Справа № 815/3967/15
У Х В А Л А
12 вересня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стеценко О.О., вивчивши клопотання Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління ДФС про зменшення суми судового збору за подання заяви про перегляд за нововиявленими обставинами рішення суду по адміністративній справі №815/3967/16, -
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду звернулась Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління ДФС із заявою про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами по адміністративній справі № 815/3967/16 за позовом Публічного акціонерного товариства «Одеський коровай» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000234000 від 30.06.2015 року.
Позивач разом з позовною заявою просив суд зменшити розмір судового збору за подання вказаної заяви до 1 розміру мінімальної заробітної плати, а саме: 1595,00 грн. у зв'язку із безспірним списанням з рахунків Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління ДФС коштів судового збору в розмірі 2195329,64 грн. за виконавчим листом Одеського окружного адміністративного суду від 11.03.2016 року по справі № 815/94/16.
Вивчивши подане клопотання, матеріали адміністративної справи в частині поданого клопотання, суддя зазначає наступне.
Питання про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати регулюється Законом України «Про судовий збір». Відповідно до ст. 8 вказаного Закону: враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судовому збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Зазначене положення закону кореспондується з приписами ч. 1 ст. 88 КАС України, а саме: суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Єдиною підставою для звільнення, розстрочки, відстрочки від сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони, тобто фізичної або юридичної особи. Звільнення сторони від сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду. При цьому, клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в позовній заяві, яка подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Відповідно до Прикінцевих положеннях Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» № 484-VIII від 22.05.2015 року, Кабінет Міністрів України зобов'язав забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
З урахуванням вищезазначеного, сплата судового збору є обов'язком заявника, а тому зловживання правом на звільнення від його сплати є неприпустимим.
При цьому доводи заявника щодо неможливості сплати судового збору в повному обсязі за подання заяви про перегляд судового рішення по справі № 815/3967/16 з підстав сплати судового збору в розмірі 2195329,64 грн. по іншій адміністративній справі суддя вважає такими, що не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства. Будь-яких інших доводів чи доказів на підтвердження обставин того, що майновий стан заявника перешкоджає сплаті судового збору за подання ним заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами заявником до суду не надано.
Суддя також зазначає, що факт подачі заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами державною установою, що фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України не є безумовною підставою для звільнення від сплати судового збору чи зменшення її сплати .
На підставі викладеного, керуючись приписами 6, 11, 14, 71, 88, 160, 162 КАС України, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одесі Міжрегіонального головного управління ДФС про зменшення суми судового збору за подання заяви про перегляд за нововиявленими обставинами рішення суду по адміністративній справі № 815/3967/16 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Стеценко О.О.