ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/1041/16
05 вересня 2016 рокум.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування розпорядження,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Тернопільської обласної державної адміністрації, в якому просить визнати протиправним та скасувати розпорядження виконуючого обов'язки голови Тернопільської обласної державної адміністрації № 551-од від 19.11.2014 року "Про скасування розпоряджень голови Тернопільської райдержадміністрації" в частині скасування розпорядження від 24 грудня №1422-од "Про дозвіл ОСОБА_1 на складання проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки для ведення фермерського господарства на території Баворівської сільської ради".
У відповідності до вимог частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, та містить такі недоліки.
Відповідно до частини другої статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В порушення наведених вимог процесуального закону позивачем до позовної заяви не додано жодних доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.
02 вересня 2016 року відділом документального забезпечення Тернопільського окружного адміністративного суду складено акт відповідно до підпункту 6.1.13 Інструкцією з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17.12.2013 року № 174, про те, що при відкритті конверта, у якому надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, виявлено відсутність документів, вказаних як додатки до нього.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Позивачем до позовної заяви не додано документів, вказаних як додатки до неї, а також копії позовної заяви та всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, для відповідача.
Згідно з частиною третьою статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI, з урахуванням змін та доповнень, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-VIII, чинних з 1 вересня 2015 року, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (частина перша статті 4 Закону).
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25 грудня 2015 року № 928-VIII з 1 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378,00 грн.
Таким чином, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 551,20 грн.
Позивачем в адміністративному позові заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру. Відтак, позивачу слід було сплатити 551,20 грн. судового збору за позовну вимогу немайнового характеру.
За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі, код отримувача 37977726, банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, код банку отримувача 838012, рахунок отримувача 31216206784002, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу "*;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган ДФС України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)".
Відповідно до частини четвертої статті 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. З наведеної норми вбачається, що позовна заява повинна бути підписана особисто позивачем або його представником.
В порушення наведених вимог процесуального закону позивачем до суду подана копія позовної заяви. За таких обставин суд вважає, що позовна заява не містить особистого підпису позивача.
Крім того, як вбачається із поданої позовної заяви, про винесення оскаржуваного розпорядження в о. голови Тернопільської обласної державної адміністрації № 551-од від 19.11.2014 року "Про скасування розпоряджень голови Тернопільської райдержадміністрації" в частині від 24 грудня № 1422-од "Про дозвіл ОСОБА_1 на складання проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки для ведення фермерського господарства на території Баворівської сільської ради" позивач дізнався 15 грудня 2015 року при розробленні проекту землеустрою на вказану земельну ділянку. З позовною заявою до Тернопільської обласної державної адміністрації про скасування даного розпорядження позивач звернувся лише 02 вересня 2016 року, тобто з пропуском строку звернення до суду, при цьому доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду позивач не надав.
Відтак, позивач має надати суду належні докази на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з даними позовними вимогами.
З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що позовна заява є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків. Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: 1) доказів на підтвердження обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 2) позовної заяви, підписаної позивачем особисто, а також копії позовної заяви та документів, що приєднуються до неї, для вручення відповідачу; 3) доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі; 4) обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду з даним адміністративним позовом з наданням відповідних доказів.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 15 вересня 2016 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Чепенюк О.В.
Копія вірна
Суддя Чепенюк О.В.