ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"12" вересня 2016 р. справа № 903/1242/14 Господарський суд Волинської області у складі:
головуючого судді Гарбара Ігоря Олексійовича
секретар судового засідання Сердюкова Аліна Олегівна
За участю:
ОСОБА_1 - ліквідатор
ОСОБА_2 представник ПАТ "Державний експортно - імпортний банк України" (дов. №010-01/8432 від 09.12.2013р.)
ОСОБА_3 представник ПАТ КБ "Приватбанк" (від 26.06.2014 року №2060-К-О)
ОСОБА_4 представник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Ківерцівському районі Волинської області (довіреність № 398/15 від 14.12.2015р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні господарського суду Волинської області справу за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Старленд" про банкрутство,
Встановив:
Ухвалою господарського суду Волинської області від 16.12.2014 року в порядку ст. 95 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "Старленд", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ТОВ "Старленд".
29.12.2014 року судом винесено постанову про визнання ТОВ "Старленд" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1, скасовано арешти та інші обмеження, накладені на майно банкрута. Припинено повноваження органів управління ТОВ "Старленд" щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
Ухвалою господарського суду Волинської області від 24.03.2015 року затвердджено реєстр вимог кредиторів ТОВ "Старленд".
Ухвалою господарського суду Волинської області від 02.02.2016р. (суддя Шум М.С.) припинено ліквідаційну процедуру ТОВ "Старленд" та повноваження ліквідатора - ОСОБА_1, введено процедуру санації боржника строком на шість місяців, керуючим санацією товариства призначено ОСОБА_1, план санації ТОВ "Старленд" затверджено, оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про введення процедури санації ТОВ "Старленд".
Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 02.03.2016р. ухвалу господарського суду Волинської області від 02.02.2016р. скасовано і справу передано на розгляд до господарського суду Волинської області в іншому складі суду.
21.03.2016 року матеріали справи повернуті до господарського суду Волинської області із Рівненського апеляційного господарського суду.
На підставі розпорядження керівника апарату господарського суду Волинської області від 21.03.2016р. №01-3/33 здійснено автоматизований розподіл даної справи.
Відповідно до довідки про автоматичний розподіл справ між суддями від 21.03.2016р., справу №903/1242/14 для подальшого розгляду було призначено судді Гарбару І.О.
29.03.2016р. супровідним листом господарського суду Волинської області за вих. №01-19/903/1242/14/1773/16 матеріали справи №903/1242/14 були направлені на адресу Рівненського апеляційного господарського суду для подальшого їх скерування до Вищого господарського суду України у звязку із надходженням до Рівненського апеляційного господарського суду касаційної скарги керуючого санацією ТОВ "Старленд" ОСОБА_1 на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 02.03.2016р.
Постановою Вищого господарського суду України від 31.05.2016р. постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 02.03.2016р.у справі №903/1242/14 залишено без змін.
21.06.2016р. матеріали справи були повернуті до господарського суду Волинської області із Вищого господарського суду України.
Ухвалою господарського суду Волинської області від 30.06.2016р. розгляд справи було призначено в судовому засіданні на 11.07.2016р.
08.07.2016р. на адресу суду від Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області надійшло клопотання №939/10-07 від 07.07.2016р. про заміну кредитора.
Ухвалою господарського суду Волинської області від 11.07.2016р. замінено кредитора у справі Ківерцівську ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області (м.Ківерці, вул.В.Інтернаціоналістів,1) на її правонаступника Луцьку ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області (м.Луцьк, Київський майдан, 4, код ЄДРПОУ 39497665), розгляд справи відкладено на 22.08.2016 р., зобов'язати голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1 надати суду до 22.08.2016р. обґрунтований звіт про виконану роботу в ліквідаційні процедурі, вжити заходів що, визначені ст.ст. 41-46, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою суду від 22.08.2016р. у зв'язку із неявкою ліквідатора в судове засідання, явку якого було визнано обовязковою, розгляд справи було відкладено на 12.09.2016р.
31.08.2016р. на адресу суду від ліквідатора ОСОБА_1 надійшов проміжний звіт від 30.08.2016р. №903/1242/14 про виконану роботу.
В зазначеному звіті ліквідатор зазначає, що в процесі тривання ліквідаційної процедури, з метою інформування суд про фінансовий стан Боржника та можливості розрахунку з кредиторами, ліквідатором направлено рекомендовані листи із запитами у органи виконавчої влади та реєстраційні органи, з метою отримання інформації щодо майнових активів підприємства, та ін. На зазначені запити було отримано відповіді Державної інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті про відсутність зареєстрованих суден за ТОВ "Старленд", Державна авіаційна служба України повідомила, що за ТОВ "Старленд" повітряні судна ніколи не реєструвались, Державна інспекція сільського господарства в Волинській області повідомила, що транспортні засоби в інспекції за ТОВ "Старленд" не зареєстровані, УДАІ УМВС у Волинській області повідомила, що згідно облікових даних за ТОВ "Старленд" зареєстрований автомобіль ВАЗ 21150, 2005р. Наплавлений запит у виконавчу службу Рожищенського району залишився без відповіді. Ліквідатором повторно скеровано даний запит. ДВС України повідомила, що закінчити виконавче провадження стосовно боржника ТОВ "Старленд" не може, оскільки дане провадження відкрито щодо солідарного стягнення з іншого боржника - НВК "Західагроінвест".
