Ухвала суду № 61111447, 07.09.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2016
Номер справи
815/1419/16
Номер документу
61111447
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

——————————————————————

У Х В А Л А

07 вересня 2016 р.

м.Одеса

Справа № 815/1419/16

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Романішин В.Л., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2016 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Мегалайн Глобал Юкрейн» до Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

В С Т А Н О В И В :

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 22.04.2016р. задоволено позов ТОВ «Мегалайн Глобал Юкрейн» до ДПІ у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 15.03.2016р. №0000091402 та №0000081402.

На зазначену постанову суду ДПІ у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області подала апеляційну скаргу, яка не відповідає вимогам ч.6 ст.187 КАС України, а саме: до скарги додано документи про сплату судового збору в сумі 15248 грн., тоді як апелянтом, відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні апеляційної скарги повинен бути сплачений судовий збір в сумі 38347,83 грн. А відтак, залишок судового збору, який підлягає до сплати, становить 23099,83 грн.

Апелянт подав клопотання про зменшення розміру судового збору, обґрунтоване відсутністю відповідних видатків з Державного бюджету.

Відповідно до ст.8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначені в частині першій цієї статті.

Ця норма кореспондується з ч.1 ст. 88 КАС України.

Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.

ДПІ у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області не надано жодного доказу щодо неможливості сплати судового збору. А відтак, заявлене клопотання про зменшення сплати судового збору задоволенню не підлягає.

Апелянт не являється особою, яка звільнена від сплати судового збору відповідно до ст.5 Закону України «Про судовий збір», а оскаржувана постанова є об’єктом справляння судового збору згідно ст.3 Закону, тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 КАС України, має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Також, апеляційну скаргу подано ДПІ у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області з порушенням строків, встановлених ч.2 ст.186 КАС України.

Апелянт заявив клопотання про поновлення строку звернення до апеляційного суду, посилаючись на те, що строк порушено з поважних причин, так як ДПІ, у встановлений ст.186 КАС України строк, вже зверталася з апеляційною скаргою на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 22.04.2016р., яку ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 05.07.2016р. було повернено податковому органу через невиконання останнім вимог ухвали суду від 19.05.2016р. про залишення апеляційної скарги без руху через ненадання доказів сплати судового збору. Апелянт зазначає, що ДПІ у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області неодноразово вживались заходи щодо розшуку та залучення додаткових бюджетних асигнувань з метою сплати судового збору, відсутність яких стало об’єктивною перешкодою у доступі до правосуддя.

Відповідно до ч.1, ч.4 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суб’єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

ДПІ у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області не надала доказів відсутності у податкового органу коштів для сплати судового збору у період з травня 2016 року (дати первинного звернення до апеляційного суду) до 30.08.2016р. (дати повторного подання апеляційної скарги та клопотання про поновлення строку звернення до суду), що, за твердженнями апелянта, є поважною причиною пропуску строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до ч.4 ст.189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст.186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.

Відповідно до ч.3 ст.189 КАС України (в ред. від 20.12.2011р.) до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.187 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 КАС України.

Оскільки особою, яка оскаржує судове рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку, судовий збір не сплачено і не доведено дотримання строків на апеляційне оскарження, подана апеляційна скарга, на підставі ст.189 КАС України, підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст.ст. 88, 108, 186, 187, 189 КАС України,

У Х В А Л И В :

Клопотання Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про зменшення розміру судового збору залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області залишити без руху, надавши апелянту семиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків, а саме:

- надання квитанції про сплату судового збору в сумі 23099,83 грн. або переконливих доказів майнового стану податкового органу, в підтвердження неможливості сплати судового збору у визначеному вказаною ухвалою розмірі;

- надання доказів в підтвердження обставин, на які посилається апелянт в заяві про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду має бути внесено на рахунок №31212206781008, одержувач коштів: УК в Одесі/Приморський р-н/22030101, код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 38016923, Банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, Код банку отримувача (МФО) 828011, Код класифікації доходів бюджету: 22030101.

Роз’яснити апелянту, що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги в частині , що стосується сплати судового збору, відповідно до ст.108 КАС України, апеляційна скарга буде повернута скаржнику.

Роз’яснити апелянту, що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги в частині щодо обґрунтування строків апеляційного оскарження, буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження відповідно до ч.4 ст.189 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя