Справа № 344/7288/16-п
Провадження № 33/779/172/2016
Категорія ст.41 ч.3 КУпАП
Головуючий у 1 інстанції Кишакевич Л. Ю.
Суддя-доповідач Кривобокова Н.М.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2016 року м. Івано-Франківськ
Суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області Кривобокова Н.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Івано-Франківського міського суду від 08 липня 2016 року, -
в с т а н о в и в :
Вказаною постановою ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1, жителька АДРЕСА_1, підприємця,-
притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 41ч.3 КУпАП України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн.
За протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що фізична особа підприємець ОСОБА_2 вчинила триваюче адміністративне правопорушення вимог про працю. Перевіркою проведеною 20-27.05.2016 року Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області та рейдовою міською робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створеною відповідно до Розпорядження міської голови №295-р від 16.05.2016 року під час проведення перевірки ФОП ОСОБА_2 в АДРЕСА_2 встановлено, що остання здійснила допуск двох працівників до роботи без оформлення трудового договору, а саме: роботу офіціанта виконувала ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, а роботу помічника кухаря виконувала ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3. Факти виконання роботи офіціанта ОСОБА_3 та помічника кухаря ОСОБА_5 в кафе «ІНФОРМАЦІЯ_4» зафіксовані в довідці про проведення обстеження ФОП ОСОБА_2 від 20.05.2016 року та 26.05.2016 року, складеної рейдовою міською робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. В поясненні ФОП ОСОБА_2 зазначила, що найманих працівників чи стажерів в цьому закладі немає. Під час проведення перевірки встановлено, що ФОП ОСОБА_2 трудові договори з працівниками ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не укладала, наказ про прийняття їх на роботу не видавала, повідомлення про прийняття працівників на роботу до органів Державної фіскальної служби не надавалось.
В своїй апеляційній скарзі ОСОБА_2 вважає постанову суду незаконною, протиправною, винесену з порушенням норм матеріального і процесуального права, та такою, що підлягає скасуванню. Просить поновити строки на апеляційне оскарження, так як копія постанови всупереч вимогам ч.1 ст.285 КУпАП не була направлена протягом трьох днів після її винесення, постанову суду скасувати, а справу про адміністративне правопорушення щодо неї закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши ОСОБА_2, яка підтримала доводи своєї апеляції, перевіривши матеріали справи, вважаю, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Висновок суду про винуватість ОСОБА_2 у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч.3 ст.41 КУпАП, ґрунтується на доказах, яким дано правильну правову оцінку.
З постанови суду вбачається, що вона винесена з дотриманням вимог ст.283 КУпАП і в ній, як і в протоколі про адміністративне правопорушення, правильно зазначено обставини вчиненого ОСОБА_2 адмінправопорушення, оскільки на час проведення перевірки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не були у встановленому законом порядку працевлаштовані
Вина ОСОБА_2 у порушенні вимог законодавства про працю повністю підтверджується матеріалами адміністративної справи, зокрема: протоколом №09-01-0069/210 про адміністративне правопорушення від 27.05.2016 року, листом Управління Держпраці в Івано-Франківську від 27.05.2016 року, актом перевірки від 27.05.2016 року, копією листа ДПІ у м.Івано-Франківську від 26.05.2016 року, а також іншими письмовими матеріалами справи в їх сукупності.
Покликання апелянта на неправильність та незаконність акту перевірки Управління Держпраці в Івано-Франківській області не є підставою для скасування постанови та закриття справи в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки на момент судового розгляду цей акт не скасований, а будь-які об'єктивні дані, які би вказували на його незаконність, в матеріалах справи та в апеляційній скарзі відсутні.
Процесуальних порушень, які б унеможливлювали прийняття судом законного рішення, не встановлено.
З урахуванням викладеного, постанова суду відповідає вимогам закону, є обґрунтованою і підстав для її скасування немає.
На підставі наведеного та керуючись ст. 294 КУпАП, -
п о с т а н о в и в :
Поновити ОСОБА_2 строк на апеляційне оскарження постанови.
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського міського суду від 08 липня 2016 року - без змін.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Івано-Франківської області Н.М. Кривобокова
Згідно з оригіналом:
Суддя апеляційного суду
Івано-Франківської області Н.М. Кривобокова