Постанова № 60915576, 31.08.2016, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.08.2016
Номер справи
805/3232/15-а
Номер документу
60915576
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 серпня 2016 р. Справа №805/3232/15-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В., за участю секретаря судового засідання Лазник І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Дружківський машинобудівний завод»

до Державної податкової інспекції у м. Дружківці Головного управління ДФС в Донецькій області

про скасування податкової вимоги від 14 січня 2015 року № 29-25

за участю представників:

від позивача: Гутової О.М., Гордієнко Н.Я. - за дов.

від відповідача: Кравченко В.О., Качанової В.О. - за дов.

ВСТАНОВИВ:

Публічним акціонерним товариством «Дружківський машинобудівний завод» заявлено позов до Державної податкової інспекції у м. Дружківці Головного управління ДФС в Донецькій області про скасування податкової вимоги від 14 січня 2015 року № 29-25.

Позивач вважає, що податкова вимога від 14 січня 2015 року № 29-25 суперечить нормам чинного законодавства, посилаючись на норми Податкового кодексу України, Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 2 вересня 2014 року № 1669-VІІ (надалі - Закон № 1669-VII), розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція».

Відповідач проти позовних вимог заперечує, вважає, що спірна вимога відповідає вимогам діючого податкового законодавства.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази, заслухавши пояснення сторін, за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Публічне акціонерне товариство «Дружківський машинобудівний завод» зареєстроване як юридична особа, включене до ЄДРПОУ за номером 00165669, є платником податків від 14 листопада 1996 року за № 128, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 19 вересня 2013 року № 48/10/18-2014-2.

Судом встановлено, що 14 січня 2015 року відповідачем була сформована податкова вимога № 29-25, відповідно до якої станом на 13 січня 2015 року сума податкового боргу позивача за узгодженими грошовими зобов'язаннями становить 47521183 грн. 46 коп., у тому числі податок на прибуток у розмірі 37677067 грн. 21 коп., з яких за основним платежем на суму 33480294 грн. 07 коп., та пеня на суму 4196773 грн. 14 коп., авансові внески з податку на прибуток у розмірі 7067076 грн. 08 коп., з яких за основним платежем на суму 6729752 грн. 48 коп., орендна плата з юридичних осіб у розмірі 2777040 грн. 17 коп.

Також судом встановлено, що 25 грудня 2013 року відповідачем було прийняте рішення про розстрочення грошових зобов'язань № 90, відповідно до якого на підставі статті 19-1 розділу І та статті 100 глави 9 розділу ІІ Податкового кодексу України відповідач надає позивачу розстрочення сплати грошового зобов'язання на загальну суму 38815194 грн. 07 коп., з якої 3274900 грн. - авансові внески з податку на прибуток приватних підприємств та 35540294 грн. 07 коп. - податок на прибуток приватних підприємств, під проценти строком з 25 грудня 2013 року по 29 грудня 2014 року. На підставі рішення від 25 грудня 2013 року між позивачем та відповідачем був укладений договір про розстрочення грошових зобов'язань від 22 січня 2014 № 34. Відповідно до графіку погашення розстрочення грошових зобов'язань, наявному в матеріалах справи, позивач зобов'язаний був сплачувати авансові внески з податку на прибуток приватних підприємств 27 січня 2014 року у сумі 272912 грн., з 27 лютого 2014 року по 29 грудня 2014 року щомісячно по 272908 грн. та податок на прибуток 27 січня 2014 року у сумі 2961693 грн. 07 коп. та з 27 лютого 2014 року по 29 грудня 2014 року щомісячно по 2961691 грн.

Ухвалою від 7 квітня 2016 року судом була призначена судова економічна експертиза, на виконання якої експертом складений висновок від 18 липня 2016 року № 163/26, підстави для неприйняття якого у суду відсутні.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 39 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Згідно з підпунктом 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки. Підпункти 14.1.175 та 14.1.152 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначають, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання; погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом.

Статтею 36 Податкового кодексу України визначено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом. Згідно зі статтею 37 Податкового кодексу України підставами для припинення податкового обов'язку є його виконання, скасування податкового обов'язку у передбачений законодавством спосіб. Виконанням податкового обов'язку (пункт 38.1) визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до статті 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою. Строк сплати податку та збору обчислюється роками, кварталами, місяцями, декадами, тижнями, днями або вказівкою на подію, що повинна настати або відбутися. Зміна строку сплати податку та збору (стаття 32 Податкового кодексу України) здійснюється шляхом перенесення встановленого податковим законодавством строку сплати податку та збору або його частини на більш пізній строк. Зміна строку сплати податку здійснюється у формі: відстрочки, розстрочки. Зміна строку сплати податку не скасовує діючого і не створює нового податкового обов'язку.

Статтею 33 Податкового кодексу України обумовлено, що податковим періодом визнається встановлений цим Кодексом період часу, з урахуванням якого відбувається обчислення та сплата окремих видів податків та зборів. За видами податкові періоди (стаття 34 Податкового кодексу України) можуть бути: календарний рік, календарне півріччя, календарні три квартали, календарний квартал, календарний місяць, календарний день.

Стаття 46 Податкового кодексу України визначає, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання. Згідно з пунктом 49.18 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: …календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччю).

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пунктом 3.1 «Порядку направлення органами доходів і зборів податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України № 576 від 10.10.2013р. «податкові вимоги формуються автоматично на підставі даних інформаційної системи органів доходів і зборів», «Порядком ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів які сплачуються під час митного оформлення товарів», затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013р. № 765 (далі - Порядок), встановлюється механізм ведення територіальними органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів.

Розділом ІІ Порядку визначено, що для обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами Міндоходів відкриваються інтегровані картки платників за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками, а для обліку сум передоплати - за кожним платником. Операції в інтегрованій картці платника здійснюються в хронологічному порядку. Форми інтегрованих карток платника мають лицьовий та зворотний боки. Зворотний бік інтегрованої картки відображає стан розрахунків платника (суми нарахованого та сплаченого платежів, пені, штрафних (фінансових) санкцій, процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобов'язань (податкового боргу), суми податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, надміру та/або помилково сплачені, заявлені до відшкодування тощо) за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами, операції, що проводяться з коштами передоплати. На лицьовому боці інтегрованої картки відображається додаткова інформація щодо стану розрахунків платника за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами та передоплатою». Розділом ІІІ Порядку визначено порядок обліку нарахованих сум платежів. Нарахуванню в інтегрованій картці платника підлягають: зобов'язання, штрафні санкції та пеня за податками, зборами, митними платежами, самостійно визначені платником; зобов'язання, штрафні санкції та пеня за податками, зборами, визначені територіальним органом Міндоходів та узгоджені відповідно до чинного законодавства; пеня за порушення встановлених строків погашення узгоджених сум зобов'язань за податками, зборами; пеня на суму заниження податкового зобов'язання, нарахованого територіальним органом Міндоходів або платником; проценти за користування розстроченням (відстроченням). Нарахування узгоджених сум грошових зобов'язань за податками, зборами, нарахованих до сплати, в інтегрованій картці платника здійснюється датою граничного строку сплати таких нарахувань. Сума розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) за податками, зборами, проценти за користування розстроченням (відстроченням) відображаються в інтегрованій картці платника у порядку, визначеному чинним законодавством.

Згідно з пунктом 1.6 наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» № 1588 від 09.12.2011р. стосовно кожного платника податкiв, взятого на облiк у контролюючому органi згiдно з цим Порядком, формується облiкова справа. Реєстрацiйна частина облiкової справи платника податкiв формується iз документiв, якi надходять до контролюючих органiв для взяття на облiк платника податкiв, та доповнюється документами, якi подаються платником податкiв або надходять стосовно платника податкiв згiдно iз статтями 66-68 Податкового кодексу України. Звiтна частина облiкової справи платника податкiв формується iз податкових декларацiй (звiтiв, розрахункiв) та iнших документiв, пов'язаних з обчисленням i сплатою податкiв та зборiв, якi подаються платником у перiод його дiяльностi. Ведення облiкових справ платникiв податкiв здiйснюється з дотриманням правил дiловодства. Комплектування документiв проводиться у хронологiчному чи тематичному порядку або у їх поєднаннi.

Згідно з довідкою про податковий борг з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» станом на 14 січня 2015 року податковий борг складає у загальній сумі 7067076,08грн., в т.ч. з податку 6729752,48 грн., проценти за розстрочення грошових зобов'язань в сумі 337323,60грн. При підсумовуванні експертом наведених в довідці даних встановлено, що структура податкового боргу станом на 14.01.2015р. інша, а саме: податок в сумі 6712726,00 грн.; проценти за кредит в сумі 337323,60 грн.; пеня в сумі 17026,48 грн. В результаті співставлення даних зворотного боку інтегрованої картки платника податків ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств (Код класифікації доходів бюджету 11024000) за 2014рік, січень 2015р. з даними довідки ДПІ про податковий борг з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» станом на 14.01.2015р. експертом встановлено розбіжності щодо дати нарахування та складу податкового боргу ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» станом на 14.01.2015р. Отже, податковий борг станом на 14 січня 2015 року з авансових внесків з податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод», наведений у податковій вимозі від 14 січня 2015 року № 29-25 Державної податкової інспекції у м. Дружківці Головного управління ДФС в Донецькій області відповідає даним зворотного боку інтегрованих карток платника податків з авансових внесків з податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2014р., січень 2015р. у загальній сумі, але частково не відповідає даним довідки ДПІ про податковий борг з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» станом на 14.01.2015р. щодо дати нарахування та складу податкового боргу.

