Справа № 815/3402/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2016 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю РЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС до Іллічівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю РЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС звернулось до суду з адміністративним позовом до Іллічівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкових повідомлень-рішень від 19.05.2016р. №0002781200, №0002791200.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що ТОВРЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС було отримано від Іллічівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області акт про порушення податкового законодавства №399/15-03-12-02/37109744 від 05.04.2016р. у якому зазначено про порушення граничного терміну сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість за період з 30.12.2012р. по 25.09.2015р. Разом з тим, представник позивача наголосив, що відповідачем складено довідку від 20.11.2015р № 14607/10/15-03-23 про відсутність у ТОВ РЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС станом на 17.11.2015р. заборгованості з податків, зборів, проте 19.05.2016р. Іллічівською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкові повідомлення-рішення №0002781200 та № НОМЕР_1 щодо сплати штрафу у розмірі 20 % за порушення строку сплати суми з грошового зобов'язання з податку на додану вартість, що на думку позивача, суперечить п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України.
16.08.2016р. до суду надійшло клопотання Іллічівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області про розгляд справи без участі його представника.
Разом з тим, до суду надійшли заперечення на адміністративний позов згідно яких представник відповідача заперечує проти задоволення позовних вимог зазначивши, що 05.04.2016р. Іллічівською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області було проведено камеральну перевірку ТОВРЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС, за результатами якої встановлено порушення ТОВ РЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС терміну сплати самостійно визначеного грошового зобовязання по податку на додану вартість відповідно до наданих до ДПІ декларацій за період: вересень 2012 - грудень 2012 року, січень 2013 року - грудень 2013 року, січень 2014 року - жовтень 2014 року, березень 2015 року, травень 2015 року, липень 2015 року, грудень 2015 року, за наслідками якої складено акт перевірки від 05.04.2016р. №399/15-03-12-02/37109744. На підставі висновків зазначеного акту перевірки Іллічівською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкові повідомлення-рішення від 19.05.2016р. №0002781200, №0002791200. Крім того, представник відповідача зазначив, що станом на 17.11.2015р. у ТОВРЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС був відсутній податковий борг, а податковий борг за оскаржуваними податковими повідомленнями - рішеннями виник 05.04.2016р.
Згідно ч.6 ст.128 КАС України справа розглянута у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
05.04.2016р. Іллічівською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області було проведено камеральну перевірку з питань несвоєчасної сплати податку на додану вартість, за результатами якої встановлено порушення відповідачем п.57.1 ст.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України, про що складено акт перевірки №399/15-03-12-02/37109744 від 05.04.2016р.(а.с.35-38).
На підставі висновків акту перевірки №399/15-03-12-02/37109744 від 05.04.2016р. Іллічівською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області 19.05.2016р. прийнято податкове повідомлення-рішення №0002781200, яким у звязку з встановленим порушенням строку сплати грошового зобовязання у сумі 33589,95грн., визначено ТОВРЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС штрафні (фінансові) санкції у розмірі 6717,99грн.(а.с.7) та податкове повідомлення-рішення №0002781200, яким у звязку з встановленим порушенням строку сплати грошового зобовязання у сумі 3319,00 грн., визначено ТОВ РЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС штрафні (фінансові) санкції у розмірі 331,90грн.(а.с.9)
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 203 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Разом з тим, ст.126 Податкового кодексу України визначено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до ст. 102.1. Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Разом з тим, п.п.49.18.1 п.49.10 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Як вбачається з акту перевірки №399/15-03-12-02/37109744 від 05.04.2016р., Іллічівською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області встановлено, що ТОВРЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС порушено граничний термін сплати узгодженого податкового зобовязання, зокрема, по деклараціям з ПДВ: №907843811 від 13.12.2012р. у звязку з чим нараховано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 93,20грн.; №9085020364 від 17.01.2013р. у звязку з чим нараховано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 78,80 грн.; №9064530442 від 19.10.2012р. у звязку з чим нараховано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 139,93 грн.; №9070753126 від 12.11.2012р. у звязку з чим нараховано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 2,0 грн., №9064530442 від 19.10.2012р. у звязку з чим нараховано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 170,00 грн.; №900557761 від 11.02.2013р. у звязку з чим нараховано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 465,60 грн.; №9014396189 від 19.03.2013р. у звязку з чим нараховано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 192,60грн.
