Постанова № 60934377, 29.08.2016, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.08.2016
Номер справи
826/25968/15
Номер документу
60934377
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/25968/15 Головуючий у 1-й інстанції: Шулежко В.П

Суддя-доповідач: Бабенко К.А

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 серпня 2016 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Літвіної Н.М., Хрімлі О.Г., секретаря Архіпової Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 червня 2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімекс Лімітед» до Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві, за участю Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні Відповідача - Головного управління державної казначейської служби України у м. Києві, про зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 червня 2016 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників Сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити, Постанову суду першої інстанції - скасувати, ухвалити нову Постанову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю з наступних підстав.

19 жовтня 2015року Позивачем подано до Відповідача податкову Декларацію з податку на додану вартість за вересень 2015 року, Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової Декларації з податку на додану вартість (Д1), Розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3), Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4) щодо бюджетного відшкодування 2 019 644,00 грн., Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (а.с.11-23).

Відповідачем Листом від 10.11.2015 року № 14186/10/26-56-28-00-12 (а.с. 10) повідомлено Позивача, що заявлена сума до бюджетного відшкодування на його розрахунковий рахунок за Декларацією з ПДВ за вересень 2015 року відповідала критеріям на автоматичне бюджетне відшкодування, визначеним відповідно до п.200.19 ст. 200 Податкового кодексу України, які формуються автоматично із використанням програмного забезпечення щодо визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість; згідно узагальнюючих матеріалів по підприємствах, що відповідають критеріям для отримання бюджетного відшкодування ПДВ в автоматичному режимі по податкових деклараціях з ПДВ, поданих за вересень 2015 року, доведених Листом Державної фіскальної служби України від 09 листопада 2015року №41259/7/99-99-15-01-01-17, надані застереження відповідно до Постанови КМУ від 27 грудня 2010 року № 1232, тому, враховуючи зазначене, будуть здійснені заходи щодо визначення достовірності формування податкового кредиту та нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за вересень 2015 року відповідно до норм чинного законодавства.

Відповідно до пп. 14.1.18 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.

Згідно з п.п. 200.7 - 200.10., 200.12., 200.13. ст. 200. Податкового кодексу України, платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. У такій заяві платник податку зазначає про його відповідність або невідповідність критеріям, визначеним пунктом 200.19 цієї статті; до податкової декларації платником податків додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування та оригінали митних декларацій. У разі якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України, здійснювалося з використанням електронної митної декларації, така електронна митна декларація надається контролюючим органом за місцем митного оформлення контролюючому органу за місцем обліку такого платника податків в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідно до закону; форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики; зокрема, протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних; контролюючий орган зобов'язаний протягом п'яти робочих днів після закінчення перевірки, зокрема подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету; на підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.

Відповідно до п. 2 Порядку визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 року за № 1128, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2014 року за № 1454/26231 (надалі - Порядок), для отримання права на автоматичне бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість (далі - ПДВ) платник податку на додану вартість (далі - платник ПДВ) повинен відповідати одночасно критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 розділу V Кодексу.

Згідно з пп. 5 - 8 Порядку, визначення відповідності платника ПДВ зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності; за результатами проведення автоматизованої звірки відповідності даних платника ПДВ критеріям на автоматичне відшкодування Державна фіскальна служба України не пізніше 15-го календарного дня після граничного терміну подачі звітності формує два переліки платників ПДВ: перелік платників ПДВ, що відповідають критеріям, визначеним у Кодексі, та мають право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ; перелік платників ПДВ, які не відповідають критеріям, визначеним у Кодексі, та не мають права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ; зазначені переліки не пізніше 15-го календарного дня після граничного терміну подачі звітності доводяться до відома територіальним органам Державної фіскальної служби та використання ними в роботі; територіальний орган Державної фіскальної служби протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності повідомляє платника ПДВ шляхом надсилання/вручення письмового повідомлення про невідповідність платника ПДВ критеріям, визначеним у Кодексі, які дають право на автоматичне бюджетне відшкодування, з наданням детального пояснення і розрахунків за критеріями, значення яких не дотримано (за формою згідно з додатком до цього Порядку, яке формується на підставі даних переліку платників ПДВ, які не відповідають критеріям, визначеним у Кодексі, та не мають права на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ).

Відповідачем отримано Лист Державної фіскальної служби України від 09 листопада 2015 року № 41259/7/99-99-15-01-01-17, яким повідомлено що за результатами автоматичного відбору платників, що відповідають критеріям, визначеним пп. 200.19 ст. 200 Податкового кодексу України, відповідно до Порядку, затвердженого Наказом МФУ від 14.11.14 року №1128 (зі змінами від 23.01.2015 року №13) платник має право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ, проте станом на 09.11.2015 року встановлено завищення податкового кредиту за 1095 днів у сумі 14000,00 грн. та заниження податкового зобов'язання у сумі 2493,6 грн.; повідомлено, що існує необхідність здійснення ретельного відпрацювання всієї суми ПК по ланцюгах постачання до виробника сировини та відпрацювання зазначених розбіжностей та ризиків у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року № 1232.

Разом з тим, Позивачем до Заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4) не надано інформації по контрагентах для здійснення Відповідачем заходів щодо визначення достовірності формування податкового кредиту та нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість за вересень 2015 року відповідно до норм чинного законодавства.

Більш того, будь-які первинні документи на підставі яких сформовано суми податкового кредиту в матеріалах справи відсутні.

Таким чином, колегія суддів дійшла висновку що адміністративний позов задоволенню не підлягає.

Згідно зі ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, зокрема, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.

У зв'язку з вищевикладеним, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини справи, що мають значення для справи, порушено норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому, Постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 червня 2016 року скасовується та ухвалюється нова Постанова, якою у задоволенні адміністративного позову відмовляється повністю.

Керуючись ст.ст. 196, 198, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві задовольнити, Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 червня 2016 року скасувати, ухвалити нову Постанову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Постанову складено у повному обсязі 02.09.2016 року.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Літвіна Н.М.

Хрімлі О.Г.

Головуючий суддя Бабенко К.А

Судді: Літвіна Н. М.

Хрімлі О.Г.