В результаті дослідження експертом виписок банку ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за березень-червень 2014року встановлено сплата грошових зобов'язань з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств в загальній сумі 2291913,00 грн., що відповідає даним зворотного боку інтегрованих карток платника податків з авансових внесків з податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2014р., за даними яких наведені платежі у сумі 2 291 913,00грн. направлені в рахунок сплати: розстрочених платежів з авансових внесків з податку на прибуток по строку 27.03.2014р. в сумі 572 971,00грн.; розстрочених платежів з авансових внесків з податку на прибуток по строку 28.04.2014р. в сумі 0,01грн.; авансових внесків з податку на прибуток за декларацією № 9090139094 від 09.02.2014р. в сумі 572 971,00грн. по строку 30.04.2014р.; розстрочених платежів з авансових внесків з податку на прибуток по строку 28.05.2014р. в сумі 100 028,99грн.; авансових внесків з податку на прибуток за декларацією № 9090139094 від 09.02.2014р. в сумі 472 971,00грн. по строку 30.05.2014р.; розстрочених платежів з авансових внесків з податку на прибуток по строку 27.06.2014р. в сумі 272 908,00грн.; процентів за користування розстроченням по строку 27.06.2014р. в сумі 17899,77грн.; авансових внесків з податку на прибуток за декларацією № 9090139094 від 09.02.2014р. в сумі 282 163,23грн. по строку 30.06.2014р. У зв'язку з наданням на дослідження ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» облікового регістру: обороти по рахунку 6413 за період з 01.01.2013р. по 01.01.2015р. не у розрізі дати та без опису операцій, експерту не виявилося можливим обґрунтувати обліковими регістрами підприємства сплату авансових внесків з податку на прибуток за період з березня по червень 2014 року в сумі 2 291 913,00 грн. та зарахування наведеного платежу в рахунок сплати податкового боргу з податку на прибуток.

Отже, первинними документами ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» підтверджується сплата грошових зобов'язань з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств в загальній сумі 2291913,00 грн., що відповідає даним зворотного боку інтегрованих карток платника податків з авансових внесків з податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2014р., за даними яких наведені платежі у сумі 2 291 913,00грн. направлені в рахунок сплати розстрочених та поточних авансових внесків з податку на прибуток в сумі 2 274013,23грн. та процентів за користування розстроченням в сумі 17 899,77грн.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, не прибуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі, не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації. У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до контролюючого органу в порядку, передбаченому цим Кодексом. У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань. При цьому дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається, починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний строк подачі річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.

Згідно з пунктом 2 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України з дати набрання чинності розділом ІІІ цього Кодексу платники податку на прибуток підприємств складають наростаючим підсумком та подають декларацію з податку на прибуток за такі звітні податкові періоди: другий квартал, другий і третій квартали та другий - четвертий квартали 2011р.

Відповідно до пункту 152.9 статті 152 Податкового кодексу України використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Базовим податковим (звітним) періодом для цілей цього розділу є календарний квартал або календарний рік у разі сплати щомісячних авансових внесків, у порядку, визначеному пунктом 57.1 статті 57 цього Кодексу. Звітний податковий період, згідно з підпунктом 152.9.1 пункту 152.9 статті 152 Податкового кодексу України починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду.