Судом встановлено, що 1095 днів для визначення контролюючим органом суми грошового зобовязання по деклараціям №907843811 від 13.12.2012р. сплинуло 21.12.2015р., №9085020364 від 17.01.2013р. сплинуло 21.01.2016р.; №9064530442 від 19.10.2012р. сплинуло 21.10.2015р.; №9070753126 від 12.11.2012р. сплинуло 21.11.2015р., №9064530442 від 19.10.2012р. сплинуло 21.10.2015р.; №900557761 від 11.02.2013р. сплинуло 21.02.2016р.; №9014396189 від 19.03.2013р. сплинуло 21.03.2016р.
Враховуючи викладене, та те що контролюючий орган не визначив суму грошових зобов'язань по вказаним податковим деклараціям у встановлений Податковим кодексом України строк, ТОВ РЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС вважається вільним від такого грошового зобов'язання по вказаним податковим деклараціям.
Крім того, згідно розрахунку штрафної санкції до податкового повідомлення рішення від 19.05.2016р. №0002781200(а.с.8), Іллічівською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області при прийнятті податкового повідомлення рішення враховано штрафні (фінансові) санкції, які не були досліджені та встановлені під час камеральної перевірки ТОВ РЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС, зокрема по податковим деклараціям від 23.08.2012р. №0001512200 за період від 12.10.2012р. по 29.01.2013р., у звязку з чим нараховано суму штрафних(фінансових) санкцій у розмірі 799,35 грн., від 23.08.2012р. №0001512200 за період від 12.10.2012р. по 15.01.2013р. у звязку з чим нараховано суму штрафних(фінансових) санкцій у розмірі 106,00 грн., від 18.12.2014р. №9073263154 за період 31.12.2014р. -19.03.2015р. у звязку з чим нараховано суму штрафних(фінансових) санкцій у розмірі 158,80 грн.; від 23.08.2012р. №0001512200 за період 12.10.2012.р. -18.12.2012р. у звязку з чим нараховано суму штрафних(фінансових) санкцій у розмірі 94 грн.; від 23.08.2012р. №0001512200 за період від 12.07.2013р. по 31.05.2013р. у звязку з чим нараховано суму штрафних(фінансових) санкцій у розмірі 10,00 грн. Таким чином, при прийнятті податкового повідомлення рішення від 19.05.2016р. №0002781200 Іллічівською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області безпідставно враховано суму штрафних санкцій у розмірі 1168,15грн.
Також, судом встановлено, що Іллічівською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області при прийнятті податкового повідомлення рішення від 19.05.2016р. №0002791200 враховано штрафні (фінансові) санкції, які не були досліджені та встановлені під час камеральної перевірки ТОВ РЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС, зокрема по податковій декларації від 23.08.2012р. №0001512200 за період з 12.10.2012р. по 22.10.2012р., у звязку з чим нараховано суму штрафних (фінансових санкцій) у розмірі 206,20грн. Таким чином, при прийнятті податкового повідомлення рішення від 19.05.2016р. №0002791200 Іллічівською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області безпідставно враховано суму штрафних санкцій у розмірі 206,20грн.
Разом з тим, суд не приймає до уваги посилання представників позивача на довідку Іллічівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області №14607/10/15-03-23 від 20.11.2015р. про відсутність заборгованості у ТОВ РЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС, оскільки порушення граничних термінів сплати узгодженого податкового зобовязання було встановлено під час камеральної перевірки 05.04.2016р.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення рішення Іллічівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області від 19.05.2016р. №0002781200 підлягає скасуванню в частині визначення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2310,28грн., а податкове повідомлення рішення Іллічівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області від 19.05.2016р. №0002791200 підлягає скасуванню в частині визначення штрафних(фінансових) санкцій у розмірі у розмірі 206,20 грн.
В іншій частині оскаржені податкові повідомлення рішення є законними та скасуванню не підлягають.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю РЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст.158-163,167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ТОВ РЕМТРАНССТРОЙСЕРВІС до Іллічівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області задовольнити частково.
Скасувати податкове повідомлення рішення Іллічівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області від 19.05.2016р. №0002781200 в частині визначення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2310,28грн.
Скасувати податкове повідомлення рішення Іллічівської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області від 19.05.2016р. №0002791200 в частині визначення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 206,20 грн.
У задоволенні іншої частини позовних вимог-відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя К.О. Танцюра