ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
08 вересня 2016 року м. Київ К/800/23815/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Швед Е.Ю., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1
на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 19 квітня 2016 року
та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 04 серпня 2016 року
у справі № 826/6154/16
за позовом ОСОБА_1
до Генконсульства України в Ростові-на-Дону
про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 подав вказану касаційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 19 квітня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 04 серпня 2016 року та ухвалити нове рішення, яким справу направити до суду першої інстанції.
Відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі також у випадках, якщо справа не переглядалася в апеляційному порядку.
Враховуючи те, що ухвала Окружного адміністративного суду м. Києва від 19 квітня 2016 року не переглядались в апеляційному порядку, у суду відсутні підстави для відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на вказане рішення суду першої інстанції.
Щодо оскарження ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 04 серпня 2016 року слід зазначити наступне.
Крім того, відповідно до частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI із змінами і доповненнями, внесеними Законами України, за подання до адміністративного суду касаційної скарги на ухвалу суду встановлено сплату судового збору у розмірі 1 мінімальної заробітної плати, що становить 1378 грн.
Оскільки судовий збір сплачено у розмірі меншому, ніж передбачено Законом України "Про судовий збір", касаційна скарга не відповідає вимогам частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, і тому має бути залишена без руху із встановленням строку для виправлення зазначених недоліків.
Крім того, відповідно до статті 15 Кодексу адміністративного судочинства України мова адміністративного судочинства визначається статтею 14 Закону України "Про засади державної мовної політики".
Згідно з частиною третьою статті 14 Закону України "Про засади державної мовної політики" № 5029-VI від 03 липня 2012 року (далі - Закон № 5029-VI) сторони, які беруть участь у справі, подають до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою. У межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), що відповідає умовам частини третьої статті 8 цього Закону, допускається подача до суду письмових процесуальних документів і доказів, викладених цією регіональною мовою (мовами), з перекладом, у разі необхідності, на державну мову без додаткових витрат для сторін процесу.
Статтею 10 Конституції України та статтею 6 Закону № 5029-VI визначено, що державною мовою України є українська мова.
Оскільки подана касаційна скарга викладена не українською мовою, вона не відповідає вимогам статті 15 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи вказані обставини та положення частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, є підстави для застосування правил, передбачених статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
у х в а л и в:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 19 квітня 2016 року у справі № 826/6154/16.
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 04 серпня 2016 року залишити без руху.
Усунути зазначені в ухвалі недоліки протягом 15 днів з моменту отримання цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Е.Ю. Швед