Справа№ 161/10764/16-а
Номер провадження: 2-а/161/589/16
У Х В А Л А
(про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову)
05 вересня 2016 року місто ОСОБА_1
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Гриня О.М.
при секретарі судових засідань ОСОБА_1
розглянувши заяву Приватного акціонерного товариства «Луцьке автотранспортне підприємство 10701» про забезпечення позову у справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства «Луцьке автотранспортне підприємство 10701» до виконавчого комітету Луцької міської ради, про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство «Луцьке автотранспортне підприємство 10701» (далі по тексту позивач, ПАТ «Луцьке АТП 10701») звернулося з адміністративним позовом до виконавчого комітету Луцької міської радипро визнання протиправним та скасування Протоколу засідання конкурсного комітету з визначення перевізників м. Луцька від 01 березня 2016року в частині недопущення ПрАТ «Луцьке АТП 10701» на участь в конкурсах на перевезення пасажирів, і зокрема по обєкту конкурсу №43 (автобусні маршрути загального користування №№ 14, 31, 47).
05 вересня 2016 року, через канцелярію суду позивачем було подано заяву про забезпечення позову.
В обґрунтування вищезазначеної заяви сторона позивача серед іншого вказала, що 01 березня 2016року протоколом засідання конкурсного комітету з визначення перевізників м. Луцька, в числі іншого, було вирішено не допустити до участі у конкурсах по обєктах №№3,15,43, претендентаПрАТ «Луцьке АТП 10701» у звязку з недостовірністю інформації поданої для участі у конкурсах при цьому жодних мотивів та підстав прийняття такого рішення у протоколі не зазначено. Також позивач зазначає, що в подальшому протоколом засідання конкурсного комітету з визначення перевізників м. Луцька від 16 серпня 2016 року пунктом 2 було було визначено переможцем конкурсу по обєкту № 43 ТзОВ «АТП-Луцьк». Враховуючи зазначені обставини позивач звертає увагу на те, що відповідач у даній справі жодним чином не зазначив про недостовірність якої інформації поданої для участі у конкурсах йде мова тобто фактично на власний розсуд без належного обґрунтування усунув претендента ПрАТ «Луцьке АТП 10701» від участі в конкурсах на перевезення пасажирів, і зокрема по обєкту конкурсу №43 (автобусні маршрути загального користування №№ 14, 31, 47).
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 1 статті 43 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.
Процедура підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування визначена у «Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» затвердженому постановою Кабінету Міністрів України N 1081 від 3 грудня 2008 року.
Відповідно до підпункту б пункту 12 Порядку 12. Конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який подав конкурсну пропозицію, що не відповідає обов'язковим та додатковим умовам конкурсу, крім випадків, передбачених частиною третьою статті 44 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Згідно з пунктом 19 Порядку переможцем конкурсу визначається підприємство (організація), яке за оцінкою конкурсного комітету найбільше відповідає умовам конкурсу.
Пунктом 29 Порядку передбачено, що для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, і такі документи: копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання; нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів (може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні); перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті; копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті; документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі; копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті; копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації); письмову інформацію про наявність або відсутність транспортних засобів, що пристосовані для перевезення осіб з особливими потребами; анкету відповідно до пункту 32 цього Порядку.
Подані документи перевіряються в міру їх надходження організатором.
Пунктом 37 Порядку передбачено, що достовірність інформації, викладеної у заяві тадокументах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряєтьсяорганізатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конку.
Згідно з пунктом 41 Порядку під час проведення конкурсу представники організатора та органів державного контролю, які входять до складу конкурсного комітету, відповідно до їх компетенції надають інформацію про діяльність перевізника-претендента.
Представники органів державного контролю несуть персональну відповідальність за достовірність поданої інформації відповідно до законодавства.
Відповідно до пункту 42 Порядку у разі участі в конкурсі двох або більше перевізників- претендентів конкурсний комітет визначає кращого з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів.
Сумарна кількість балів, одержаних кожним перевізником-претендентом згідно з додатком 4, є підставою для визначення переможця конкурсу.
Пунктом 14 Порядку передбачено, що на робочий орган покладаються функції з підготовки матеріалів для проведення конкурсу, їх аналізу та оцінки відповідності конкурсних пропозицій перевізника претендента умовам конкурсу, підготовки паспортів маршрутів та матеріалів для подальшого встановлення відносин між організатором та автомобільним перевізником переможцем конкурсу.
Отже аналізуючи вищезазначені норми законодавства суд прийшов до висновку про те що у даній справі фактично буде надаватись правова оцінка обставинам чи було рішення сторони відповідача таким, що поставило перевізників-претендентів у нерівне становище чим, в разі доведення, було порушено рівність умов при здійсненні позивачем права на участь у конкурсі шляхом надання привілеїв іншому претенденту.
В той же час відповідно до ч. 1, 3 ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Таким чином, проаналізувавши матеріали заяви про забезпечення позову, суд прийшов до висновку про підставність та обґрунтованість такої заяви.
Керуючись ст. 117, 118 КАС України суд
УХВАЛИВ
Заяву Приватного акціонерного товариства «Луцьке автотранспортне підприємство 10701» про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства «Луцьке автотранспортне підприємство 10701» до виконавчого комітету Луцької міської ради, про визнання протиправним та скасування рішення задовольнити.
Вжити заходів забезпечення адміністративного позову шляхом:
-зупинення дії пункту 2 Протоколу засідання конкурсного комітету з визначення перевізників м. Луцька від 16 серпня 2016р. в частині визначення переможцем конкурсу по обєкту конкурсу №43 ТзОВ «АТП- Луцьк» з кількістю нарахованих балів -0,2 до набрання чинності рішенням по справі № 161/10764/16-а;
-заборонити Виконавчому комітету Луцької міської ради приймати рішення про затвердження результатів конкурсу по обєкту конкурсу №43 та визначення переможцем конкурсу ТзОВ «АТП-Луцьк» з кількістю нарахованих балів -0,2, а також укладати договори на перевезення по обєкту конкурсу №43 (автобусні маршрути загального користування №№ 14, 31, 47) із ТзОВ «АТП- Луцьк» до набрання чинності рішенням по справі№ 161/10764/16-а.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Луцького міськрайонного суду О.М. Гринь