення ОСОБА_1 від сплати останньою судового збору у звязку із важким матеріальним становищем.
В обґрунтування свого клопотання заявник зазначає, що є одинокою, соціальні виплати по безробіттю припинено 02.06.2013 року, вона є одинокою, немає інших членів сімї із самостійним заробітком, є безробітною. Позивачем надано суду копію Свідоцтва про розірвання шлюбу ОСОБА_1 від 02.06.2000 р., копію довідки УМЦЗ від 09.09.2016 р. № 1543 та від 09.08.2016 р.№ 1367, копію довідок ДПІ в м. Ужгороді від 21.01.2015 р., 29.08.2016 р., 15.01.2016 р., копію довідки TOB "Наш Добробут" від 09.08.2016 р. № 937 про склад сімї ОСОБА_1 (одна) та від 09.08.2016 р. № 936 про трудову незайнятість, копії актів обстеження побутових умов ОСОБА_1 від 04.02.2015 р. та від 14.01.2016 р., копію Довідки Пенсійного Фонду України в м. Ужгороді від 23.08.2016 № 2026/02 про дохід в сумі 1703 грн..
Розглянувши дане клопотання, суд приходить до висновку, що таке є необґрунтованим та таким, що не підлягає до задоволення з наступних підстав.
На момент вирішення даного клопотання неможливо встановити та зясувати важке матеріальне становище заявника та відсутність доходів у заявника станом на момент подачі нею даної позовної заяви, що не дає суду змоги встановити наявність підстав для звільнення її від сплати судового збору, як це передбачено статтею 88 КАС України.
У тексті клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору, позивач зазначає, що перебуває на обліку у Пенсійному Фонді України. Відтак, позивач отримує дохід в розмірі 1703,14 грн. щомісячно, про що свідчить надана останнім довідка від 23.08.2016 року № 2026/02.
Посилання заявника на те, що така є одинокою і немає інших членів сімї із самостійним заробітком не приймаються судом до уваги, оскільки не можуть бути підставою для звільнення заявника від сплати судового збору.
За таких обставин, суд вважає, що в даному випадку відсутні підстави, передбачені статтею 88 КАС України для звільнення заявника від сплати судового збору за подання нею даної заяви, а тому в задоволенні клопотання заявника про звільнення її від сплати судового збору слід відмовити.
Перелік осіб, які звільнені від сплати судового збору визначені Законом України "Про судовий збір". Позивач не надала суду доказів, що вона звільнена від сплати судового збору.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України "Про судовий збір" № 3674-VI (надалі Закон України № 3674-VI).
Відповідно до статті 3 частини 1 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Статтею 4 частиною 2 пунктом 3 абзацом 1 Закону України № 3674-VI закріплено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Статтею 4 частиною 2 пунктом 3 Закону України № 3674-VI закріплено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до статті 6 частини 3 Закону України № 3674-VI, у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до статті 4 частини 1 Закону України № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2016 року складає 1378 грн. 00 коп..
Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; код банку отримувача (МФО) - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу *; 101; _____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно у спосіб відповідно до вимог статті 106 КАС України та відповідно до вимог Закону України "Про судовий збір" надати суду конкретизований зміст позовних вимог до Ужгородського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області, вказати які саме дії бездіяльність відповідача позивач просить визнати протиправними; зазначити які саме законні дії необхідно вчинити і для виконання яких саме основних виконавчих документів із вказаними виконавчими документами у яких ОСОБА_1 є стягувачем; вказати з якими саме оригіналами усіх виконавчих проваджень, у яких ОСОБА_1 є стягувачем, Ужгородський міський відділ ДВС Головного територіального управління юстиції повинен ознайомити ОСОБА_1 та надати оригінал доказу про сплату судового збору у розмірі (сумі) відповідно до заявлених (конкретизованих) вимог.
На підставі наведеного та керуючись статтями 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Ужгородського міського відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області про визнання дій, бездіяльності протиправними та зобовязання вчинити дії залишити без руху.
Надати позивачу ОСОБА_1 строк до 28 вересня 2016 року для усунення вищезазначених недоліків.
Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом пяти днів з дня проголошення ухвали, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також постановлення ухвали в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то пятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя ОСОБА_2