Ліквідатор зазначає, що ним було проведено конкурс із визначення торгуючої організації для реалізації майна банкрута. Оголошення про проведення конкурсу опубліковано в газеті "За вільну Україну" №26 від 09.07.2015р. Протягом визначеного в оголошенні терміну ліквідатору надійшли дві пропозиції від торгуючих організацій, а саме Товарна біржа "Українська торгова система" та Товарна біржа "Львівська". За результатами розгляду ліквідатором даних пропозицій, ліквідатором обрано ТБ "Львівська", оскільки вона запропонувала нижчу вартість - 8% від вартості реалізованого майна, ТБ "Українська торгова система" запропонувала 10%.За наслідками конкурсу ліквідатором укладено договір із ТБ "Львівська".
Станом на день подачі звіту ліквідатора проведена інвентаризація, триває пошук експертної організація для проведення оцінки ліквідаційної маси ТОВ "Старленд".
Проводиться підготовку документів для закриття інших поточних рахунків, окрім єдиного ліквідаційного рахунку, однак відмова ДВС України закрити виконавчі провадження стосовно Банкрута, ускладнюють зняття арештів.
Станом на день подачі звіту ліквідатором проведено інвентаризацію активів та пасивів Боржника. Ліквідатор звернувся з заявою до заставного кредитора ПАТ "Укрексімбанк" для отримання дозволу на реалізацію майна, як цілісного майнового комплексу за сумою усіх кредиторських вимог. Триває робота із оцінки майна, однак через відсутність грошових коштів у Боржника ускладнює пошук експертної організації для проведення оцінки майна.
В судовому засіданні ліквідатор ТОВ "Старленд" ОСОБА_5 просить суд проміжний звіт ліквідатора погодити.
Присутні в судовому засіданні представники кредиторів ПАТ "Державний експортно - імпортний банк України", ПАТ КБ "Приватбанк" та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Ківерцівському районі Волинської області заперечень з приводу проміжного звіту ліквідатора не висловили.
Відповідно до ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року № 4212-VI (далі - Закон про банкрутство), господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Згідно ч. 2 ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Згідно із ст. 46 Закону про банкрутство після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.
Таким чином, оскільки всі необхідні заходи, що є обов'язковими для здійснення в ліквідаційній процедурі банкрута ліквідатором в межах строку ліквідаційної процедури в повному обсязі не виконано, а відтак, не подано господарському суду на розгляд та затвердження звіт ліквідатора з додатками та ліквідаційний баланс банкрута у відповідності до ст.46 Закону про банкрутство, господарський суд вважає, що ліквідатором на неналежному рівні та у визначені строки не вчиняються відповідні дії та заходи в межах наданих законодавством України повноважень, однак суд вважає, що для виконання вимог Закону слід зобовязати ліквідатора виконати ліквідаційну процедуру банкрута у строк, передбачений даним Законом, за результатами роботи по ліквідації товариства-банкрута надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, докази в його обґрунтування, ліквідаційний баланс банкрута, інші документи та матеріали, обов'язковість надання котрих суду передбачена положеннями ст.ст. 41-46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 37-49, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконати ліквідаційну процедуру банкрута у строк, передбачений даним Законом, за результатами роботи по ліквідації товариства-банкрута надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, докази в його обґрунтування, ліквідаційний баланс банкрута, інші документи та матеріали, обов'язковість надання котрих суду передбачена положеннями ст.ст. 41-46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
2. Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_1 щомісячно подавати господарському суду проміжні звіти про виконану роботу.
3. Примірник ухвали суду для відома направити:
- Ківерцівській ОДПІ , вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, 1а, м. Ківерці, 45200;
- Луцькій ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області, м.Луцьк, Київський майдан, 4;
- Рожищенському районному центру зайнятості, вул. Кондратюка, 3, м. Рожище, 45100;
- УПФ України в Рожищенському районі, вул. Шевченка, 89, м. Рожище, 45100;
- ПАТ КБ "Приватбанк", пр. Відродження, 1, м. Луцьк, 43020;
- АТ "Укрексімбанк", вул. Б. Хмельницького, 5, м. Луцьк, 43025;
- ОСОБА_1, вул. Качалова, 2д, м. Луцьк, Волинська область, 43001.
- ТОВ "Українські будівельні технології", вул. Генерала Наумова, 23-Б, м. Київ, 03164.
- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Ківерцівському районі Волинської області, вул.17 Вересня, 31, м. Ківерці, 45200.
Суддя І. О. Гарбар