Ухвала суду № 61199136, 06.09.2016, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
06.09.2016
Номер справи
766/9896/16-а
Номер документу
61199136
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 766/9896/16-а

н/п 2-а/766/419/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2016 року м. Херсон

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Єпішин Ю.М., розглянувши матеріали адміністративного позову представника ОСОБА_1 в інтересах Військової частини А1836 до Виконавчого комітету Херсонської міської ради, третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у Херсонській області, про скасування запису та зобовязання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

01.09.2016 року представник позивачаЩербина Р.О. звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах Військової частини А1836 до Виконавчого комітету Херсонської міської ради, третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у Херсонській області, про скасування запису та зобовязання вчинити дії. Просить скасувати запис №14991200000007682 про включення відомостей про військову частину А1836 (код ЄДРПОУ 07738045) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, внесений 23.01.2007 року державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців виконавчого комітету Херсонської міської ради; зобовязати виконавчий комітет Херсонської міської ради вчинити дії щодо виключення запису №14991200000007682 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про виключення відомості про військову частину А1836 (код ЄДРПОУ 07738045) внесеного 23.01.2007 року державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців виконавчого комітету Херсонської міської ради; відстрочити сплату судового збору на місяць.

Відповідно до ч.1ст.2 КАС Українивстановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно п. 1 ч. 1ст. 3 КАС Українисправа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У п. 7 ч.1ст. 3 КАС України визначено, щосуб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій.

Відповідно до п. 1 ч. 1, п.1 ч.2ст. 18 КАС Українивизначає, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам. Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Як вбачається з тексту позову - предметом даного спору є правомірність вчинення чи не вчинення відповідачем дій відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», Положенню про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженому постановою КМУ від 22.01.1996 року №118, Наказу міністерства оборони України від 30.12.2011 року №856дск.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, державний реєстратор це - посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, яка відповідно до цього Закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Таким чином, державний реєстратор являється посадовою особою саме центрального органу виконавчої влади, а не місцевого органу виконавчої влади, як зазначено в ч. 3ст. 18 КАС України.

За ч. 4 ст. 3 цього ж Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, здійснює реєстрацію (легалізацію) об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок та їх об'єднань), благодійних організацій, політичних партій, творчих спілок та їх територіальних осередків, адвокатських об'єднань, торгово-промислових палат, асоціацій органів місцевого самоврядування, інших установ та організацій, визначених законом, та видає виписку з Єдиного державного реєстру, оформлену державним реєстратором відповідного центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, за місцезнаходженням юридичної особи.

Отже, державний реєстратор реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, тобто виконує функції органу державної влади, тобто в даному випадку адміністративний позов подано до державного органу, тому підстав для застосування предметної підсудності відповідно до положень ч. 3ст. 18 КАС Українинемає, і дана справа підсудна виключно окружному адміністративному суду, зокрема, Херсонському окружному адміністративному суду.

На підставі вищевикладеного, суддя вважає, що оскільки ця адміністративна справа не пов'язана із притягненням до адміністративної відповідальності, пенсійними виплатами або соціальною допомогою, діяннями державного виконавця тощо, натомість стороною у справі є державний реєстратор, який в даному випадку здійснює владні управлінські функції, та предметом є правомірність рішень, дій останнього, даний спір підсудний окружному адміністративному суду.

Відповідно до п.6 ч.3ст.108 КАС Українипозовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Керуючись ст.ст.18,108 КАС України, суддя,-

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов представника позивача ОСОБА_1 в інтересах Військової частини А1836, який подано до Виконавчого комітету Херсонської міської ради, третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у Херсонській області, про скасування запису та зобовязання вчинити дії повернути позивачу.

Розяснити позивачу, що з даним адміністративним позовом він вправі звернутись до Херсонського окружного адміністративного суду.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.

Суддя: Ю.М.Єпішин