Справа № 419/2530/16-п
Провадження № 3/419/1322/2016
ПОСТАНОВА
05 вересня 2016 року Новоайдарський районний суд Луганської області у складі:
головуючого - судді Добривечіра Л.Д.,
при секретарі - Московченко О.В.,
за участю: прокурора - Гоянця Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Новоайдарського районного суду справу про адміністративне корупційне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки в Луганській області, у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, і/н - НОМЕР_1, громадянки України, освіта вища, заміжньої, працюючої на посаді Бахмутівського сільського голови, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, обрана головою Бахмутівської сільської ради Луганської області та, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язане з корупцією, прийняла рішення в умовах реального конфлікту при наступних обставинах.
Згідно постанови Новоайдарської селищної комісії Новоайдарського району Луганської області № 14 від 03.11.2010 року ОСОБА_1 обрано Бахмутівським сільським головою Новоайдарського району Луганської області.
Рішенням Бахмутівської сільської ради № 1/1 від 16.11.2010 року ОСОБА_1 приступила до виконання обов'язків Бахмутівського сільського голови та їй присвоєно 9 ранг IV категорії службовця органів місцевого самоврядування, тоді ж нею складена присяга.
Постановою Центральної виборчої комісії № 208 від 29.08.2015 року «Про неможливість проведення чергових виборів депутатів окремих районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад Луганської області та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року» встановлено неможливість проведення відповідно до положень Закону України «Про місцеві вибори» чергових виборів депутатів до ряду районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад Луганської області та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, в т.ч. до Бахмутівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України.
02 березня 2016 року ОСОБА_1, будучи Бахмутівським сільським головою, видала розпорядження № 7 «Про преміювання апарату органів виконавчої влади місцевого самоврядування Бахмутівської сільської ради», відповідно до якого серед інших премійовано кочегара ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 на суму 1378 грн., з яким нею 20.04.1991 року зареєстровано шлюб Бахмутівською сільською радою, що підтверджується записами у паспорті громадянина України, тобто який є її чоловіком та відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» відноситься до близьких їй осіб.
Отримання ОСОБА_2 премії за березень 2016 року за виключенням обов'язкових відрахувань підтверджується розрахунково-платіжною відомістю № 3 за березень 2016 року Бахмутівської сільської ради Новоайдарського району.
Аналогічне розпорядження Бахмутівським сільським головою ОСОБА_1 прийнято 04.05.2016 року № 11, яким серед інших прийнято рішення про преміювання її чоловіка ОСОБА_2, на суму 689 грн., який на той час обіймав посаду сторожа сільської ради.
Отримання ОСОБА_2 премії за травень 2016 року за виключенням обов'язкових відрахувань підтверджується розрахунково-платіжною відомістю № 5 за травень 2016 року Бахмутівської сільської ради Новоайдарського району.
Крім того, розпорядженням Бахмутівського сільського голови Новоайдарського району Луганської області № 13 від 02.06.2016 року втретє прийнято рішення про преміювання серед інших працівників апарату органів виконавчої влади її чоловіка ОСОБА_2, на суму 758 грн., який на той час обіймав посаду сторожа сільської ради.
Отримання ОСОБА_2 премії за червень 2016 року за виключенням обов'язкових відрахувань підтверджується розрахунково-платіжною відомістю № 6 за червень 2016 року Бахмутівської сільської ради Новоайдарського району.
При цьому, ОСОБА_1 жодного разу не повідомила Бахмутівську сільську раду Новоайдарського району Луганської області про наявність у неї реального конфлікту інтересів в службовій діяльності, пов'язаного з виникненням суперечностей між її особистими майновими інтересами, зумовленими сімейними стосунками, та її представницькими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень, а також прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»: реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватними інтересами особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень;
близькі особи - особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта
Таким чином, у ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів, а саме суперечність між її особистим приватним інтересом - бажанням поліпшити матеріальне становище близьких осіб: чоловіка - ОСОБА_3, та її службовими повноваженнями, як Бахмутівського сільського голови Новоайдарського району Луганської області, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення.
Тобто реальний конфлікт інтересів в даному випадку полягає в тому, що приватний інтерес ОСОБА_1 у вигляді прийняття рішень про преміювання близької особи, реально зіткнувся з її службовими повноваженнями.
Своїми діями, які виразилися у прийнятті рішення в умовах реального конфлікту інтересів щодо видачі премій у березні, травні та червні 2016 року близькій їй особі та неповідомлення Бахмутівської сільської ради не пізніше наступного дня з моменту, коли ОСОБА_4 дізналась про наявність у неї реального конфлікту інтересів в службовій діяльності, пов'язаного з виникненням суперечностей між її особистими інтересами та службовими повноваженнями, які впливають на об'єктивність прийняття рішення, порушила вимоги ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином Бахмутівський сільський голова ОСОБА_1порушила вимоги, передбачені ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, за заявою від 31.08.2016 року свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП визнала, просила справу розглянути за її відсутності.
Прокурор у судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП і для цього є законні підстави.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП є доведеною.
У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, як Бахмутівський сільський голова, є суб'єктом відповідальності за вчинення адміністративних корупційних правопорушень.
Відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1,2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані:
1)вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2)невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
3)не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4)вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Враховуючи особу правопорушника, яка працює, до адміністративної відповідальності не притягувалася, обставини справи, ступінь суспільної шкідливості вчиненого правопорушення, суд вважає доцільним призначити ОСОБА_1адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Висновки суду підтверджуються письмовими доказами, дослідженими у судовому засіданні.
На підставі ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», керуючись ст. ст. 24, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
На підставі ч.2 ст.172-7 КУпАП накласти на ОСОБА_1, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 3400 грн. (три тисячі чотириста гривень), (одержувач: Держбюджет Новоайдарського району 21081100, р/р 31118106700207, код ЕДРПО 37895134, банк УДКСУ у Новоайдарському районі, МФО 804013).
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір у сумі 275,60 грн. на наступні платіжні реквізити: «судовий збір, код ЄДРПО 05381395, пункт 5, код класифікації доходів: 22030001, отримувач УДКСУ у Новоайдарському районі, рахунок 31212206700207, код ЄДРПО отримувача коштів: 37895134, МФО 804013, банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області», призначення платежу *;101;2583105263;судовий збір при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1, Новоайдарський районний суд Луганської області.
На постанову протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Луганської області шляхом її подання через Новоайдарський районний суд.
Суддя Л.Д.Добривечір