Постанова № 61275707, 05.09.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.09.2016
Номер справи
760/13738/16-а
Номер документу
61275707
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2-а-1159/16

760/13738/16-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 вересня 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кізюн Л.І., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії,

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії, в якому просив визнати незаконними дії відповідача щодо припинення виплати допомоги при народженні дитини ОСОБА_2 та зобов'язати відповідача поновити виплату цієї допомоги на користь позивача, судові витрати покласти на відповідача.

В своєму позові позивач зазначав, що має законне право на соціальну допомогу при народженні дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до Постанови КМУ від 27 грудня 2001 року №1751.

Постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 03 квітня 2015 року було зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації у встановленому порядку призначити ОСОБА_1 допомогу при народженні дитини ОСОБА_2 у розмірі 41 280, 00 грн.

Виплата допомоги розпочалась з липня 2015 року, остання виплата коштів відбулася 10 листопада 2015 року.

05 серпня 2016 року у відповідь на скаргу на дії Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації від Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації позивач отримав повідомлення про те, що з 01 грудня 2015 року йому було призупинено виплату допомоги при народженні дитини, оскільки при здійсненні перевірки цільового використання коштів допомоги не вдалося підтвердити факт проживання ОСОБА_1 з дитиною за адресою, вказаною у заяві.

Позивач вважав дії відповідача незаконними, а тому змушений звернутися з позовом до суду.

Відповідачем до суду було подано заперечення на позов, з яких видно, що відповідач вважає позов необґрунтованим і просить у його задоволенні відмовити.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 05 листопада 2014 року ОСОБА_1 звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації з заявою про призначення допомоги при народженні дитини, однак йому було відмовлено в призначенні такої допомоги на підставі надання недостовірної інформації про місце реєстрації дитини.

Зазначені обставини підтверджуються даними постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 03 квітня 2015 року, якою було зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації у встановленому порядку призначити ОСОБА_1 допомогу при народженні дитини ОСОБА_2 у розмірі 41 280, 00 грн. (а.с. 7).

При перевірці цільового використання коштів при народженні дитини спеціалістом Солом'янського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді не вдалося підтвердити факт проживання ОСОБА_1 разом з сім'єю за вказаною в заяві та постанові суду адресою, про що було складено акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 28 серпня 2015 року, форма якого затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 28 квітня 2004 року № 95 (а.с.25).

З даних повідомлення Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації від 27 липня 2015 року видно, що з 01 грудня 2015 року було призупинено виплату ОСОБА_1 допомоги при народженні дитини, оскільки при здійсненні перевірки цільового використання коштів допомоги при народженні дитини спеціалістами Солом'янського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді не вдалося підтвердити факт його проживання з дитиною за адресою, вказаною у заяві та постанові суду (а.с.12).

Відповідно до пункту 2 розділу І Положення про управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, затвердженого розпорядженням Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації від 30 червня 2015 року № 393, управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації та Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, наказами Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також положенням про управління.

Згідно з пунктом 27 розділу III зазначеного Положення управління забезпечує призначення відповідно до законодавства державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, а також інших видів державної допомоги.

Відповідно до п.11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751, для призначення допомоги при народженні дитини органу праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документу, що посвідчує особу, подається:

1) заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2) копія свідоцтва про народження дитини (з пред'явленням оригіналу).

У разі звернення одного з батьків дитини (опікуна) за призначенням допомоги при народженні дитини орган соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення допомоги при народженні дитини.

Згідно зі ст.ст. 21, 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року № 2811-ХІІ органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обгрунтованість видачі та достовірність відповідних документів, поданих для призначення допомоги, органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та п. 13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі:

позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;

нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

у разі виникнення інших обставин.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

Згідно з п. 13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в межах повноважень.

Листом від 05 серпня 2016 року відповідач повідомив позивача про те, що відповідно до п. 13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми виплата допомоги поновлюється у разі, коли особа, що фактично здійснює догляд за дитиною (один з батьків дитини, опікун), звернулася протягом дванадцяти місяців після припинення виплати допомоги до органу, що призначив допомогу, з письмовою заявою (а.с. 27).

17 серпня 2016 року повідомлення Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації було вручено позивачу (а.с.28).

Повторно провести перевірку цільового використання коштів допомоги при народженні дитини ОСОБА_1 також не виявилося можливим, про що складено акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 30.08.2016 (а.с.29).

Таким чином, судом встановлено, що відповідач діяв у передбаченому законодавством порядку, виплату допомоги було припинено на підставі вимог законодавства, оскільки при перевірці не вдалося підтвердити факт проживання ОСОБА_1 з сім'єю за вказаною ним адресою та у зв'язку з цим цільового використання коштів допомоги при народженні дитини, позивач з заявою про поновлення виплати допомоги до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації не звертався, а тому позовні вимоги є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене, позов не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 11, 21, 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року № 2811-ХІІ, п.п. 11, 13 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751, ст. 183-2 КАС України, -

п о с т а н о в и в :

У позові ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Л.І. Кізюн