ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.09.2016 Справа 25/187
кредитори 1/ Комунальне підприємство Водоканал, м. Запоріжжя, 69002, вул. Артема, 61
2/ Відкрите акціонерне товариство Рассвет, м. Запоріжжя, 69035, вул. Суворова, 4
3/ Відкрите акціонерне товариство Запоріжгаз, м. Запоріжжя, 69035, вул. Заводська, 7
4/ ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Літтл-Брок, м. Запоріжжя, 69037, вул. 40 років Радянської України, 40
5/ Дочірня компанія Газ України Національної акціонерної компанії Нафтогаз України, м. Київ, 03035, вул. Урицького, 45
6/ Відкрите акціонерне товариство Запоріжжяобленерго, м. Запоріжжя, 69035, вул. Сталеварів, 14
7/ Департамент комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради, 69105, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206
8/ Публічне акціонерне товариство Укртрансгаз в особі структурного підрозділу Запорізького лінійного управління магістральних газопроводів філії УМГ Харківтрансгаз, м. Запоріжжя, 69031, Дослідна станція, 6-Б
9/ Запорізьке державне підприємство Радіоприлад, м. Запоріжжя, 69600, пр. Леніна, 3
боржник ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія, м. Запоріжжя, 69059, вул. Парамонова, 15-А, код ЄДРПОУ 23880647
банк, здійснюючий розрахунково-касове обслуговування боржника Управління державного казначейства в АРК, м. Сімферополь
Суддя Дьоміна А.В.
За участю представників сторін:
Від кредиторів 1.Салій Т.М. дов.№93 від 26.08.2016.
ОСОБА_2 дов.№б/н від 07.09.2016.
ОСОБА_3 дов.№410 від 31.12.2015.
7.Квас Н.О. дов.№48/01/01-10 від 06.09.2016.
ОСОБА_4 дов.№1 від 14.01.2016.
Розпорядник майна ОСОБА_5
Від відділу з питань банкрутства ГТУЮ у Запорізькій області ОСОБА_6 дов.№13-18/2322 від 15.03.2016.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 29.09.2004. порушено провадження у справі №25/187 про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_7.
На виконання ухвали суду від 07.10.2004. в газеті Голос України №199 від 23.10.2004. надруковано оголошення про порушення справи №25/187 про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія.
Ухвалою суду від 13.11.2013. розпорядником майна ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія призначено арбітражного керуючого ОСОБА_5.
Ухвалою суду від 19.05.2016. затверджений реєстр конкурсних кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія. Зобовязано розпорядника майна боржника скликати перші загальні збори кредиторів відповідно до ст. 16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. Рішення комітету кредиторів надати суду у строк до 30.05.2016. Засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство призначено на 27.07.2016. о 10-10.
Ухвалою суду від 27.07.2016. у звязку з неподанням витребуваних доказів, розгляд справи №25187 відкладено відповідно на 07.09.2016.
07.09.2016. до господарського суду Запорізької області надійшло клопотання голови комітету кредиторів про припинення процедури розпорядження майном, визнання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_5
Вказане клопотання подане на підставі рішення засідання комітету кредиторів, оформленого протоколом №2 від 06.09.2016., з якого вбачається, що на зборах комітету кредиторів було заслухано представника голови комітету кредиторів КП Водоканал, який виступив з промовою щодо аналізу фінансової платоспроможності ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія, реальних можливостей введення процедури санації чи укладання мирової угоди в умовах критичного становища боржника. Після обговорення та аналізу наданих документів, кредитори дійшли висновку, що введення судових процедур відновлення платоспроможності боржника, є недоцільним, а задоволення вимог конкурсних кредиторів можливе не інакше як через застосування процедури ліквідації.
Також, в даному судовому засіданні ОСОБА_5 наданий звіт розпорядника майна та висновок про наявність або відсутність ознак неплатоспроможності, фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування неплатоспроможності та варіанти шляхів виходу з кризового стану ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши розпорядника майна та присутніх представників кредиторів, суд вважає, що надане головою комітетом кредиторів клопотання не суперечить діючому законодавству та підлягає задоволенню з огляду на наступне:
У звязку з набранням чинності 19.01.2013. Закону України Про внесення змін до Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом від 22.12.2011. №4212-VI викладено в новій редакції Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Згідно розділу Х Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом в редакції від 22.12.2011 № 4212-VІ, положення цього Закону застосовуються судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушення порушено після набрання чинності цим Законом.
Положення цього Закону, якими врегульовано ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності Законом, якщо на цей момент господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Отже, розгляд справи про банкрутство за новою редакцією Закону про банкрутство здійснюється згідно з постановою про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. При цьому правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону, а правові наслідки введення ліквідації процедури за його новою редакцією.
Відповідно до приписів абз. 4 ст. 1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом суб'єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Отже, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність.
Тому, при винесені постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури суд в обов'язковому порядку повинен з'ясувати як актив, так і пасив боржника, розмір якого підлягає визначенню відповідно до затвердженого судом реєстру вимог кредиторів.
Завдання підсумкового засідання суду полягає в з'ясуванні ознак банкрутства для визначення наступної судової процедури, виходячи з клопотання комітету кредиторів, однак остаточна їх оцінка надається судом.
