Справа № 815/3876/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2016 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м. Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий центр "Середньофонтанський" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправними та скасування постанов, припису,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий центр "Середньофонтанський" (далі ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський») звернулось до суду з адміністративним позовом до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (далі -ДАБІ в Одеській області) про визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 26.07.2016р. №184, №185 та припису про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт від 05.07.2016р., виданий ТОВ "Торговий центр "Середньофонтанський".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що на адресу позивача 13.07.2015р. надійшли акт перевірки від 05.07.2016р. та припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.07.2016р., на які були надані відповідні заперечення від 26.07.2016р., однак на підставі вказаного акту, відповідачем були прийняті оскаржувані постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 26.07.2016р. №184, №185. Позивач не погоджується із вказаними постановами та приписом і зазначає, що відповідна перевірки ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» за адресою, вказаною у документах за результатами перевірки, - Семафорний провулок, 4, ані 05.07.2016р., ані протягом усього липня 2016 року здійснено не було, представники ДАБІ в Одеській області до позивача з приводу проведення перевірки не зверталися, посвідчення та направлення не пред'являлись, документи за результатами перевірки не вручались. Позивач наголошував, що станом на 04-05.07.2016р., коли такі роботи нібито були виявлені, позивач не виконував жодні роботи із капітального ремонту, у тому числі кінотеатру, не залучав на договірній основі сторонніх підрядників для проведення таких робіт, не замовляв та не розробляв проектів виконання робіт із капітального ремонту, а приміщення кінотеатру, роботи у якому перевірялися відповідачем, передано позивачем в оренду «Сініма Сіті» згідно договору від 17.02.2007р. У зв'язку з чим, на думку позивача, документи за результатами перевірки, складені до неналежного суб'єкта. Також, позивач зазначав, що згідно листа орендаря «Сінема-Сіті» від 04.01.2016р. за №1/1, листа - погодження ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» від 16.02.2016р. та листа «Сінема-Сіті» від 14.07.2016р. «Сінема-Сіті» було погоджено виконання поточного ремонту кінотеатру та роботи з капітального ремонту кінотеатру не здійснювались. Крім того, позивач зазначав, що всі об'єкти, збудовані позивачем є введеними в експлуатацію у встановленому законом порядку. Таким чином, на думку позивача, акт перевірки, складений відповідачем 05.07.2016р., є незаконним, та відповідно є незаконними складені на підставі акту оскаржувані постанови та припис.
Представник відповідача заперечувала проти задоволення позовних вимог у повному обсязі, зазначивши що 05.07.2016р., ДАБІ в Одеській області проведено перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, за результатами якої складено акт від 05.07.2016р. Під час перевірки перевіряючим встановлено, що ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» самочинно виконувались будівельні роботи з капітального ремонту, чим порушено ч.1 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та що ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» перевіряємий об'єкт експлуатувався без прийняття в експлуатацію, чим порушено ч.8 ст.39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». На підставі зазначених висновків акту перевірки від 05.07.2016р. ДАБІ в Одеській області прийнято постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 26.07.2016р. №184, №185 та припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт.
Згідно ч.6 ст.128 КАС України справа розглянута у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
05.07.2016р., головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту державного архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Соловйом Дмитром Андрійовичем, відповідно до ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», на підставі наказу ДАБІ України №976 від 08.09.2015р. та службової записки від 04.07.2016р. №843 щодо виявлення факту самочинного будівництва, проведено позапланову перевірку дотримання вимог містобудівного законодавства ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський», за адресою м.Одеса, Семафорний провулок,4, за результатами якої складено Акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. (а.с.21-24)
Згідно зазначеного акту перевіркою з виїздом на місце 05.07.2016р. встановлено, що виконувалися будівельні роботи, а також об'єкт експлуатувався. Посадовою особою Департаменту під час перевірки встановлено, що приміщенні №1 на другому поверсі (приміщення кінотеатру «Сінема Сіті») відповідно до пред'явленої проектної документації проводились будівельні роботи з капітального ремонту, а саме: в холі та коридорах кінотеатру проводились роботи по заміні інженерних мереж, які знаходяться під покрівлею, також в кінозалах кінотеатру проводились роботи по заміні металевих конструкцій (кріплення конструкцій сидінь). Представником замовника в особі директора жодних дозвільних документів, а також проектної та виконавчої документації пред'явлено не було.
За результатами позапланової перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» перевіряючим ДАБІ в Одеській області встановлено порушення:
- ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» самочинно виконувались будівельні роботи з капітального ремонту, чим порушено ч.1 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
- ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» вищезазначений об'єкт експлуатувався без прийняття в експлуатацію, чим порушено ч.8 ст.39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
05.07.2016р. головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту державного архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Соловйом Дмитром Андрійовичем складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, згідно якого встановлено, що у приміщенні №1 на другому поверсі (приміщення кінотеатру «Сінема Сіті») відповідно до пред'явленої проектної документації проводились будівельні роботи з капітального ремонту, а саме: в холі та коридорах кінотеатру проводились роботи по заміні інженерних мереж, які знаходяться під покрівлею, також в кінозалах кінотеатру проводились роботи по заміні металевих конструкцій (кріплення конструкцій сидінь). Представником замовника в особі директора жодних дозвільних документів, а також проектної та виконавчої документації пред'явлено не було та зазначено правопорушення - ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» самочинно виконувались будівельні роботи з капітального ремонту, чим порушено ч.1 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (а.с.30-34).
Також, 05.07.2016р. головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту державного архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Соловйом Дмитром Андрійовичем складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, яким встановлено, що у приміщенні №1 на другому поверсі (приміщення кінотеатру «Сінема Сіті») відповідно до пред'явленої проектної документації проводились будівельні роботи з капітального ремонту, а саме: в холі та коридорах кінотеатру проводились роботи по заміні інженерних мереж, які знаходяться під покрівлею, також в кінозалах кінотеатру проводились роботи по заміні металевих конструкцій(кріплення конструкцій сидінь). Представником замовника в особі директора жодних дозвільних документів, а також проектної та виконавчої документації пред'явлено не було та зазначено правопорушення - ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» вищезазначений об'єкт експлуатувався без прийняття в експлуатацію, чим порушено ч.8 ст.39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (а.с.35-39).
Крім того, 05.07.2016р. головним інспектором будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю органів державного архітектурно-будівельного контролю та ринкового нагляду Департаменту державного архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Соловйом Дмитром Андрійовичем, на підставі акту перевірки від 05.07.2016р., складено припис про зупинення ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» підготовчих та будівельних робіт.(а.с.25-28) Відповідно до зазначеного припису посадовою особою під час перевірки (05.07.2016р.) виявлено, що у приміщенні №1 на другому поверсі (приміщення кінотеатру «Сінема Сіті») відповідно до пред'явленої проектної документації проводились будівельні роботи з капітального ремонту, а саме: в холі та коридорах кінотеатру проводились роботи по заміні інженерних мереж, які знаходяться під покрівлею, також в кінозалах кінотеатру проводились роботи по заміні металевих конструкцій(кріплення конструкцій сидінь), фото фіксація додається. Представником замовника в особі директора жодних дозвільних документів, а також проектної та виконавчої документації пред'явлено не було.
Постановою ДАБІ в Одеській області від 26.07.2016р. №184 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» визнано винним у правопорушенні передбаченого п.6 ч.2 ст.2 Закону України «Про правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у розмірі 536500,00 грн.(а.с.40-44)
Постановою ДАБІ в Одеській області від 26.07.2016р. №185 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» визнано винним у правопорушенні передбаченого п.5 ч.2 ст.2 Закону України «Про правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у розмірі 536500,00 грн.(а.с.45-49)
Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю затверджено Постановою Кабінету Міністрів України №553 від 23.05.2011р. Цей Порядок визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Відповідно до пунктів 5, 7 зазначеного Порядку державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом. Позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставами для проведення позапланової перевірки є: подання суб'єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об'єкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням; необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні та декларації про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні та декларації про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об'єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів; виявлення факту самочинного будівництва об'єкта; перевірка виконання суб'єктом містобудівної діяльності вимог приписів органу державного архітектурно-будівельного контролю; вимога Держархбудінспекції про проведення перевірки; звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства; вимога правоохоронних органів про проведення перевірки. Під час проведення позапланової перевірки посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язана пред'явити службове посвідчення та направлення для проведення позапланової перевірки.
Згідно п.9 Порядку державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва.
Пунктами 16 - 21 Порядку визначено, що за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком. У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт. Акт перевірки складається у двох примірниках. Один примірник надається суб'єкту містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, а другий залишається в органі державного архітектурно-будівельного контролю. Акт перевірки підписується посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю, яка провела перевірку та суб'єктом містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль. Протокол протягом трьох днів після його складення та всі матеріали перевірки подаються керівникові відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю або його заступникові для винесення постанови про накладення штрафу, передбаченої законодавством України. Якщо суб'єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, не погоджується з актом перевірки, він підписує його із зауваженнями, які є невід'ємною частиною такого акта. У разі відмови суб'єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, підписати акт перевірки та припису, посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю робить у акті відповідний запис. У разі відмови суб'єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, від отримання акта та припису, вони надсилаються йому рекомендованим листом з повідомленням.
Відповідно до ч.1 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011р. 3038-VI право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням або зареєстрованою декларацією про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах будівництва, що належать до IV і V категорій складності, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Згідно з ч.8 ст.39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» експлуатація закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих (якщо таке прийняття передбачено законодавством) в експлуатацію, забороняється.
Згідно Свідоцтва про право власності нежилої будівлі багатофункціонального торговельно-виставочного і готельного комплексу(друга черга) від 04.08.2006р., об'єкт який розташований в м.Одесі по провулку Семафорному №4 загальною площею 19743,7 кв.м. належить на праві приватної власності ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський».(а.с.58)
Разом з тим, як свідчать матеріали справи, 17.02.2007р. між ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» та ТОВ «Сінема Центр» укладено договір оренди. (а.с.133-134)
Відповідно до п.п. 1.1, 1.2 ст.1 зазначеного договору оренди від 17.02.2007р. орендодавець ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» передає орендарю ТОВ «Сінема Центр» в тимчасове платне користування (оренду) частину нежилих будівель багатофункціонального торговельно-виставочного і готельного комплексу (друга черга), а саме нежиле приміщення 2-го поверху №1а, загальною площею 3430 кв.м., що складає 174/1000 частин Торговельного комплексу. Торговий комплекс розташований за адресою: 65012, м.Одеса, пров. Семафорний,4. Згідно з п.1.4. зазначеного договору об'єкт передано орендарю під кінотеатр.
Відповідно до акту прийому-передачі об'єкту оренди ведення господарської діяльності від 17.02.2007р. орендодавець передав, а орендар прийняла об'єкт оренди для ведення господарської діяльності загальною площею 3430 кв.м., розташований на 2-му поверсі торгового корпусу (а.с.135)
Таким чином, приміщення щодо проведення перевірки у якому складено акт передано у користування ТОВ «Сінема Центр».
Разом з тим, листом №1/1 від 04.01.2016р. директор ТОВ «Сінема-Центр» ОСОБА_5. звернулась до генерального директора ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» ОСОБА_4 з проханням погодити здійснення поточного ремонту приміщень Кінотеатру «Сінема-Сіті Одеса» (а.с.136).
16.02.2016р. директор ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» ОСОБА_4 у листом №14 від 16.02.2016р. «Щодо погодження поточного ремонту приміщень кінотеатру «Сінема-Сіті Одеса», адресованого директору ТОВ «Сінема-Центр» ОСОБА_5 погодив здійснення ТОВ «Сінема-Центр» власними силами і власним коштом поточного ремонту приміщень кінотеатру «Сінема-Сіті Одеса» у ТЦ «Середньофонтанський».(а.с.137)
Як свідчать матеріали справи, 02.03.2016р. між ТОВ «Сінема-Центр» та ТОВ«Фасад і покрівля» укладено договір підряду №20160302/о, предметом якого згідно п.п.1.1. вказаного договору є комплекс робіт з поточного ремонту орендованих приміщень кінотеатру «Сінема -Сіті Одеса». Згідно п.п. 1.3 вказаного договору роботи виконуються на об'єкті приміщення кінотеатру «Сінема - Сіті Одеса», що знаходиться за адресою м.Одеса, провулок Семафорний 4, ТРЦ «Середньофонтанський».(а.с.138-139)
А також, 29.02.2016р. між ТОВ «Сінема-Центр» та ТОВ «АТМ БУД» укладено договір підряду №20160229/о, предметом якого згідно п.п.1 вказаного договору є комплекс робіт з поточного ремонту орендованих приміщень кінотеатру «Сінема -Сіті Одеса». Згідно п.п. 1.3 вказаного договору роботи виконуються на об'єкті приміщення кінотеатру «Сінема - Сіті Одеса», що знаходиться за адресою м.Одеса, провулок Семафорний 4, ТРЦ «Середньофонтанський».(а.с.140-141)
05.04.2016р. між ТОВ «Сінема-Центр» та ТОВ «НОРМАБУД-СЕРВІС» укладено договір підряду №20160405/о, предметом якого згідно п.п.1 вказаного договору є комплекс робіт з поточного ремонту орендованих приміщень кінотеатру «Сінема -Сіті Одеса». Згідно п.п. 1.3 вказаного договору роботи виконуються на об'єкті приміщення кінотеатру «Сінема -Сіті Одеса», що знаходиться за адресою м.Одеса, провулок Семафорний 4, ТРЦ «Середньофонтанський». (а.с.142-143)
16.05.2016р. між ТОВ «Сінема-Центр» та ТОВ «НОРМАБУД-СЕРВІС» укладено договір підряду №20160516/о, предметом якого згідно п.п.1 вказаного договору є комплекс робіт з поточного ремонту орендованих приміщень кінотеатру «Сінема - Сіті Одеса». Згідно п.п. 1.3 вказаного договору роботи виконуються на об'єкті приміщення кінотеатру «Сінема -Сіті Одеса», що знаходиться за адресою м.Одеса, провулок Семафорний 4, ТРЦ «Середньофонтанський».(а.с.144-145)
Таким чином, враховуючи зазначене, та оскільки вказане приміщення перебуває в оренді ТОВ «Сінема-Центр» з 2007 року, суд вважає, що відповідачем безпідставно встановлено порушення ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» щодо самочинного виконання будівельних робіт з капітального ремонту, про що зазначено в акті перевірки від 05.07.2016р. і складено оскаржені постанови та припис щодо неналежного суб'єкта.
Разом з тим, суд критично ставиться до твердження відповідача про самочинне виконування будівельних робіт саме з капітального ремонту, враховуючи наступне.
Відповідно до ДБН А2.2.-3-2014 «Склад та Зміст проектної документації на будівництво» капітальний ремонт - це сукупність робіт на об'єкті будівництва, введеному в експлуатацію в установленому порядку, без зміни його геометричних розмірів та функціонального призначення, що передбачають втручання у несучі та огороджувальні системи, при заміні або відновленні конструкцій чи інженерних систем та обладнання, у зв'язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників, а також благоустрій території.
Однак, відповідних доказів на підтвердження наявності підстав для віднесення виконуваних робіт до капітального ремонту до суду не надано.
Крім того, відповідно до акту перевірки від 05.07.2016р. перевіряючим ДАБІ в Одеській області встановлено, що ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» вищезазначений об'єкт експлуатував без прийняття в експлуатацію, чим порушив ч.8 ст.39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Під час з'ясування офіційних обставин справи, судом встановлено, що будівництво ТЦ «Середньофонтанський», що розміщений за адресою м.Одеса, пров. Семінарський (Семафорний) 4 було здійснено ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» на підставі Дозволу на виконання будівельних робіт №808/03 від 01.12.2003р.(а.с.18)
Відповідно до ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Так, згідно постанови Одеського окружного адміністративного суду від 29.04.2016р. по справі №815/1795/16, яка залишена без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 29.08.2016р., судом встановлено, що під час будівництва на підставі Дозволу №808/03 від 01.12.2003р були збудовані, введені в експлуатацію та набуті у власність об'єкти: нежилі приміщення торговельного корпусу літ. "X", вентиляційних камер літ. "XI", "Х2", "Х3", "Х4", трансформаторної підстанції літ. "Х6", теплового вузлу літ. "Х5", що підтверджується Свідоцтвом про право власності від 04.08.2006 року; будинок 4-ж, що підтверджується Свідоцтвом про право власності від 25.12.2014 року; будинок 4-е, що підтверджується Свідоцтвом про право власності від 25.12.2014 року. Крім того, Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 29.04.2016р. по справі №815/1795/16 встановлено що усі об'єкти, збудовані ТОВ "ТЦ "Середньофонтанський" на підставі Дозволу від 01.12.2003 р. № 808/03, є введеними в експлуатацію в установленому законом порядку.
Відповідно до акту перевірки зазначене правопорушення було встановлено перевіряючим у зв'язку із тим, що представником ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» в особі директора жодних дозвільних документів не надано та зазначено, що перевірка проводилась у присутності генерального директора ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» ОСОБА_4, однак, жодних доказів того, що зазначена перевірка проводилась за участі директора або повноважного представника ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» відповідачем до суду не надано, при цьому, суд враховує пояснення представників позивача про те, що керівництву ТОВ «ТЦ «Середньофонтанський» взагалі не було відомо про здійснення такої перевірки.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про безпідставність викладених в акті перевірки тверджень про допущення позивачем правопорушення, яке полягає в експлуатації не введеного в експлуатацію об'єкту.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За таких обставин, суд вважає, що адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий центр "Середньофонтанський" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163,167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий центр "Середньофонтанський" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 26.07.2016р. №184.
Визнати протиправною та скасувати постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 26.07.2016р. №185
Визнати протиправними та скасувати припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт від 05.07.2016р. виданий ТОВ "Торговий центр "Середньофонтанський".
Стягнути з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий центр "Середньофонтанський" 00231596) судовий збір у розмірі 16 095грн. (шістнадцять тисяч дев'яносто п'ять гривень) сплаченого згідно платіжного доручення №398 від 03.08.2016р.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя К.О. Танцюра