ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 вересня 2016 року № 813/2724/16
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Сакалош В.М. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до Комунального підприємства «Червоноградтеплокомуненерго» про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В :
05 вересня 2016 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду (надалі по тексту – позивач) до Комунального підприємства «Червоноградтеплокомуненерго» (надалі по тексту – КП «Червоноградтеплокомуненерго», відповідач) про стягнення заборгованості.
Ухвалою судді від 08.08.2016 року було відкрито скорочене провадження у даній адміністративній справі.
Відповідачу надіслано судом копію ухвали про відкриття скороченого провадження, разом із позовною заявою та витягом про процесуальні права і обов’язки й запропоновано протягом десяти днів з дня одержання вказаних вище документів подати заперечення проти позову і необхідні документи або заяву про визнання позову. Із матеріалів справи вбачається, що поштовий конверт із судовими документами, відправлений судом за зареєстрованим місцезнаходженням відповідача (Львівська область, м. Червоноград, вул. Промислова, 1), відділенням поштового зв’язку повернутий з відміткою «за закінченням терміну зберігання». У встановлений строк заперечень чи пояснень відповідача щодо даного адміністративного позову до суду не надходило.
З урахуванням вимог ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України та враховуючи факт повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, суд вважає, що така повістка вручена належним чином.
Загалом, приписи Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають з’ясування судом або стороною у справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.
Таким чином, суд зазначає, що вжив усі належні заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
В силу положень ч.4 ст.183-2, п.2 ч.5 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Оскільки судом належним чином виконано свій обов’язок щодо повідомлення відповідача, тому суд прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом із матеріалів справи встановлено, що КП «Червоноградтеплокомуненерго» зареєстроване як страхувальник – платник страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Страхувальнику присвоєно реєстраційний №4600800207.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров’я, відповідно до Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначає Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року №1105-ХІV (в новій редакції Закону України від 28 грудня 2014 року №77-VІІІ) (надалі по тексту - Закон України №1105).
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України №1105, Фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видам загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Згідно з п.6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України №1105, до завершення заходів, пов’язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконання функцій та завдань, передбачених цим Законом, забезпечує у межах компетенції Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Спори, що виникають із правовідносин за Законом України №1105, вирішуються в судовому порядку (ч.1 с.17 Закону України №1105).
Відповідно до абз.5 п.7 Розділу VІІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування на сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Пунктом 5 ч.2 ст.10 Закону України №1105 передбачено, що Фонд зобов’язаний стягувати надміру виплачені кошти з юридичних і фізичних осіб у встановленому законом порядку.
Строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується (ч.ч.1, 2 ст.17 Закону України №1105).
Як вбачається з матеріалів справи, згідно самостійно поданого відповідачем звіту по формі Ф4 ФСС з ТВП за I півріччя 2016 року заборгованість на кінець звітного періоду складала 11126,80 грн.
Окрім цього, заборгованість на день розгляду справи КП «Червоноградтеплокомуненерго» складає 11126,80 грн.
Доказів сплати вищезазначеної заборгованості або заперечень щодо її розміру відповідач суду не надав.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.14 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Рішенням Конституційного суду України від 09.07.2002 року №15-рп/2002 року визначено, що ч.2 ст.124 Конституції України передбачає право юридичної особи на захист судом своїх прав і право юридичної на звернення до суду з вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами.
У зв’язку із вищенаведеним, суд прийшов до висновку про обгрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення у повному обсязі.
Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст.4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути із Комунального підприємств «Червоноградтеплокомуненерго» (Львівська область, м. Червоноград, вул. Промислова, 1; код ЄДРПОУ 23966248) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (м.Львів, вул.Героїв УПА, буд. №73, корп. №8; код ЄДРПОУ 25249982) заборгованість у розмірі 11126 (одинадцять тисяч сто двадцять шість) грн. 80 коп.
Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження, виконується негайно.
Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв’язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя Сакалош В.М.