Справа №766/7293/16-к
н/п 1-кс/766/5027/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.09.2016 Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області Мусулевський Я.А. розглянувши клопотання старшого слідчого прокуратури області ОСОБА_1, який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 42016000000000444 від 12.02.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий прокуратури області звернувся до слідчого судді з клопотанням
про призначення спеціалістами Новокаховської обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС України у Херсонській області позапланової виїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства службовими особами ПП «Фаворит ІІІ» за період з 01.01.2014 по 01.04.2016.
Вивчивши матеріали клопотання слідчий суддя приходить до висновку, що дане клопотання не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Матеріали клопотання не містять відомостей Єдиного реєстру досудових розслідувань, я к встановлено ч.5 ст. 214 КПК України, у звязку з чим не можливо встановити, чи порушено кримінальне провадження по справі.
Відповідно до ч. 2ст. 1 КПК України, кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обовязковість яких наданаВерховною ОСОБА_1 України, цього Кодексу та інших законів України.
Також слідчим не дотримано вимог п.4 ч.2 ст. 40 КПК України, щодо призначення в кримінальному провадженні ревізії.
Статтею 110 КПК України, встановлено, що рішення слідчого, прокурора приймається у формі постанови. Постанова виноситься у випадку, передбачених цим Кодексом, а також коли слідчий, прокурор визнає це за необхідне.
Згідно з ч.6ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:
2) підконтрольною установою подано у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державного фінансового контролю під час проведення планової чи позапланової виїзної ревізії, в якій міститься вимога про повне або часткове скасування результатів відповідної ревізії;
3) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з підконтрольною установою, якщо підконтрольна установа не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державного фінансового контролю протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;
4) проводиться реорганізація (ліквідація) підконтрольної установи;
5) у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;
6) у разі, коли вищестоящий орган державного фінансового контролю в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державного фінансового контролю здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державного фінансового контролю, та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державного фінансового контролю лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державного фінансового контролю, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або у випадку повідомлення їм про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Відповідно до п.п.78.1.11ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у разі, якщо отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
В даному випадку, у клопотанні слідчим не зазначено вказаних у законі обставин, та не надано відповідних документів, які б слугували підставою для призначення позапланової перевірки ПП «Фаворит -ІІІ», тому клопотання слідчого задоволенню не підлягає.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.324,372 КПК України, слідчий суддя , -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання старшого слідчого прокуратури області ОСОБА_1, який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 42016000000000444 від 12.02.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України - відмовити.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає, заперечення можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя