ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення заяви про перегляд судового рішення
за нововиявленими обставинами без руху
09 вересня 2016 року м. Київ № 826/12778/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із заявою ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м.Києві про перегляд постанови суду від 29.12.2015 р. за нововиявленими обставинами у справі
за позовом
Підприємства «Благодар» Всеукраїнська організація інвалідів Союз організацій інвалідів України
до
Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м.Києві
про
визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м.Києві звернулось до Окружного адміністративного суду м.Києва із заявою про перегляд постанови Окружного адміністративного суду м.Києва від 29.12.2015 р. по справі № 826/12778/15 за нововиявленими обставинами.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, що надійшла до адміністративного суду, передається судді адміністративного суду, який визначається в порядку, встановленому частиною третьою статті 15-1 цього Кодексу. У розгляді заяви та перегляді судового рішення за нововиявленими обставинами не може брати участь суддя, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого ставиться питання.
Не пізніше наступного дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя перевіряє її відповідність вимогам статті 248 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.
Ознайомившись із заявою заявника, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Так, згідно положень статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається в письмовій формі.
У заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява про перегляд; 2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими обставинами подається заява; 4) обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи; 5) обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду; 6) перелік документів та інших матеріалів, які додаються.
Заява підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
До заяви додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору.
Натомість в порушення наведеної норми, заявником не надано суду судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими обставинами подається заява, а також доказів сплати судового збору, ставки якого встановлено п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та передбачено за подання заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставку судового збору у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Таким чином, заявнику необхідно усунути вказаний недолік заяви, надати суду судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими обставинами подається заява та докази сплати судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити заяву без руху з наданням заявникові часу для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106-108, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без руху.
2. Встановити заявнику 5-ти денний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків заяви.
3. Попередити заявника про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Іщук