
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Справа № 201/11218/16-к
Провадження № 1-кс/201/6797/2016
УХВАЛА
08 серпня 2016 року м. Дніпропетровськ
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Антонюк О.А., розглянувши клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області Кисельова К.П., погодженого з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області Бойком С.М. про дозвіл на проведення обшуку, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся з клопотанням, погодженим з прокурором, про дозвіл на проведення обшуку.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що першим слідчим відділом прокуратури Дніпропетровської області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12014040030000229 від 13.05.2014 за фактом вчинення службової недбалості посадовими особами Дніпропетровської міської ради, які неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них не вжили відповідних заходів щодо забезпечення надходження до бюджету пайових внесків, та недбало ставлячись до виконання Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» не уклали угоди з забудовниками щодо сплати до бюджету пайових внесків, а також за фактом зловживання своїми повноваженнями службовими особами приватного права під час будівництва та введення об'єктів в експлуатацію, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 364 КК України.
В ході досудового розслідування по кримінальному провадженню встановлено, що зокрема, статтею 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
Відповідно, до частини 4 вказаної статті, до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва: 1) об'єктів будь-якого призначення на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів; 2) будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення; 3) будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла; 4) індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках; 5) об'єктів комплексної забудови територій, що здійснюється за результатами інвестиційних конкурсів або аукціонів; 6) об'єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об'єктів соціальної інфраструктури; 7) об'єктів, що споруджуються замість тих, що пошкоджені або зруйновані внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру; 8) об'єктів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, за рахунок коштів інвесторів; 9) об'єктів інженерної, транспортної інфраструктури, об'єктів енергетики, зв'язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу); 10) об'єктів у межах індустріальних парків на замовлення ініціаторів створення індустріальних парків, керуючих компаній індустріальних парків, учасників індустріальних парків.
Згідно зі ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.
У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.
Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати: 1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд; 2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.
Частиною 1 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності передбачено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону .
Рішенням Дніпропетровської міської ради № 6/11 від 21.03.2007, зі змінами, внесеними рішенням Дніпропетровської міської ради № 5/14 від 29.07.2011, затверджено Порядок залучення, розрахунку і використання коштів пайової участі (внесків) у розвитку інфраструктури міста Дніпропетровська, який визначає розмір пайової участі (внеску) замовників (забудовників) у створенні (розвитку) соціальної і інженерно-транспортної інфраструктури м. Дніпропетровська.
Відповідно до п. 2.6 Порядку, величина пайової участі визначається у договорі, укладеному між Дніпропетровською міською радою, в особі фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради та замовником (забудовником) після його звернення щодо укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість об'єкта з техніко-економічними показниками, погодженими з постійною комісією міської ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів.
Водночас встановлено, що договори про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Дніпропетровська укладено не з усіма забудовниками міста, об'єкти яких упродовж 2011-2015 років введено в експлуатацію, що призводить до ненадходження до місцевого бюджету значних коштів.
Зокрема, встановлено, що ТОВ «Еліона» (код ЄДРПОУ 37452554) виступало замовником будівництва об'єкта «Будівництво торгівельного центру по вул. Дмитра Донського, 2а у м. Дніпропетровську».
Вказаний об'єкт введено в експлуатацію на підставі декларації про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрованої інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Дніпропетровській області за № ДП 143142200415 від 08.08.2014.
Договір з Дніпропетровською міською радою про пайову участь у розвитку соціальної інфраструктури м. Дніпропетровська у зв'язку з будівництвом вказаного об'єкта ТОВ «Еліона» не укладала, пайовий внесок до теперішнього часу не сплачено.
Крім того, встановлено, що вказаний об'єкт відповідно до Порядку віднесення об'єктів будівництва до IV і V категорій складності, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 577 від 27.04.2011, зазначений об'єкт повинен відноситись до V категорії складності і введений в експлуатацію з порушенням вимог чинного законодавства.
Також встановлено, що ТОВ «Еліона» не розроблено та не погоджено з Міністерством культури проект історико-містобудівного обґрунтування забудови та проект охоронних зон пам'яток архітектури.
Крім цього, будівельні роботи проводились на земельній ділянці, наданій Дніпропетровською міською радою в оренду іншому суб'єкту господарювання, тобто у порушення вимог земельного законодавства.