Прийняття рішення стосовно доцільності визнання боржника банкрутом, незважаючи на клопотання комітету кредиторів, залишається за господарським судом, як того вимагає ст. 1 Закону.
Як встановлено матеріалами справи, згідно наданого розпорядником майна звіту та висновоку про наявність або відсутність ознак неплатоспроможності, фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування неплатоспроможності та варіанти шляхів виходу з кризового стану фінансовий стан ТОВ Запорізька міська енергетична компанія характеризується ознаками понадкритичної неплатоспроможності, коли задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури. Починаючи з 01.01.2013. та станом на 01.01.2016. боржник стабільно перебував в стані стійкої понадкритичної неплатоспроможності, який відповідає стану потенційного банкрутства.
Враховуючи, що підприємство не має достатніх активів за рахунок яких можливо відновити платоспроможність, пропозиції інвесторів відносно санації боржника не надходили, підприємство не здійснює фінансово-господарську діяльність, а також боржник неспроможній відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, суд дійшов висновку про неплатоспроможність боржника та наявність підстав для застосування процедур банкрутства.
Відповідно п. 8 ст. 16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом до компетенції комітету кредиторів зокрема належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
Комітет кредиторів просить суд призначити ліквідатором ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія арбітражного керуючого ОСОБА_5.
Розглянувши запропоновану комітетом кредиторів кандидатуру, суд вважає за можливе призначити арбітражного керуючого ОСОБА_5 /свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №819 від 17.04.2013., ідент. номер НОМЕР_1, поштова адреса: 69091, м. Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, 19-А/ ліквідатором ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія.
Крім того, комітетом кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія прийнято рішення щодо встановлення розміру грошової винагороди арбітражного керуючого ОСОБА_5 з розрахунку двох мінімальних заробітних плат в Україні, які діють на момент виплати, щомісячно, починаючи з дня призначення. Оплату послуг та відшкодування витрат арбітражному керуючому, у звязку з виконанням ним своїх обовязків здійснювати за рахунок коштів та майна боржника. Дане рішення оформлене протоколом засідання комітету кредиторів №2 від 06.09.2016.
Згідно п. 12 ст. 3-1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.
Таким чином, клопотання голови комітету кредиторів в даній частині теж підлягає задоволенню.
Також, на затвердження господарському суду розпорядником майна поданий звіт про оплату послуг та відшкодування витрат у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія, згідно до якого оплата послуг арбітражного керуючого ОСОБА_8 за виконання повноважень розпорядника майна ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія у період з 11.12.2013. по 29.08.2016. становить 83 765,20 грн., витрати повязані з провадженням у справі про банкрутство складають 2219,40 грн.
Статтею 3-1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання боржника банкрутом встановлено, що надання послуг професійного (ліцензованого) арбітражного керуючого відбувається на платній основі.
Згідно п. 10 ст. 3-1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у звязку з виконанням ним своїх обовязків здійснюється в порядку, встановленому цим законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.
Оплата послуг арбітражного керуючого за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою, якого порушено справу у максимальному розмірі, визначеному цією статтею.
Згідно п. 12 ст. 3-1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.
Таким чином, суд вважає за необхідне затвердити звіт арбітражного керуючого ОСОБА_5 про оплата послуг за виконання повноважень розпорядника майна ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія у період з 11.12.2013. по 29.08.2016. у розмірі 83 765,20 грн. та витрати повязані з провадженням у справі про банкрутство у розмірі 2219,40 грн.
Керуючись ст. ст. 3-1, 5, 16, 14, 22 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. ст. 25, 86 Господарського процесуального кодексу України суд
ПОСТАНОВИВ:
Затвердити звіт арбітражного керуючого ОСОБА_5 про оплату послуг за виконання повноважень розпорядника майна ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія у період з 11.12.2013. по 29.08.2016. у розмірі 83 765,20 грн. та витрати повязані з провадженням у справі про банкрутство у розмірі 2219,40 грн.
Клопотання голови комітету кредиторів ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія задовольнити.
Припинити процедуру розпорядження майном боржника.
Визнати ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія, м. Запоріжжя, 69059, вул. Парамонова, 15-А, код ЄДРПОУ 23880647 - банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру.
Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого ОСОБА_5 /свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №819 від 17.04.2013., ідент. номер НОМЕР_1, поштова адреса: 69091, м. Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, 19-А/.
Встановити грошову винагороду ліквідатору у розмірі двох мінімальних заробітних плат в Україні, які діють на момент виплати, щомісячно, починаючи з дня призначення. Оплату послуг та відшкодування витрат арбітражному керуючому, у звязку з виконанням ним своїх обовязків здійснювати за рахунок коштів боржника.
Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Запорізька міська енергетична компанія банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Зобовязати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру згідно Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Копії ухвали надіслати кредиторам, банкруту, ліквідатору, відділу з питань банкрутства ГУЮ у Запорізькій області, Комунарському ВДВС Запорізького МУЮ, Державному реєстратору Департаменту реєстраційних послуг ЗМР.
Суддя А.В. Дьоміна