ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 вересня 2016 року м. Київ № 826/7011/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Мазур А.С., при секретарі судового засідання Ферштей А.М., за участі представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - Пуленця А.С., здійснюючи у попередньому судовому засіданні розгляд адміністративної справи
за позовомОСОБА_3 до треті особи:Кабінету Міністрів України Міністерство соціальної політики України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини провизнання нечинною постанови № 1181 від 25.12.2015 в частині, В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, треті особи: Міністерство соціальної політики України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини про визнання нечинною постанови № 1181 від 25.12.2015 в частині.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.05.2016 у даній справі відкрито провадження та призначено її до попереднього судового розгляду..
Здійснюючи попередній розгляд адміністративної справи №826/7011/16 судом встановлено, що позовна заява, на підставі якої відкрито провадження у справі, не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, її подано без додержання вказаних вимог.
Позивачем в адміністративному позові заявлено позовні вимоги майнового та немайнового характеру, при цьому, докази сплати судового збору за вимогу майнового характеру позивачем суду не надано.
Разом з тим, у позовній заяві позивач, посилаючись на пункт 13 частини другої статті 3 та пункт 6 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» вважає, що останній звільнений від сплати судового збору.
Суд звертає увагу позивача, що відповідно до пункту 13 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.
У поданій же позивачем позовній заяві останнім і оскаржується Постанова Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1181 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» в частині внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 189 «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме».
Таким чином, визначивши у даному позові предметом позовних вимог, серед іншого, і визнання наведеної вище Постанови відповідача нечинною, суд вказує, що у даному випадку пункт 13 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» застосуванню не підлягає, а позивачем не надано доказів сплати судового збору за вимогу майнового характеру, як і не надано доказів звільнення від його сплати.
Частина 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України зазначає, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
У відповідності до положень статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно пп.1 п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" з 1 січня 2016 року установлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1378 гривень.
Отже, позивачу необхідно усунути вказаний недолік позову і сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру відповідно до приписів Закону України "Про судовий збір" як за звернення до Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУ ДКСУ у місті Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31218206784007, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: "*;101; _____ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, у разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689".
Перелічені недоліки повинні бути усунуті позивачем шляхом подання до суду з посиланням на реквізити даної ухвали оригіналу документу про сплату судового збору за позовну вимогу майнового характеру у належному розмірі.
Наголосити позивачеві, що у разі, якщо недоліки позову не будуть усунуті в строк, встановлений судом, наступають наслідки, визначені пунктом 7 частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 106, 155, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
У Х В А Л И В:
1. Встановити позивачу строк до 11.10.2016 для усунення недоліків позовної заяви.
2. Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про встановлення строку для усунення недоліків позову, що передбачені пунктом 7 частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.С. Мазур