З метою збору доказів підтвердження факту несплати ТОВ «Еліона» до місцевого бюджету м. Дніпропетровська передбаченого ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пайового внеску на розвиток соціальної інфраструктури міста, вжиття заходів щодо усунення порушень вимог містобудівного та земельного законодавства прокуратурою області в порядку ст. 93 КПК України направлено вимогу директору ТОВ «Еліона» про надання інформації та копій документів, а саме: звернення до Дніпропетровської міської ради щодо укладення договору про пайову участь у розвитку соціальної інфраструктури міста, інформацію щодо вартості будівництва, що надавалась до міської ради для розрахунку розміру пайової участі; договору про пайову участь у розвитку соціальної інфраструктури міста; розрахунку розміру пайової участі; документів щодо фактичної сплати пайової участі; розділів проектно-кошторисної документації - пояснювальної записки та зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва з об'єктними та локальними кошторисними розрахунками; наказів про призначення керівника та головного бухгалтера підприємства за період проведення будівельних робіт до теперішнього часу; містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки; документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою, у тому числі копії договору оренди земельної ділянки, рішень Дніпропетровської міської ради про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, про затвердження проекту відведення земельної ділянки, копію проекту відведення земельної ділянки; розрахунку категорії складності об'єкта, враховуючи, що відповідно до Порядку віднесення об'єктів будівництва до IV і V категорій складності, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 577 від 27.04.2011, зазначений об'єкт повинен відноситись до IV категорії складності; погоджених Міністерством культури України проектів містобудівного обґрунтування забудови та охоронних зон пам'яток архітектури, враховуючи, що будівництво ведеться в межах охоронних зон пам'яток архітектури та в межах історичного ареалу м. Дніпропетровська; дозвільних документів на будівництво та експлуатацію, у тому числі наданих Державною архітектурно-будівельною інспекцією України; позитивного висновку експертизи проекту будівництва; договорів на виконання проектних робіт, генпідрядних робіт, наказу про затвердження проектної документації, договорів на здійснення авторського та технічного нагляду, інших документів, зазначених у дозвільних документах на будівництво; податкової звітності за період з початку виконання будівельних робіт до теперішнього часу по всім видам нарахованих і сплачених податків; документів що підтверджують сплату орендної плати за землю або земельного податку за період використання земельної ділянки на вул. Дмитра Донського, 2 у м. Дніпропетровську.
Вимог ТОВ «Еліона» не виконано, інформацію та документи не надано.
На підставі викладеного, слідчий для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, просив суд надати дозвіл на проведення обшуку за місцем проведення будівельних робіт ТОВ «Еліона» (код ЄДРПОУ 37452554) за адресою: м. Дніпро, вул. Дмитра Донського, 2а.
Вивчивши матеріали вказаного кримінального провадження № 12014040030000229, вважаю клопотання слідчого обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню, оскільки дані викладені у матеріалах кримінального провадження, дають підстави для висновку, що з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення цього кримінального правопорушення, проведення зазначених слідчих дій є необхідним.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст.ст. 110, 234, 236, 309 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Дозволити старшому слідчому першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області Кисельову К.П., прокурору відділу прокуратури Дніпропетровської області Бойку С.М. проведення обшуку за місцем проведення будівельних робіт ТОВ «Еліона» (код ЄДРПОУ 37452554) за адресою: м. Дніпро, вул. Дмитра Донського, 2а, з метою виявлення і вилучення наступних речей та документів:
- звернення до Дніпропетровської міської ради щодо укладення договору про пайову участь у розвитку соціальної інфраструктури міста, інформацію щодо вартості будівництва, що надавалась до міської ради для розрахунку розміру пайової участі;
- договору про пайову участь у розвитку соціальної інфраструктури міста; розрахунку розміру пайової участі;
- документів щодо фактичної сплати пайової участі;
- розділів проектно-кошторисної документації - пояснювальної записки та зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва з об'єктними та локальними кошторисними розрахунками;
- наказів про призначення керівника та головного бухгалтера підприємства за період проведення будівельних робіт до теперішнього часу
- містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки;
- документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою, у тому числі копії договору оренди земельної ділянки, рішень Дніпропетровської міської ради про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, про затвердження проекту відведення земельної ділянки, копію проекту відведення земельної ділянки;
- розрахунку категорії складності об'єкта, враховуючи, що відповідно до Порядку віднесення об'єктів будівництва до IV і V категорій складності, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 577 від 27.04.2011, зазначений об'єкт повинен відноситись до IV категорії складності;
- погоджених Міністерством культури України проектів містобудівного обґрунтування забудови та охоронних зон пам'яток архітектури, враховуючи, що будівництво ведеться в межах охоронних зон пам'яток архітектури та в межах історичного ареалу м. Дніпропетровська;
- дозвільних документів на будівництво та експлуатацію, у тому числі наданих Державною архітектурно-будівельною інспекцією України;
- позитивного висновку експертизи проекту будівництва;
- договорів на виконання проектних робіт, генпідрядних робіт, наказу про затвердження проектної документації, договорів на здійснення авторського та технічного нагляду, інших документів, зазначених у дозвільних документах на будівництво;
- податкової звітності за період з початку виконання будівельних робіт до теперішнього часу по всім видам нарахованих і сплачених податків;
- документів що підтверджують сплату орендної плати за землю або земельного податку за період використання земельної ділянки на вул. Дмитра Донського, 2а у м. Дніпропетровську;
- а також матеріалів листування з Дніпропетровською міською радою з приводу будівництва вказаних об'єктів, комп'ютерної техніки, в тому числі серверів, системних блоків та інших електронних носіїв інформації, які можуть містити в собі вказану документацію в електронному вигляді, печаток підприємства, грошових коштів здобутих злочинним шляхом, а також інших предметів та документів, які можуть бути використані в ході досудового розслідування.
Доручити проведення обшуку членам слідчої групи, прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12014040030000229.
Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її винесення.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя О.А. Антонюк