В результаті дослідження декларацій з податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2012-2014рр. експертом встановлено декларування наступних авансових внесків з податку на прибуток: за 2012 рік - за даними рядку 34 «Авансовий внесок (1/12 нарахованої до сплати загальної суми податку на прибуток за звітний податковий рік), що підлягають сплаті щомісяця у березні-грудні 2013 року та у січні-лютому 2014 року» декларації з податку на прибуток за 2012р. задекларовано авансовий внесок в сумі 3 274 900,00грн.; 1 квартал 2013р. - за даними рядку 07 «Об'єкт оподаткування для усіх видів діяльності» задекларовано від'ємне значення (-) 5 330 174грн., та за рядком 34 «Авансовий внесок (1/12 нарахованої до сплати загальної суми податку на прибуток за звітний податковий рік), що підлягають сплаті щомісяця у березні-грудні 2013 року та у січні-лютому 2014 року» декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2013р. показник відсутній; 1 півріччя 2013р. - за даними рядку 11 «Податок на прибуток від діяльності, що не підлягає патентуванню» задекларовано показник в сумі 101 300грн., та за рядком 34 «Авансовий внесок (1/12 нарахованої до сплати загальної суми податку на прибуток за звітний податковий рік), що підлягають сплаті щомісяця у березні-грудні 2013 року та у січні-лютому 2014 року» декларації з податку на прибуток за 1 півріччя 2013р. показник відсутній; 9 місяців 2013р. - за даними рядку 11 «Податок на прибуток від діяльності, що не підлягає патентуванню» задекларовано показник в сумі 202 660грн., та за рядком 34 «Авансовий внесок (1/12 нарахованої до сплати загальної суми податку на прибуток за звітний податковий рік), що підлягають сплаті щомісяця у березні-грудні 2013 року та у січні-лютому 2014 року» декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2013р. показник відсутній; 2013 рік

- за даними рядку 11 «Податок на прибуток від діяльності, що не підлягає патентуванню» задекларовано показник в сумі 6 875 652грн., за рядком 13ЗП «Зменшення нарахованої суми податку» на суму 830 604грн.; за рядком 14 «Податок на прибуток за звітний (податковий) період в сумі 6 045 048грн.; за рядком 15 «Податок на прибуток за результатами попереднього звітного (податкового) періоду поточного року з урахуванням уточнень» в сумі 202 660грн.; за рядком 16 «Податок на прибуток, нарахований за результатами останнього календарного кварталу (звітного) податкового періоду» до сплати задекларовано 5 842 388грн.; та за рядком 34 «Авансовий внесок (1/12 нарахованої до сплати загальної суми податку на прибуток за звітний податковий рік), що підлягають сплаті щомісяця у березні-грудні 2014 року та у січні-лютому 2015 року» декларації з податку на прибуток за 2013р. задекларовано авансовий внесок в сумі 572 971,00грн.

В результаті дослідження даних зворотного боку інтегрованих карток платника податків з податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2014р., експертом встановлено відображення у картці по строку 18.02.2014р. нарахування до сплати за декларацією з податку на прибуток за 2013 рік грошових зобов'язань з податку на прибуток в сумі 5 842 388грн.

Виходячи з аналізу податкової звітності та даних зворотного боку інтегрованих карток платника податків з авансових внесків з податку на прибуток, податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2014р., експертом встановлено здвоєння суми податку на прибуток до сплати в сумі 3 274 900,00грн., у зв'язку з не відображенням у звітності до зменшення податку на прибуток до сплати за 2013 рік сум авансових внесків з податку на прибуток за березень 2013 року. Отже, за даними дослідження підлягає до декларування сума з податку на прибуток за 2013р. по строку 18.02.2014 року - 2 567 488грн. (5 842 388 - 3 274 900,00), а саме до зменшення на суму 3 274 900,00грн.

Згідно зі статтею 100 Податкового кодексу України розстроченням, вiдстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строкiв сплати платником податкiв його грошових зобов'язань або податкового боргу пiд проценти, розмiр яких дорiвнює розмiру пенi, визначеному пунктом 129.4 статтi 129 цього Кодексу. Якщо до складу розстроченої (вiдстроченої) суми входить пеня, то для розрахунку процентiв береться сума за вирахуванням суми пенi. Розстрочені суми грошових зобов'язань або податкового боргу погашаються рівними частинами починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, у якому прийнято рішення про надання такого розстрочення. Рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу у межах одного бюджетного року (пункт 100.8) приймаються: стосовно загальнодержавних податків та зборів - керівником контролюючого органу (його заступником). Рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу щодо загальнодержавних податків та зборів на строк, що виходить за межі одного та/або більше бюджетних років (пункт 100.9), приймається керівником (заступником керівника) центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, про що повідомляється центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики. Розстрочення або відстрочення надаються окремо за кожним податком та збором. Строки сплати розстрочених (відстрочених) сум або їх частки можуть бути перенесені шляхом прийняття окремого рішення та внесення відповідних змін до договорів розстрочення (відстрочення) (пункт 100.11).

