Ухвала суду № 61165767, 07.09.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2016
Номер справи
813/2963/16
Номер документу
61165767
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

07 вересня 2016 року № 813/2963/16

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич А.З., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Львівської обласної державної адміністрації та голови Львівської обласної державної адміністрації, ОСОБА_3, про скасування рішення та розпорядження, -

в с т а н о в и в :

Позивачі звернулись з позовом, в якому просять:

- скасувати рішення Конкурсної комісії стосовно переможця та другого за результатами конкурсу кандидатів на посаду директора Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації;

- скасувати розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації про призначення ОСОБА_4 директором Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України з наступних підстав.

Статтею 55 Конституції України передбачено право на судовий захист, зокрема кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України позивач особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також субєкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

Згідно положень ст. 6 вищенаведеного Кодексу кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.

З наведеного вище вбачається, що чинне законодавство України передбачає лише звернення кожної особи (фізичної чи юридичної) за захистом саме її порушеного права, свободи чи інтересу та не передбачає колективного звернення до суду за захистом порушених прав. Відтак, позивачам необхідно звернутись до суду з індивідуальним позовом, в якому зазначити, яке право відносно нього порушено відповідачами.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як слідує зі змісту позову, позивачі просять «скасувати рішення Конкурсної комісії стосовно переможця та другого за результатами конкурсу кандидатів на посаду директора Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації» та «скасувати розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації про призначення ОСОБА_4 директором Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації». Однак, суд звертає увагу, що позовні вимоги слід сформулювати чітко і зрозуміло, а саме зазначити реквізити згаданих рішення та розпорядження дату та номер (за наявності). До того ж, серед матеріалів позовної заяви такі також відсутні, що унеможливлює встановити предмет оскарження.

Разом з тим, згідно ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Однак, всупереч наведеній вимозі, до матеріалів позовної заяви не надано доказів (або не зазначено причини неможливості їх подання) на підтвердження порушення прав позивачів з боку відповідачів, зокрема, при здійсненні ними владних управлінських функцій.

Окрім того, як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачами не додано документ про сплату судового збору.

За змістом ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підп. 1 п. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати. Згідно зі ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 року №928-VIII у 2016 році місячний розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2016 року встановлено в розмірі 1378,00 грн.

В силу вимог абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як видно зі змісту позовної заяви, позивачами заявлено дві вимоги немайнового характеру, кожна з яких у розумінні Закону України «Про судовий збір» є окремим обєктом справляння судового збору. А тому, за подання даної позовної заяви позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 1102,40 грн. (0,4%*1378,00 грн.*2).

У звязку з цим, суд вважає за необхідне повідомити про платiжнi реквiзити для перерахування судового збору, а саме: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38007594; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Львівській області; код банку отримувача (МФО): 825014; рахунок отримувача: 31217206784003; код класифікації доходів бюджету: 22030001; призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35775334.

Наведене вище свідчить про неналежне виконання вимог процесуального закону при зверненні до суду.

Відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, враховуючи виявленні недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для їх усунення.

Керуючись ст. ст. 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Львівської обласної державної адміністрації та голови Львівської обласної державної адміністрації, ОСОБА_3, про скасування рішення та розпорядження - залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, 79018) в строк до 23 вересня 2016 року включно:

- уточненої позовної заяви (з урахуванням зауважень суду, викладених в мотивувальній частині ухвали, в т.ч. щодо предявлення індивідуального позову одним з позивачів) та її примірника для відповідачів;

- доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги (або зазначити причини неможливості їх подання);

- оригіналу документа про сплату судового збору за подання позову немайнового характеру у встановленому законом розмірі.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ланкевич А.З.