Справа № 569/11348/16-а
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 вересня 2016 року м.Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Першко О.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Рівненського обєднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про визнання дій неправомірними, зобовязання вчинити дії,
В С Т А Н О В И Л А:
07 вересня 2016 року ОСОБА_1 в порядку адміністративного судочинства звернулася до суду із позовом до Рівненського обєднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області, в якому просить:
1. Визнати неправомірними дії відповідача, які полягають у відмові видати довідку про заробітну плату встановленого зразка;
2. Визнати неправомірними дії відповідача, які полягають у відмові провести перерахунок пенсії позивача як державного службовця;
3. Зобовязати відповідача видати довідку встановленого зразка, затвердженого Постановою Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року, включивши до її складових середні суми виплат, що виплачуються особі за аналогічною посадою, з якої позивач вийшла на пенсію;
4. Зобовязати відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача виходячи з розміру 87% від місячної заробітної плати головного спеціаліста управління Пенсійного фонду України в м.Рівне та здійснювати подальше проведення виплати пенсії з урахуванням здійсненого перерахунку, починаючи з 01 січня 2016 року.
Відповідно до ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ч. 1 п.4 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Отже, позивачем обєднано в одне провадження позовні вимоги, які слід розглядати в різних судочинства, а саме першу та третю в порядку цивільного судочинства, другу та четверту в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 3 ст.21 КАС України не допускається обєднання в одне провадження вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який поданий фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимоги немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Станом на 01.01.2016 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн., тобто розмір судового збору за одну позовну вимогу немайнового характеру становить 551,20 грн.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву, подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За вказаних обставин позовну заяву слід залишити без руху для виправлення недоліків, а саме:
-уточнити позовні вимоги, згідно вимог Кодексу адміністративного судочинства України;
-здійснити доплату судового збору.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 106, ст. 108 КАС України,
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Рівненського обєднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про визнання дій неправомірними, зобовязання вчинити дії - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для виправлення вказаних у даній ухвалі недоліків позовної заяви 5 (пять) днів з дня отримання даної ухвали.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд з поданням в пятиденний строк апеляційної скарги з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. У випадку неподання апеляційної скарги в пятиденний строк ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя О.О. Першко