ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
12 вересня 2016 року м. Київ № 826/13933/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Літвінова А.В., ознайомившись із позовною заявою
за позовом
Комунального підприємства «Київпастранс» в особі Автобусного парку №5
до
Святошинського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві
про
скасування постанов,
В С Т А Н О В И В:
Комунальне підприємство «Київпастранс» в особі Автобусного парку №5 (надалі – КП «Київпастранс» в особі Автобусного парку №5/Позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовною заявою до Святошинського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві (надалі – Святошинський РВ ДВС м. Києва ГТ УЮ у м. Києві/Відповідач), в якій просить суд скасувати постанови від 08.07.2016 р. у виконавчому провадженні №50901475 (надалі – ВП №50901475) про стягнення виконавчого збору та про стягнення з боржника витрат, пов’язаних з організацією та проведенням виконавчих дій.
Відповідно до п.5 та п.6 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення його без розгляду з огляду на наступне.
Так, згідно із ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Водночас, ч.1 та ч.2 ст.181 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Разом із тим, як вбачається із викладу обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, оскаржувані постанови від 08.07.2016 р. у ВП №50901475 Позивач отримав 15.07.2016 р., а тому днем, коли КП «Київпастранс» в особі Автобусного парку №5 дізналось про порушення своїх прав (свобод чи інтересів) є саме 15.07.2016 р. Проте, із даним адміністративним позовом останній звернувся до суду лише 03.09.2016 р., про що свідчить відповідний штемпель на конверті поштового відправлення, в якому такий позов надійшов, тобто адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених ст.181 КАС України.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що жодних належних обґрунтувань (пояснень, доказів) щодо причин пропуску строку звернення до суду КП «Київпастранс» в особі Автобусного парку №5 у позовній заяві не наведено, як і не додано клопотання про поновлення строку звернення до суду із зазначенням у ньому відповідних обґрунтувань, що позбавляє суд можливості встановити підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Між тим, у відповідності до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов, поданий КП «Київпастранс» в особі Автобусного парку №5 до суду після закінчення установлених законом строків, підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст.ст.99, 100, 107 та 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Комунального підприємства «Київпастранс» в особі Автобусного парку №5 залишити без розгляду.
2. У випадку оскарження ухвали справа буде скерована до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
3. Роз’яснити позивачу про його право на повторне звернення до суду з позовом, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.
Суддя Літвінова А.В.