ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2016 року Справа № 803/1179/15-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Денисюка Р.С.,
при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,
за участю представника позивача Губар Н.В.,
представника відповідача Сахарчука А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільмашпром» до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Держземагенства у Ковельському районі Волинської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000111502 від 16.01.2015 року,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Сільмашпром» (далі - ТзОВ «Сільмашпром», позивач) в 2015 році звернулось в суд із адміністративним позовом до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі - Ковельська ОДПІ, відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Держземагенства у Ковельському районі Волинської області (далі - Управління Держземагенства, третя особа) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000111502 від 16.01.2015 року.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 11.06.2015 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.09.2015 року, адміністративний позов задоволено.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 06.07.2016 року постанову Волинського окружного адміністративного суду від 11.06.2015 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.09.2015 року скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 27.07.2016 справу прийнято до провадження та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, Ковельською ОДПІ було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку нарахування земельного податку ТзОВ «Сільмашпром», за результатами якої складено акт від 24.12.2014 №95/15-33606749 «Про результати документальної позапланової перевірки по питанню нарахування земельного податку за період з 20.09.2012 по 31.12.2014 ТзОВ «Сільмашпром», яким встановлено порушення пункту 287.6 статті 287 та пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України, а саме: занижено земельний податок на загальну суму 480716,23 грн., в тому числі за 2012 рік на сум 50151,72 грн., за 2013 рік на суму 220870,89 грн., за січень-жовтень 2014 року на суму 209693,62 грн.
На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 16.01.2015 №0000111502, яким позивачу збільшено грошове зобов'язання за платежем "земельний податок з юридичних осіб" в сумі 600895,29 грн.
Позивач не погоджується із висновками, викладеними в акті перевірки та винесеним податковим повідомлення-рішенням, оскільки земельна ділянка на вул. Варшавська, 1 в м.Ковелі перебуває в постійному користуванні ПАТ «Ковельсільмаш» згідно державного акту на право постійного користування землею від 08.08.1994. Площа земельної ділянки становить 48,282 га. Вказаним підприємством в період з 2011 року по 2015 рік подавалась податкова звітність по земельному податку.
Зазначає, що набуття ТзОВ "Сільмашпром" права власності на будівлі та споруди відбувалось за трьома договорами купівлі-продажу, а саме: 1) 14.03.2013 року ТзОВ "Сільмашпром" (до перейменування - ПП "Юридична компанія "Восток") згідно договору купівлі-продажу, укладеного з ТзОВ "КПП-Інвест" набуло право власності на 9 об'єктів нерухомого майна, право власності на які зареєстроване 14.03.2013 року; 2) 16.10.2012 року ТзОВ "Сільмашпром" (до перейменування - ПП "Юридична компанія "Восток") укладено з ПАТ "Ковельсільмаш" договір купівлі-продажу 5 об'єктів нерухомого майна, право власності на які зареєстроване 07.11.2012 року; 3) 10.08.2012 року ТзОВ "Сільмашпром" (до перейменування - ПП "Юридична компанія "Восток") укладено з ТОВ "Динеро-капітал" як іпотекодержателем договір купівлі-продажу предмету іпотеки - виробничого корпусу №1 літ. Ж-1, право власності на яке зареєстроване 20.09.2012 року.
Всього на земельній ділянці знаходиться 66 об'єктів нерухомого майна, які належать різним власникам, в тому числі ПАТ "Ковельсільмаш".
Крім того, в акті перевірки №95/15- 33606759 від 24.12.2015 в розділі 2 "Земельний податок" зазначено про земельну ділянку ТОВ "Сільмашпром" площею 54763,4 кв.м., але відсутнє посилання на кадастровий номер земельної ділянки та на документ, який підтверджує, що площа земельної ділянки є саме 54763,4 кв.м. Будь-яких документів, які б підтверджували площу земельної ділянки, межі земельної ділянки, місце її розташування та права щодо неї, зокрема витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку та витяг про реєстрацію права власності (права користування) земельною ділянкою, витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №2188/01 від 17.6.2014 року, на який посилається відповідач в акті перевірки у ТзОВ "Сільмашпром" відсутні.
З огляду на наведене, просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення Ковельської ОДПІ від 16.01.2015 №0000111502, оскільки відповідачем неправомірно визначено об'єкт оподаткування ТзОВ "Сільмашпром" та нараховано грошове зобов'язання по сплаті земельного податку в розмірі 600895,29 грн., в тому числі: за основним платежем - 480716,23 грн. та за штрафними санкціями - 120179,06 грн.
Представник відповідача в наданих суду письмових запереченнях вважає позовні вимоги безпідставними, оскільки позивачем в порушення пункту 286.2 статті 286, пункту 287.6 статті 286 ПК України не нарахував плату за земельні ділянки, на яких розташовані належні йому будівлі та не подано податкової декларації з плати за землю за 2012 -2014 року, Ковельською ОДПІ було встановлено заниження позивачем земельного податку за вересень-грудень 2012 року, 2013 рік та січень-жовтень 2014 року на суму 209 693,62 грн. Вказані суми були розраховані на підставі нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 54 763,4 кв.м, якою користується ТзОВ «Сільмашпром».
Жодних платежів по сплаті земельного податку за 2012-2014 роки позивач не здійснював, чим порушив вимоги статті 287 ПК України.
Вважає винесене податкове повідомлення-рішення правомірним та просить суд відмовити у задоволенні позову.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, просила позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовних вимог не визнав, з підстав викладених в письмових запереченнях, просив у задоволенні позову відмовити.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Держземагенства у Ковельському районі Волинської області в судове засідання не прибув, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (Т.ІІІ, а.с. 5).
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги до задоволення не підлягають, з таких підстав.
Судом встановлено, що 24.12.2014 року згідно з повідомленням на проведення перевірки №9 від 09.12.2014 та наказу №58 від 09.12.2014 Ковельською ОДПІ було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТзОВ "Сільмашпром" по питанню нарахування земельного податку за період з 20.09.2012 року по 31.10.2014 року, за результати якої складено акт №95/15-33606749 від 24.12.2014 року "Про результати документальної позапланової перевірки по питанню нарахування земельного податку за період з 20.09.2012 року по 31.12.2014 року ТзОВ "Сільмашпром", яким встановлено порушення пункту 287.6 статті 287 та пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України, а саме: занижено земельний податок на загальну суму 480716,23 грн., в тому числі: за 2012 рік на суму 50151,72 грн., за 2013 рік на суму 220870,89 грн., за січень-жовтень 2014 року на суму 209693,62 грн. (Т. І, а.с.11-14).
Зокрема, встановлено, що ТзОВ «Сільмашпром» не декларувало та не сплачувало земельний податок за користування земельною ділянкою по вул. Варшавська, 1 в м. Ковелі загальною площею 54 763,4 кв.м, на якій розташовані будівлі нерухомого майна, на які перейшло право власності.
На підставі акту перевірки Ковельською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 16.01.2015 року №0000111502, яким збільшено суму грошового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб на загальну суму 600 895,29 грн. з яких 480 716,23 грн. - основного платежу та 120 179,06 грн. - штрафних санкцій (Т.І, а.с.10).
Надаючи правову оцінку податковому повідомленню-рішенню від 16.01.2015 року №0000111502, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
Питання переходу права на земельну ділянку у разі набуття права на жилий будинок, будівлю, споруду, що розміщені на ній, регулюється статтею 120 Земельного кодексу України та статтею 377 Цивільного кодексу України.
Відповідно до частини першої статті 377 Цивільного кодексу України до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).
Згідно з частиною другою статті 120 Земельного кодексу України якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.
Згідно з пунктом 269.1 статті 269 Податкового кодексу України (ПК України) платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. Пунктом 270.1 статті 270 цього ж Кодексу визначено, що об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Пунктом 286.2. статті 286 ПК України встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Як встановлено судом, ТзОВ "Сільмашпром" придбало у власність ряд нежитлових будівель та споруд, що розташовані на земельній ділянці за адресою: м. Ковель, вул. Варшавська, 1, кадастровий номер 0710400000:13:004:002.
Так, 10.08.2012 року між ТзОВ "Сільмашпром" (до перейменування - ПП "Юридична компанія "Восток") та ТзОВ "Динеро-капітал" як іпотекодержателем укладено договір купівлі-продажу предмету іпотеки - виробничого корпусу №1 літ. Ж-2, який посвідчено приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Вахрушевою О.О., реєстровий №753.
З пункту 1.1. Договору слідує, що дана будівля розташована на земельній ділянці площею 482840 кв.м. за адресою: м. Ковель, вул. Варшавська, 1, кадастровий номер 0710400000:13:004:002 що передана в постійне користування АТ "Ковельсільмаш" відповідно до рішення виконкому Ковельської міської ради народних депутатів №406 від 18.09.1964 (на підставі цього рішення оформлено державний акт на право постійного користування землею серія ВЛ 0029 від 08.08.1994) (Т.І, а.с. 83-85).
Право власності на вказаний об'єкт нерухомості було проведено 20.09.2012 року, що підтверджується витягом про державну реєстрацію прав (Т.І,а.с.49).
16.10.2012 року між ТзОВ "Сільмашпром" (до перейменування - ПП "Юридична компанія "Восток") та ПАТ "Ковельсільмаш" укладено договір купівлі-продажу 5 об'єктів нерухомого майна, а саме: будівлі павільйону торгово-виставкового Г'- І, площею 349,1 кв. м; лісосушильні Т-1, площею 107,7 кв. м; складу ацетиленових та кисневих балонів Р', площею 96,1 кв. м; складу ацетиленових та вогнетривких мастил О', площею 356,2 кв. м; складу приводів У-1, площею 344,2 кв. м.
З дослідженого в судовому засіданні договору від 16.10.2012 року, зокрема пункту 1.2 слідує, що вказані будівлі розташовані на земельній ділянці площею 482840 кв.м. за адресою м. Ковель, вул. Варшавська, 1, кадастровий номер 0710400000:13:004:002 згідно Довідки №811-10 від 04.10.2012 року, виданої Відділом Держкомзему у м. Ковелі Волинської області Головного управління Держкомзему у Волинській області Державного земельного агентства України (Т.І, а.с.75-82).
Згідно з умовами договору, право власності на комплекс нежитлових будівель та споруд виникає у ТзОВ "Сільмашпром" з моменту державної реєстрації правочину.
З витягів про державну реєстрацію прав вбачається, що реєстрацію права власності на вказані об'єкти нерухомості було проведено 07.11.2012 (Т.І, а.с.50-54).
14.03.2013 року між ТзОВ "Сільмашпром" (до перейменування - ПП "Юридична компанія "Восток") та ТзОВ "КПП-Інвест" було укладено договір купівлі-продажу 9 об'єктів нерухомого майна, а саме: збірно-роздрібний склад Т', площею 599,8 кв.м; будівлю складу технологічної оснастки (салон-магазин спецодягу) А-3, площею 298,6 кв. м; склад мастил і хімікатів Е-1, площею 1103,4 кв. м; склад технологічної оснастки С, площею 2302,0 кв. м; склад мастил і хімікатів П, площею 647,7 кв. м; контрольно-випробувальна станція Щ, площею 999,5 кв. м; будівля відкритої стоянки легкових автомобілів 3-1, площею 3042,4 кв. м; адміністративно-побутовий корпус №3 з перехідною галереєю (3-4), площею 4195,9 кв. м.- адміністративно-побутовий корпус №4 з перехідною галереєю (Б-4), площею 4267,6 кв. м. (Т.І, а.с.68-74).
Згідно пункту 1.2 Договору, зазначений комплекс нежитлових будівель та споруд розташований на земельній ділянці площею 482840 кв.м. за адресою: м. Ковель, вул. Варшавська, 1, кадастровий номер 0710400000:13:004:002 згідно Довідки №811-10 від 04.10.2012 року, виданої Відділом Держкомзему у м. Ковелі Волинської області Головного управління Держкомзему у Волинській області Державного земельного агентства України.
Розділом 4 Договору передбачено, що право власності на комплекс нежитлових будівель та споруд виникає у ТзОВ "Сільмашпром" з моменту підписання Договору та державної реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Як вбачається з витягів про державну реєстрацію прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, державну реєстрацію права власності на вказані об'єкти нерухомості було проведено 14.03.2012 року (Т.І, а.с.55-63).
Відповідно до витягу з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки станом на 01.01.2013 року Головного управління Держземагенства у Ковельському районі Волинської області площа земельної ділянки ТзОВ «Сільмашпром» становить 54 763,4 кв.м.
З моменту державної реєстрації права власності на будівлі, з 20.09.2012 року, 07.11.2012 року та 14.03.2013 року до позивача перейшло право користування земельною ділянкою під об'єктами нерухомості площею 54 763,4 кв.м.
Порядок переходу права користування на земельні ділянки визначені в укладених договорах купівлі - продажу об'єктів нерухомості, та зазначені в акті перевірки від 24.12.2014 року.
Відповідно до пункту 287.6 статті 287 ПК України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
З цих підстав суд вважає, що з 20.09.2012 року, 07.11.2012 року та 14.03.2013 року (дата державної реєстрації права власності на будівлі) ТзОВ «Сільмашпром» є землекористувачем земельної ділянки площею 54 763,4 кв.м. за адресою: м. Ковель, вул.. Варшавська, 1, а відтак підпадає під визначення платника податку на землю, яке наведено у статті 269 ПК України, був зобов'язаний сплачувати цей податок у загальному порядку та подавати відповідні декларації.
Аналогічна правова позиція викладена і в постанові Верховного суду України від 24.12.2010 року (справа № 21-54а10), яка в силу частини першої статті 244-2 КАС України є обов'язковою для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.
Підпунктом 271.1.1. пункту 277.1 статті 277 ПК України передбачено, що базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.
Згідно з пунктом 274.1 статті 274 ПК України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) ставка податку на земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється в розмірі 1 відсотка.
Відповідно до витягів Управління Держземагенства у Ковельському районі Волинської області від 17.07.2014 року № 2188/01 та № 2187 нормативна грошова оцінка земельної ділянки під забудовами ТзОВ «Сільмашпром» на вул. Варшавській, 1 в м. Ковелі, загальною площею 54 763,4 кв.м становила 23 073 463,32 грн. та 25 163 234,67 грн. (Т. І, а.с. 34-35).
З врахуванням загальної нормативної оцінки земельної ділянки визначеної площі земельної ділянки, яка знаходиться під об'єктами нерухомого майна позивача загальною площею 54 763,4 кв. м, на підставі ПК України Ковельською ОДПІ було здійснено розрахунок плати за землю, який несплачений позивачем за період вересень 2012 року по жовтень 2014 року.
Оскільки, перевіркою встановлено факт несплати земельного податку позивачем за користування землею під об'єктами нерухомого майна, яке є у його власності то Ковельською ОДПІ правомірно, у відповідності до норм ПК України винесено податкове повідомлення - рішення від 16.01.2015 року №0000111502, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання по земельному податку з юридичних осіб на загальну суму 600 895,29 грн. з яких 480 716,23 грн. - основного платежу та правомірно застосована штрафна санкція в розмірі 25% в сумі 120 179,06 грн.
Суд не приймає до уваги твердження представника позивача про те, що земельна ділянка по зазначеній адресі перебуває в постійному користуванні ПАТ «Ковельсільмаш» і, що останній повинен сплачували плату за землю, оскільки як власник нерухомого майна на цій земельній ділянці позивач зобов'язаний сплачувати вказаний земельний податок із підстав наведених вище за площі розташовані під об'єктами нерухомості.
На думку суду, відповідачем вірно визначена площа земельної ділянки, для обрахування земельного податку, в розмірі 54 763,4 кв. м., що підтверджено наявними в матеріалах справи технічними паспортами та й не заперечувалось представником позивача в судовому засіданні та вірно встановлено заниження позивачем земельного податку за період вересень 2012 року - жовтень 2014 року на суму 209 693,62 грн.
В судовому засіданні з ініціативи суду ставилось на вирішення питання про призначення експертизи для встановлення площі земельних ділянок, що знаходяться під будівлями ТзОВ «Сільмашпром», однак позивач заперечив про призначення експертизи, оскільки спір щодо розміру площі земельної ділянки відсутній.
Також, суд не бере до уваги твердження представника позивача про те, що відповідачем невірно визначено розмір земельного податку, так як за основу розрахунку взято витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Управління Держземагенства у Ковельському районі, а не дані земельного кадастру, оскільки витяги від 17.07.2014 року надані Ковельській ОДПІ на офіційний запит від 09.07.2014 року. В яких зазначена загальна вартість земельної ділянки по вул. Варшавська, 1 в м. Ковелі. На думку суду вартість земельної ділянки зазначена Управління Держземагенства у Ковельському районі ґрунтується на даних Державного земельного кадастру.
Іншої вартості земельної ділянки, ніж зазначена у витягах позивачем в судовому засіданні не представлено.
Тому, з врахуванням загальної вартості земельної ділянки та площ зайнятих під об'єктами нерухомості, які належать позивачу, у відповідності до вимог ПК України Ковельською ОДПІ проведено розрахунок земельного податку, несплаченого ТзОВ «Сільмашпром» за період вересень - січень 2012 року, 2013 рік та січень-жовтень 2014 року.
Що стосується посилань позивача на те, що в нього відсутні документи на право користування земельною ділянкою, а тому в нього не було підстав для декларування земельного податку, то вони не можуть бути взяті до уваги, оскільки на думку суду наявність права власності на нерухоме майно вже є підставою в силу статті 377 ЦК України, статті 120 ЗК України та статей 269, 271 ПК України для його власника для нарахування та сплати земельного податку.
Щодо твердження представника позивача про подвійне оподаткування двох юридичних осіб по сплаті земельного податку за одну і ту ж земельну ділянку, то суд до уваги їх не приймає, так як ПАТ «Ковельсільмаш» самостійно визначив суму сплати податку за земельну ділянку площею 48282 га (куди в ходить площа 54 763,4 кв. м обрахована ТзОВ «Сільмашпром», а позивачу його визначив податковий орган. Тому, в разі коли оскаржуване податкове повідомлення-рішення стане узгодженим, то зобов'язання по сплаті земельного податку, самостійно визначене ПАТ «Ковельсільмаш» за період вересень-грудень 2012 року, 2013 рік та січень-жовтень 2014 року підлягатиме коригуванню.
Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем належними та допустимими доказами доведено правомірність винесення податкового повідомлення-рішення від 16.01.2015 року № 0000111502, а тому заявлений позивачем позов не ґрунтується на вимогах чинного законодавства і задоволенню не підлягає.
Інші твердження представника позивача, не спростовують висновків суду, зроблених в судовому засіданні.
Керуючись статтями 158, 160 частиною третьою, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільмашпром» до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Держземагенства у Ковельському районі Волинської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000111502 від 16 січня 2015 року відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі до 07 вересня 2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий Р.С. Денисюк