В матеріалах справи наявні рішення про розстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу), договори про розстрочення податкового боргу, рішення про перенесення раніше визначених строків розстрочення податкового боргу за авансовими внесками з податку на прибуток приватних підприємств за 2014 рік. Так, за договором про розстрочення грошових зобов'язань № 34 від 22.01.2014р., що укладений між СДПІ з обслуговування великих платників у м. Донецьку МГУ Міндоходів (СДПІ) та ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» (Платник), відповідно до рішення Міністерства доходів і зборів України від 25 грудня 2013 року № 90, СДПІ надає Платнику розстрочення сплати грошових зобов'язань на загальну суму 38 815 194,07грн. під проценти строком з 25 грудня 2013 року по 29 грудня 2014 року (Розділ 1 договору), в т.ч.: з авансових внесків з податку на прибуток в сумі основного платежу - 3 274 900,00грн. У пункті 6.4 договору наведені особливі умови: у разі перенесення строків сплати розстроченої суми грошових зобов'язань СДПІ має право визначити нові строки сплати цих сум шляхом укладання додаткової угоди. За договором про розстрочення грошових зобов'язань № 51 від 29.08.2014р., що укладений між ДПІ у м. Дружківці та ПАТ «Дружківський машинобудівний завод», відповідно до рішення № 133-1 від 29.08.2014р., орган державної податкової служби надає Платнику розстрочення сплати грошових зобов'язань на загальну суму 572 971,00грн. під проценти строком з 29.08.2014р. по 29.12.2014р. Розстрочені суми грошових зобов'язань сплачуються рівними частками у сумі 143242,75грн. по строках 29.09.2014р., 29.10.2014р., 28.11.2014р., 29.12.2014р. За договором про розстрочення грошових зобов'язань № 52 від 30.09.2014р., що укладений між ДПІ у м. Дружківці та ПАТ «Дружківський машинобудівний завод», відповідно до рішення № 157-1 від 30.09.2014р., орган державної податкової служби надає Платнику розстрочення сплати грошових зобов'язань на загальну суму 572 971,00грн. під проценти строком з 30.09.2014р. по 29.12.2014р. Розстрочені суми грошових зобов'язань сплачуються рівними частками у сумі 190 990,33грн. по строках 27.10.2014р., 27.11.2014р., 29.12.2014р. За договором про розстрочення грошових зобов'язань № 59 від 30.11.2014р., що укладений між ДПІ у м. Дружківці та ПАТ «Дружківський машинобудівний завод», відповідно до рішення № 5-11 від 30.11.2014р., орган державної податкової служби надає Платнику розстрочення сплати грошових зобов'язань на загальну суму 572 971,00грн. під проценти строком з 30.11.2014р. по 29.12.2014р. Розстрочені суми грошових зобов'язань сплачуються рівними частками у сумі 286 485,50грн. по строках 26.12.2014р., 29.12.2014р.

При співставленні рішень про перенесення строків розстрочення авансових внесків з податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» з договорами розстрочення за 2014р., експертом встановлено часткова невідповідність даних рішень про перенесення строків розстрочення вимогам пунктів 100.9, 100.11 статті 100 Податкового кодексу України, п.1.9, п.2.3, п.4.10 «Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків», затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів № 574 від 10.10.2013р., щодо розстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу на строк, що виходить за межі одного бюджетного року, відсутності додаткових угод до договорів розстрочення податкового боргу щодо зміни термінів сплати грошових зобов'язань. У зв'язку з ненаданням на дослідження розшифровки податкового боргу з авансових внесків з податку на прибуток за процентами за кредит, наведеного в податковій вимозі від 14.01.2015р. № 29-25, в т.ч. з наведенням дати виникнення, періоду нарахування, порядку розрахунку, та ненаданням на дослідження ДПІ рішень та договорів про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань, податкового боргу, з графіками погашення розстроченого податкового боргу, з авансових внесків з податку на прибуток за 2013р. (окрім рішення № 90 від 25.12.2013р.), експерту не виявилося можливим документально обґрунтувати податковий борг з авансових внесків з податку на прибуток за процентами за розстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу станом на 14.01.2015року у загальній сумі 337323,60грн. Виходячи з наведеного, експерту виявилося можливим документально обґрунтувати податковий борг з авансових внесків з податку на прибуток за основним платежем станом на 14.01.2015р. в сумі 6 729 752,48 грн.

Згідно з довідкою про податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» станом на 14.01.2015р. податковий борг складає у загальній сумі 37 677 067,21грн. із строком нарахування 01.01.2015року, в т.ч.: з податку 33 480 294,07 грн., нарахованого згідно рішення про розстрочення грошових зобов'язань № 90 від 25.12.2013р., пені (процентів за розстрочення грошових зобов'язань) в сумі 4 196 773,14грн. В результаті співставлення даних зворотного боку інтегрованої картки платника податків ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» з податку на прибуток приватних підприємств (Код класифікації доходів бюджету 11021000) за 2014рік, січень 2015р. з даними довідки ДПІ про податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» станом на 14.01.2015р. експертом встановлено розбіжності щодо дати нарахування та складу податкового боргу ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» станом на 14.01.2015р.

Отже, податковий борг станом на 14 січня 2015 року з податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод», наведений у податковій вимозі від 14 січня 2015 року № 29-25 Державної податкової інспекції у м. Дружківці Головного управління ДФС в Донецькій області відповідає даним зворотного боку інтегрованих карток платника податків з податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2014р., січень 2015р. у загальній сумі, але частково не відповідає даним довідки про податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» станом на 14.01.2015р. щодо дати нарахування та складу податкового боргу. В результаті дослідження виписок банку ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2014 рік встановлена сплата грошових зобов'язань з податку на прибуток приватних підприємств в загальній сумі 7 902 388,00грн., що відповідає даним зворотного боку інтегрованих карток платника податків з податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2014р.

Отже, первинними документами ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» підтверджується сплата грошових зобов'язань з податку на прибуток приватних підприємств за 2014рік в загальній сумі 7 902 388,00грн., що відповідає даним зворотного боку інтегрованих карток платника податків з податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2014р., за даними яких наведені платежі у сумі 7 902 388,00грн. направлені в рахунок сплати: грошових зобов'язань з податку на прибуток за податковою декларацією за 2013 рік по строку 19.02.2014р. в сумі 5 842 388,00грн.; розстрочених платежів податкового боргу з податку на прибуток у сумі 2 060 000грн. В результаті дослідження декларацій з податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2012-2014рр. експертом встановлено декларування наступних показників з податку на прибуток: 2012рік: за рядком 16 «Податок на прибуток, нарахований за результатами останнього календарного кварталу (звітного) податкового періоду» до сплати задекларовано 35 561 095,00 грн.; 1 квартал 2013р.: за даними рядку 07 «Об'єкт оподаткування для усіх видів діяльності» задекларовано від'ємне значення (-) 5 330 174грн., за рядком 16 «Податок на прибуток, нарахований за результатами останнього календарного кварталу (звітного) податкового періоду» до сплати платіж відсутній; 1 півріччя 2013р.: за даними рядку 11 «Податок на прибуток від діяльності, що не підлягає патентуванню» задекларовано показник в сумі 101 300грн., за рядком 16 «Податок на прибуток, нарахований за результатами останнього календарного кварталу (звітного) податкового періоду» до сплати задекларовано 101 300,00 грн.; 9 місяців 2013р.: за даними рядку 11 «Податок на прибуток від діяльності, що не підлягає патентуванню» задекларовано показник в сумі 202 660грн., за рядком 16 «Податок на прибуток, нарахований за результатами останнього календарного кварталу (звітного) податкового періоду» до сплати задекларовано 101 360,00грн.; 2013 рік: за даними рядку 11 «Податок на прибуток від діяльності, що не підлягає патентуванню» задекларовано показник в сумі 6 875 652грн., за рядком 13ЗП «Зменшення нарахованої суми податку» на суму 830 604грн.; за рядком 14 «Податок на прибуток за звітний (податковий) період в сумі 6 045 048грн.; за рядком 15 «Податок на прибуток за результатами попереднього звітного (податкового) періоду поточного року з урахуванням уточнень» в сумі 202 660грн.; за рядком 16 «Податок на прибуток, нарахований за результатами останнього календарного кварталу (звітного) податкового періоду» до сплати задекларовано 5842388 грн.

В Узагальнюючій податковій консультації з окремих питань щодо сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток, затвердженої наказом Міндоходів України№ 698 від 22.11.2013р. наведено, що якщо платник авансових внесків з податку на прибуток за підсумками I кварталу звітного року отримав збиток та скористався правом подати податкову декларацію за I квартал, такий платник припиняє сплату авансових внесків у II - IV кварталах 2013 року починаючи з квітня 2013 року та зменшує нараховану суму податку у деклараціях з податку на прибуток за квартал, перше півріччя, три квартали та рік на суму авансових внесків за січень - березень 2013 року (таблиця 1 додатку ЗП).

Виходячи з аналізу податкової звітності та даних зворотного боку інтегрованих карток платника податків з авансових внесків з податку на прибуток, податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2014р., за даними дослідження експертом встановлено зайве декларування до сплати в податковій декларації за 2013 рік грошових зобов'язань з податку на прибуток в сумі 3 274 900,00грн. За даними дослідження підлягає до декларування сума з податку на прибуток за 2013р. по строку 18.02.2014 року - 2 567 488грн. (5 842 388 - 3 274 900,00). За договором про розстрочення грошових зобов'язань № 34 від 22.01.2014р., що укладений між СДПІ з обслуговування великих платників у м. Донецьку МГУ Міндоходів (СДПІ) та ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» (Платник), відповідно до рішення Міністерства доходів і зборів України від 25 грудня 2013 року № 90, СДПІ надає Платнику розстрочення сплати грошових зобов'язань на загальну суму 38 815 194,07грн. під проценти строком з 25 грудня 2013 року по 29 грудня 2014 року (Розділ 1 договору), в т.ч.: з податку на прибуток приватних підприємств в сумі основного платежу 35 540 294,07грн. У пункті 6.4 договору наведені особливі умови: у разі перенесення строків сплати розстроченої суми грошових зобов'язань СДПІ має право визначити нові строки сплати цих сум шляхом укладання додаткової угоди.

У договорі про розстрочення грошових зобов'язань № 34 від 22.01.2014р. та у рішенні Міністерства доходів і зборів України від 25 грудня 2013 року № 90, відсутня розшифровка грошових зобов'язань з податку на прибуток за датами виникнення термінів та суми грошових зобов'язань (податкового боргу) на загальну суму основного платежу 35 540 294,47грн.

При співставленні даних зворотного боку облікової картки платника податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» за 2014р. з даними рішень про перенесення строків розстрочення податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» до Договору про розстрочення грошових зобов'язань № 34 від 22.01.2014р., експертом встановлено розбіжності даних дати відображення та суми платежу у рішеннях про перенесення строків розстрочення податку з даними зворотного боку облікової картки платника податку, а саме: у обліковій картці відображено нарахування 27.06.2014р. платежу в сумі 2 961 691,00грн., тоді як за Рішенням ДПІ у м. Дружківці про перенесення раніше визначених строків розстрочення податкового боргу з податку на прибуток № 25/8/05-10-25 від 27.06.2014, термін сплати за договором розстрочення № 34 від 22.01.2014 (рішення № 90 від 25.12.2013) по строку 27.06.2014р. перенесено на 29.12.2014р.; у обліковій картці відображено нарахування 28.07.2014р. платежу в сумі 2 961 691,00грн., тоді як за Рішенням ДПІ у м. Дружківці про перенесення раніше визначених строків розстрочення податкового боргу з податку на прибуток № 35/8/05-10-25 від 28.07.2014, термін сплати за договором розстрочення № 34 від 22.01.2014 (рішення № 90 від 25.12.2013) по строку 28.07.2014р. перенесено на 29.12.2014р.

При співставленні рішень про перенесення строків розстрочення податку на прибуток ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» та договорів про розстрочення податкового боргу за 2014р., експертом встановлено часткова невідповідність даних рішень про перенесення строків розстрочення вимогам пунктам 100.9, 100.11 статті Податкового кодексу України, п.1.9, п.2.3, п.4.10 «Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків», затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів № 574 від 10.10.2013р. щодо розстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу на строк, що виходить за межі одного бюджетного року, відсутності додаткових угод до договорів розстрочення податкового боргу щодо зміни термінів сплати грошових зобов'язань.

Враховуючи вищевикладене, експерту не виявилося можливим документально обґрунтувати хронологічність порядку відображення операцій з нарахування та сплати податку та процентів за розстрочення податкового боргу у відповідності до Розділу ІІ «Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів які сплачуються під час митного оформлення товарів», затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013р. № 765 та документально обґрунтувати податковий борг з податку на прибуток станом на 14.01.2015р. в загальній сумі 37 677 067,21грн., в т.ч. за основним платежем в сумі 33 480 294,07 грн., пені в сумі 4 196 773,14 грн.

Згідно з довідкою відповідача про податковий борг з орендної плати за землю з юридичних осіб ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» станом на 14.01.2015р. податковий борг складає у загальній сумі 2 777 040,17грн.В результаті дослідження податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014р. (звітної та уточнюючої), експертом встановлено, що на 2014рік задекларовано орендної плати за землі державної та комунальної власності в загальній сумі 5 553 554,19грн., в тому числі: щомісячно з січня по березень 2014р. в сумі 461 133,30грн.; щомісячно з березня по листопад 2014р. в сумі 461 133,30грн., та за уточнюючим розрахунком до збільшення щомісячно 2 217,18грн.; у грудні 2014року в сумі 461 133,31грн. та за уточнюючим розрахунком до збільшення у грудні 2014р. - 2 217,14грн.У відомостях про наявні земельні ділянки (Додатку № 1 до податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014р. наведені договори оренди землі на земельні ділянки з місцезнаходженням у м. Дружківка, укладені з Дружківською міською радою: № 040517200041 від 19.08.2005р.; № 271 від 02.03.2004р.; № 40517200073 від 15.12.2005р.;

-№ 272 від 02.03.2004р.; № 040517200024 від 23.03.2005р.

Спірні правовідносини в частині визначення спірною вимогою суми податкового боргу з орендної плати за землю з юридичних осіб регулюються нормами Податкового кодексу України (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) та Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 2 вересня 2014 року № 1669-VІІ (надалі - Закон № 1669-VII).

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Згідно з підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Нормою пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до статті 59.1 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу. При цьому, відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, порядок надіслання платникові податків податкової вимоги є тотожним порядку надіслання податкового повідомлення-рішення. У свою чергу, відповідно до пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Разом з цим, відповідно до матеріалів справи позивач знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції (далі - АТО), а саме м. Дружківка Донецької області.

Статтею 6 Закону № 1669-VII встановлено, що під час проведення АТО суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО, звільняються від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.

Період проведення АТО - це час між датою набрання чинності Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення АТО або військових дій на території України (абзац перший статті 1 Закону № 1669).

З аналізу зазначених норм Закону № 1669-VII та Податкового кодексу України (надалі - ПКУ) вбачається, що зазначеним Законом встановлено пільги щодо орендної плати за землю, що сплачується на відповідній території, а саме щодо податку який сплачується суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО. Зазначені норми Закону № 1669-VII не суперечать вимогам ПКУ.

Перелік земельних ділянок державної та комунальної власності, на які розповсюджуються пільги, встановлені статтею 6 Закону № 1669-VII, визначається виходячи з переліку населених пунктів, на території яких здійснюється антитерористична операція, згідно переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до вимог пункту 5 статті 11 Закону № 1669-VII. Остаточний перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, буде затверджено у десятиденний строк з дня закінчення антитерористичної операції.

Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 1053-р від 30 жовтня 2014 року, яким затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. В подальшому, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 1079-р зупинено дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція». Тобто, зазначене розпорядження Кабінету Міністрів України було чинним та не скасовувалось, дія якого лише була зупинена на відповідний час. 2 грудня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України». Зазначене розпорядження опубліковано 8 грудня 2015 року на єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

Пунктом 1 та 3 вказаного розпорядження, затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з додатком та визнано такими, що втратили чинність: розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція»; розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 1079 «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053».

Суд зазначає, що вказаними розпорядженнями затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція з початку її проведення та на теперішній час. Згідно з додатками до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р та № 1053-р від 30 жовтня 2014 року, до зазначених населених пунктів належить м. Дружківка.

З огляду на викладене, оскільки позивач зареєстрований та здійснює свою господарську діяльність на адміністративній території м. Дружківка Донецької області - у населеному пункті, на території якого здійснювалась та здійснюється антитерористична операція, земельна ділянка також розташована в м. Дружківка, період проведення антитерористичної операції триває, пільги, встановлені статтею 6 Закону № 1669-VII, поширюються на позивача як платника орендної плати за землю, який перебував та перебуває на території проведення антитерористичної операції.

В матеріалах справи наявний сертифікат Торгово-промислової палати України № 2043/05-4 від 28.07.2014р., за яким Торгово-промислова палата України засвідчує настання обставин непереборної сили з 01 червня 2014 року для ПАТ «Дружківський машинобудівний завод» при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області щодо виконання законодавчих актів України, які стосуються справляння та сплати податків та обов'язкових платежів. На момент видачі сертифікату (висновку) Торгово-промислової палати України обставини непереборної сили тривають та дату закінчення їх терміну встановити неможливо. Одночасно суд зазначає, що статті 6 та 7 Закону № 1669 мають пряму дію, у відповідності до чого не вимагають додаткового отримання сертифікату про засвідчення форс-мажорних обставин.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірність спірної податкової вимоги в цілому у визначеній вимогою сумі податкового боргу в порядку частини 2 статті 71 КАС України, внаслідок чого позовні вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 2 статті 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Позивачем сплачений судовий збір згідно з квитанцією від 7 серпня 2015 року у сумі 4872 грн.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Публічного акціонерного товариства «Дружківський машинобудівний завод» до Державної податкової інспекції у м. Дружківці Головного управління ДФС в Донецькій області про скасування податкової вимоги від 14 січня 2015 року № 29-25 задовольнити повністю.

Скасувати податкову вимогу Державної податкової інспекції у м. Дружківці Головного управління ДФС в Донецькій області від 14 січня 2015 року № 29-25.

Стягнути з Державної податкової інспекції у м. Дружківці Головного управління ДФС в Донецькій області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Публічного акціонерного товариства «Дружківський машинобудівний завод» витрати по сплаті судового збору у розмірі 4872 грн.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 31 серпня 2016 року. Постанова у повному обсязі складена 5 вересня 2016 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Смагар С.В.