Постанова № 61250139, 12.09.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.09.2016
Номер справи
813/2796/16
Номер документу
61250139
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 вересня 2016 року № 813/2796/16

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Кедик М.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Львіввторкольормет" про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках -

встановив:

Личаківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області (далі – позивач, Личаківська ОДПІ) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Львіввторкольормет" (далі – відповідач, ТОВ "Львіввторкольормет"), у якому просить суд стягнути з рахунків у банках податковий борг у розмірі 1040934,23 грн.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що у відповідача існує заборгованість внаслідок несплати податкових зобов’язань з податку на додану вартість у розмірі 167085,01 грн, з податку на прибуток у розмірі 872235,07,00 грн, з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 1197,00 грн, з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 417,15 грн. Оскільки заборгованість відповідачем добровільно не погашається, просить стягнути таку у судовому порядку.

Ухвалою суду від 17.08.2016 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

На адресу суду повернувся поштовий конверт, направлений відповідачу за адресою, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців з відміткою "за закінченням терміну зберігання". Згідно з ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Безпосередньо, всебічно, повно та об’єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив.

ТОВ "Львіввторкольормет" зареєстроване у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджується копією Витягу з Єдиного державного реєстру станом на 17.08.2016.

Згідно з довідкою про взяття на облік платника податків від 10.08.2016 № 1613061401094 ТОВ "Львіввторкольормет" узяте на облік як платник податків у контролюючих органах 24.02.1998 за № 4313 та на дату видачі довідки перебуває на обліку в Личаківській ОДПІ.

Податковий борг відповідача відповідно до довідки Личаківської ОДПІ від 10.08.2016 № 8542/10/13-06-17-00-569 станом на 09.08.2016 становить 1040934,23 грн, у тому числі:

1) податок на додану вартість - 167085,01 грн;

2) податок на прибуток приватних підприємств - 872235,07 грн;

3) податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів - 1197,00 грн;

4) податок на доходи фізичних осіб у розмірі 417,15 грн.

Як вбачається з матеріалів справи заборгованість у ТОВ "Львіввторкольормет" з податку на додану вартість складають податкові зобов’язання, нараховані ДПІ у Личаківському районі у зв’язку з порушенням податкового законодавства:

- згідно податкового повідомлення – рішення форми "Р" від 30.07.2010 № 0002682320/2/17843, згідно з яким на підставі акту перевірки від 24.11.2009 № 63/23-2/25232071, відповідачу збільшено суму грошового зобов’язання на суму 166187,55 грн (110791,70 грн - основний по акту, 55395,85 грн- штрафна санкція);

- згідно податкового повідомлення – рішення форми "Ш" від 01.02.2016 № 0001871501/1086/10/15-01, згідно з яким на підставі акту перевірки від 01.02.2016 № 121/15-01/25232071, відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 1051,88 грн.

Як вбачається з матеріалів справи заборгованість у ТОВ "Львіввторкольормет" з податку на прибуток приватних підприємств складають податкові зобов’язання, нараховані ДПІ у Личаківському районі у зв’язку з порушенням податкового законодавства:

- згідно податкового повідомлення – рішення форми "Р" від 30.07.2010 № 0002672320/2/17844, згідно з яким на підставі акту перевірки від 24.11.2009 № 463/23-2/25232071, відповідачу збільшено суму грошового зобов’язання на суму 843687,00 грн (581497 грн - основний по акту, 262190 грн - штрафна санкція);

- згідно податкового повідомлення – рішення форми "Р" від 30.07.2010 № 000882320/2/17845, згідно з яким на підставі акту перевірки від 24.11.2009 № 463/23-2/25232071, відповідачу збільшено суму грошового зобов’язання на суму 28558,50 грн (0,00 грн - основний по акту, 28558,50 грн - штрафна санкція).

Як вбачається з матеріалів справи заборгованість у ТОВ "Львіввторкольормет" з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів складають податкові зобов’язання, нараховані ДПІ у Личаківському районі у зв’язку з порушенням податкового законодавства згідно податкового повідомлення – рішення форми "Р" від 02.08.2010 № 0003061720/2/17977, згідно з яким на підставі акту перевірки від 24.11.2009 № 463/23-2/25232071, відповідачу збільшено суму грошового зобов’язання на суму 1197,00 грн (798,00 грн - основний по акту, 399,00 грн - штрафна санкція).

Як вбачається з матеріалів справи заборгованість у ТОВ "Львіввторкольормет" з податку на доходи фізичних осіб складають податкові зобов’язання, нараховані ДПІ у Личаківському районі у зв’язку з порушенням податкового законодавства згідно податкового повідомлення – рішення форми "Р" від 02.08.2010 № 0003051720/2/17978, згідно з яким на підставі акту перевірки від 24.11.2009 № 463/23-2/25232071, відповідачу збільшено суму грошового зобов’язання на суму 490,74 грн (163,58 грн - основний по акту, 327,16 грн - штрафна санкція).

Податкові повідомлення-рішення від 30.07.2010 № 0002682320/2/17843, № 0002672320/2/17844, № 000882320/2/17845, № 0003061720/2/17977, № 0003051720/2/17978 оскаржувались ТОВ "Львіввторкольормет".

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 21.01.2016 у справі № 2а-8666/10/1370 адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю “Львіввторкольормет” до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова про скасування податкових повідомлень-рішень – залишено без розгляду.

У зв'язку з несплатою відповідачем грошових зобов'язань Личаківська ОДПІ виставила відповідачу податкову вимогу форми "Ю" від 24.03.2016 № 2365-17.

Докази, які б підтверджували, що згадана податкова вимога відповідачем оскаржувалась у справі відсутні, відповідно, визначені у ній зобов'язання є узгодженими.

Надаючи правову оцінку відносинам, що склались між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим же Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 цього ж Кодексу, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим же Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України;

Згідно з п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 56.11 ст. 56 ПК України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Пунктом п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Відповідно до ст. 87 цього ж Кодексу, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелом самостійної сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість є суми коштів, що обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, та джерела, зазначені в абзаці першому цього пункту.

Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.

Станом на день розгляду справи сума податкового боргу відповідача в розмірі 1040934,23 грн є узгодженою та у встановлені законом строки не сплаченою, тому відповідно до пп. 14.1.175 п. 14 ст. 14 ПК України визнається сумою податкового боргу. Доказів зворотного матеріали справи не містять.

Відповідно до інформації про банківські рахунки, ТОВ "Львіввторкольормет" має відкриті рахунки в установах банку.

З врахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами та підлягають до задоволення.

Щодо судових витрат, то відповідно до статті 94 КАС України, такі стягненню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 7-14, 35, 69-71, 86, 94, 159-163, 167, 183-2 КАС України, суд –

постановив:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з банківських рахунків товариства з обмеженою відповідальністю "Львіввторкольормет" (79056, м. Львів, вул. Пластова, 11-а, код ЄДРПОУ 25232071) та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів товариства з обмеженою відповідальністю "Львіввторкольормет" (79056, м. Львів, вул. Пластова, 11-а, код ЄДРПОУ 25232071) до бюджету кошти у сумі 1040934 (один мільйон сорок тисяч дев’ятсот тридцять чотири) гривні 23 копійки.

Постанову суду звернути до негайного виконання.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Суддя Кедик М.В.