Справа № 761/11858/16-а
Провадження № 2-а/761/198/2016
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2016 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Осаулов А.А., розглянувши матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Житомирської митниці ДФС про скасування постанови по адміністративній справі про порушення митних правил, -
В С Т А Н О В И В:
У березні 2016 року ОСОБА_1 (Позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Житомирської митниці ДФС про скасування постанови по адміністративній справі про порушення митних правил від 24.03.2016 року за ч.3 ст.370 МК України.
Під час вивчення матеріалів заяви встановлено, що остання подана з порушенням вимог ст.ст. 104-106 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 11, частини першої статті 71, частини першої статті 104 КАС України позивач звертається до адміністративного суду з позовом у разі, якщо він вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю відповідача (суб'єкта владних повноважень) порушено його права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Згідно п.3 ч.2 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначається ім.»я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв»язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва із адміністративним позовом до Житомирської митниці ДФС про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення у відсутність доказів оплати судового збору.
Разом з тим, 01.11.2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір», який є спеціальним законом щодо регулювання питань розміру судового збору, порядку його сплати та звільнення від сплати.
Приписами ст. 5 Закону України «Про судовий збір» закріплено пільги щодо сплати судового збору. Разом з тим, положеннями даної норми не передбачено звільнення від сплати судового збору осіб, які притягнуті до адміністративної відповідальності та оскаржують постанову про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір в розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати - 551 грн. 20 коп.
Позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 551 грн. 20 коп. (р/р 31211206700011, код ЄДРПОУ 37995466, МФО 820019, Код платежу 22030001, призначення платежу - сплата судового збору за подання позовної заяви, Одержувач -УДКСУ в Шевченківському районі м. Києва, банк одержувач - ГУ ДКУ в м. Києві) та надати докази сплати судового збору (оригінал квитанції).
За умовами ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії усіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Між тим, вказаних вимог позивач не дотримався та не додав відповідних документів позовної заяви та додатків до неї.
Зі змісту позовної заяви, не можливо однозначно зробити висновок про підстави звернення саме до Шевченківського районного суду міста Києва.
Так, згідно з вимогами ч. 2 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Між тим, доказів звернення до Шевченківського районного суду м.Києва позивача суду не надано при його фактичному проживанні та знаходженні відповідача в Житомирській області.
Таким чином, позивачу необхідно визначитись зі змістом позовних вимог з врахуванням вимог ст.18, 19 КАС України, згідно яких місцевим загальним судам як адміністративним підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності суб»єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Житомирської митниці ДФС про скасування постанови по адміністративній справі про порушення митних правил, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви на протязі п'яти днів з дня отримання ним копії цієї ухвали, в противному разі позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя: