КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 743/723/16-а Головуючий у 1-й інстанції: Жовток Є.А. Суддя-доповідач: Ганечко О.М.
У Х В А Л А
Іменем України
01 вересня 2016 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючої судді: Ганечко О.М.
суддів: Коротких А.Ю.,Хрімлі О.Г.,
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Ріпкинського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на постанову Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 19.07.16 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Ріпкинського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з адміністративним позовом до Ріпкинського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
Постановою Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 19.07.16 року позов задоволено.
Визнано неправомірними дії Ріпкинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України щодо відмови позивачу у перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу».
Зобовязано Ріпкинське обєднане управління Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» ,у розмірі 80 відсотків заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з врахуванням підвищення з 1 грудня 2015 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» та довідки Переписької сільської ради Городнянського району Чернігівської області від 10.03.2016 року, починаючи з 01.06.2016 року, за виключенням здійснених виплат за вказаний період.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове, яким в задоволенні позову відмовити.
Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, позивач з 14.08.2006 року отримує пенсію на підставі Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
27.05.2016 року позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії.
З метою перерахунку пенсії позивач надала довідку від 04.09.2013 року, про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.
Перерахунок пенсії відповідач не здійснив, розглянувши заяву позивача в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян», та надіславши позивачеві письмову відповідь про відмову.
Суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги, виходив з того, що відмова відповідача у здійсненні перерахунку пенсії позивачу та виплаті пенсії в підвищеному розмірі не ґрунтується на конституційному принципі верховенства права, вимогах закону, дії його в часі, тому позивач має право на перерахунок призначеної їй пенсії державного службовця з 01.06.2016 у зв'язку з підвищенням заробітної плати, з чим погоджується колегія суддів, з огляду на таке.
Згідно частини другої та п'ятої статті 37 Закону України «Про державну службу», в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» від 16 січня 2003 року №432-IV, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу», у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом, відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Відповідно до п. 5 Постанови №865 (у редакції від 25.03.2014), перерахунок пенсій провадився з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а у разі його відсутності та перейменування (відсутності) посад довідка видається у порядку, встановленому Міністерством соціальної політики за погодженням з Головним управлінням державної служби.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» до Постанови №865 внесено зміни, які застосовуються з 01.12.2015, а саме виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».
Таким чином, Постановою № 865 на час звернення позивача до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, не було визначено порядку перерахунку пенсії державного службовця.
На даний час Кабінетом Міністрів України всупереч статті 37-1 Закону №3723-XII також не визначено порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям.
Згідно статті 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що право позивача на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.
У зв'язку з цим, колегія суддів вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії в зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а відтак дії відповідача щодо відмови у перерахунку позивачу пенсії, згідно Закону України «Про державну службу», у зв'язку з підвищенням посадових окладів працюючим державним службовцям, є протиправними.
Інші доводи апелянта не заслуговують уваги, оскільки, не спростовують правильних висновків суду першої інстанції.
На підставі вищезазначеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відсутні підстави для скасування постанови.
Водночас, ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16.08.2016 року у даній справі апелянту відстрочено сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 606,32 грн. до ухвалення судового рішення у справі.
Оскільки апелянтом на час розгляду апеляційної скарги судовий збір не сплачений, він підлягає стягненню.
Керуючись ст. 41,160, 165, 195, 198, 200, 205, 206, 212 КАС України, суд , -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Ріпкинського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області - залишити без задоволення.
Постанову Ріпкинського районного суду Чернігівської області від 19.07.16 року - без змін.
Стягнути на користь спеціального фонду Державного бюджету України (одержувач: УДКСУ у Печерському районі; рахунок отримувача: 31211206781007; код класифікації доходів бюджету: 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897; банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві; код банку отримувача (МФО): 820019) судовий збір в сумі 606 (шістсот шість) гривень 32 копійки за рахунок бюджетних асигнувань Ріпкинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядки та строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя: Ганечко О.М.
Судді: Коротких А.Ю.
Хрімлі О.Г.
Головуючий суддя Ганечко О.М.
Судді: Хрімлі О.Г.
Коротких А. Ю.