Ухвала суду № 61135151, 06.09.2016, Господарський суд Рівненської області

Дата ухвалення
06.09.2016
Номер справи
918/302/15
Номер документу
61135151
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А

________________

УХВАЛА

"06" вересня 2016 р. Справа № 918/302/15

Господарський суд Рівненської області у складі судді Заголдної Я.В. при секретарі судового засідання В'юненко І.І. за участю ліквідатора боржника ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за заявою боржника ОСОБА_2 теплопостачаючого підприємства "Комуненергія" Рівненської міської ради (33027, Рівненська область, м. Рівне, вул. Д. Галицького, 27, код ЄДРПОУ 25321716) про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

Боржник - Комунальне теплопостачаюче підприємство "Комуненергія" Рівненської міської ради звернувся до господарського суду Рівненської області із заявою про визнання останнього банкрутом на підставі ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

За результатами підготовчого засідання 15.04.2015 р. порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_2 теплопостачаючого підприємства "Комуненергія" Рівненської міської ради, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника.

Постановою господарського суду Рівненської області від 28.04.2015 р. визнано банкрутом Комунальне теплопостачаюче підприємство "Комуненергія" Рівненської міської ради, відкрито ліквідаційну процедуру боржника строком на 12 місяців, призначено ліквідатором боржника ОСОБА_1, зобов'язано ліквідатора банкрута після завершення ліквідаційної процедури подати господарському суду звіт та ліквідаційний баланс, звіти про нарахування та виплату грошової винагороди, про здійснення та відшкодування витрат для затвердження.

Строк ліквідаційної процедури боржника та строк повноважень ліквідатора банкрута ОСОБА_1 сплинув, однак останній вимоги п. 11 постанови господарського суду Рівненської області від 28.04.2015 р. не виконав, звіт про проведену роботу та ліквідаційний баланс банкрута на розгляд і затвердження суду не подав.

Крім того, судом встановлено, що в матеріалах справи міститься клопотання Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про заміну кредитора у справі № 918/302/15, а саме - замінити управління Пенсійного фонду в м. Рівне на правонаступника - Рівненське об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області (том 1, а.с. 173- 174).

У зв'язку з чим, ухвалою суду від 01.08.2016 р. справу № 918/302/15 про банкрутство ОСОБА_2 теплопостачаючого підприємства "Комуненергія" Рівненської міської ради призначено до розгляду в судовому засіданні.

06.09.2016р. ліквідатором боржника подано клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури КТП "Комуненергія" Рівненської міської ради терміном на 6 місяців та повноважень ліквідатора - арбітражного керуючого ОСОБА_1

У судовому засіданні 06.09.2016 р. арбітражний керуючий ОСОБА_1 надав суду пояснення про проведену роботу та підтримав в повному обсязі клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури КТП "Комуненергія" Рівненської міської ради та строку повноважень ліквідатора на 6 місяців у зв'язку з тим, що цілісний майновий комплекс боржника непроданий, на сьогоднішній день проводиться оцінка майна для проведення повторного аукціону.

Жодних заперечень стосовно задоволення клопотання ліквідатора боржника про продовження строку ліквідаційної процедури КТП "Комуненергія" Рівненської міської ради та строку повноважень ліквідатора на адресу суду не надходило.

Господарський суд, заслухавши ліквідатора, розглянувши та дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про можливість задоволення клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_1 про продовження строку ліквідаційної процедури КТП "Комуненергія" Рівненської міської ради та строку повноважень ліквідатора на 6 місяців виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Відповідно до ч. 3 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно ч. 6 ст. 45 цього Закону, у разі якщо на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів. Ліквідатор у разі потреби передавання активів боржника, які залишаються непроданими на час закінчення процедури ліквідації, в управління іншій юридичній особі погоджує кандидатуру такої особи з комітетом кредиторів та звертається до господарського суду з відповідним клопотанням.

Відповідно до ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Як вбачається з матеріалів справи, ліквідатором на виконання постанови суду та вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" проведено роботу в ліквідаційній процедурі банкрута, а саме: вжито заходи по виявленню майнових активів банкрута; проведено інвентаризацію майна та сформовано ліквідаційну масу, проводиться робота з продажу майна боржника.

Отже, враховуючи необхідність вчинення додаткових заходів передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" для належного завершення ліквідаційної процедури банкрута, суд вважає, за необхідне продовжити строк ліквідаційної процедури боржника та строк повноважень ліквідатора до 28.10.2016 р.

При цьому, суд зазначає, що виходячи з системного аналізу положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема ст.ст. 37, 45, 46, якими визначено поняття ліквідації, підстав та порядку її завершення, відповідно до яких, ліквідація банкрута - це припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення вимог кредиторів шляхом продажу його майна, і яка закінчується не спливом строку ліквідаційної процедури, а завершенням продажу майна банкрута, завершенням розрахунків з кредиторами, затвердженням звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу та внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи-банкрута.

Щодо клопотання Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про заміну кредитора у справі № 918/302/15, а саме - замінити управління Пенсійного фонду в м. Рівне на правонаступника - Рівненське об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області, то слід відзначити наступне.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 23.06.2015 р. визнано вимоги кредиторів до боржника ОСОБА_2 теплопостачаючого підприємства "Комуненергія" Рівненської міської ради із включенням їх до реєстру вимог кредиторів, зокрема, визнано вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне Рівненської області в розмірі 87 869 грн. 54 коп. - 2 черга вимог

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 р. № 1055 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" реорганізовано деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом злиття окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком 1, зокрема - управління Пенсійного фонду України в м. Рівне реорганізовано шляхом злиття у Рівненське об'єднане управління Пенсійного фонду України.

На підтвердження проведеної реорганізації Рівненським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Рівненської області додано до заяви копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованого 06.04.2016 р.

У відповідності до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

У відповідності до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Абз. 7 п. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що внесення змін до затвердженого господарським судом реєстру вимог кредиторів здійснюється виключно за наслідками перегляду ухвали господарського суду в апеляційному та касаційному порядку або за нововиявленими обставинами, а також у разі правонаступництва.

Відповідно до ч. 1 ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою, зокрема, внаслідок правонаступництва.

На підставі ст. 514 Цивільного кодексу України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Відповідно до статті 25 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.

Зважаючи на вищевикладене, господарський суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області та заміни кредитора у справі № 918/302/15 про банкрутство ОСОБА_2 теплопостачаючого підприємства "Комуненергія" Рівненської міської ради, а саме - управління Пенсійного фонду України в м. Рівне на правонаступника - Рівненське об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області.

Керуючись ст. 21, 38, 40, 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 512, 514 Цивільного кодексу України, ст. ст. 25, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк ліквідаційної процедури ОСОБА_2 теплопостачаючого підприємства "Комуненергія" Рівненської міської ради та строк повноважень ліквідатора боржника ОСОБА_1 на 6 місяців до 28.10.2016 р.

2. Задовольнити клопотання Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про заміну кредитора у справі № 918/302/15 про банкрутство ОСОБА_2 теплопостачаючого підприємства "Комуненергія" Рівненської міської ради .

3. Замінити кредитора у справі № 918/302/15 про банкрутство ОСОБА_2 теплопостачаючого підприємства "Комуненергія" Рівненської міської ради, а саме - управління Пенсійного фонду України в м. Рівне на правонаступника - Рівненське об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області (33001, м. Рівне, вул. Яворницького, 34).

4. Зобов'язати ліквідатора боржника ОСОБА_1 внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів, уточнений реєстр вимог кредиторів подати суду.

Ухвалу направити всім учасникам провадження у справі.

Суддя Заголдна Я.В.