Постанова № 60915552, 01.09.2016, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.09.2016
Номер справи
805/2531/16-а
Номер документу
60915552
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 вересня 2016 р. Справа № 805/2531/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

приміщення суду за адресою: вул. Добровольського, 1, м. Слов’янськ, 84122

ухвалено у нарадчій кімнаті

Донецький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді – Троянової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області до Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» про стягнення коштів у сумі податкового боргу з податку на додану вартість, зі збору за спеціальне використання води, з плати за користування надрами, збору за розміщення відходів у спеціально відведених місцях у сумі 2 109 172грн.,

ВСТАНОВИВ:

Слов’янська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області звернулася до Донецького окружного адміністративного з позовом до Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» про стягнення коштів у сумі податкового боргу з податку на додану вартість, зі збору за спеціальне використання води, з плати за користування надрами, збору за розміщення відходів у спеціально відведених місцях у сумі 2 109 172грн./а.с.4-6/.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що за Комунальним підприємством Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» існує податковий борг з податку на додану вартість, зі збору за спеціальне використання води, з плати за користування надрами, збору за розміщення відходів у спеціально відведених місцях у сумі 2 109 172грн., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобов’язань по податковим деклараціям, розрахункам та відповідно до податкових повідомлень-рішень.

Просить суд Стягнути з Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» (ЄДРПОУ 36209174, вул. 50-річчя Слов’янської ТЕС, буд.22, м. Миколаївка, Донецька область, 84182) кошти з рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків у розмірі заборгованості: - з податку на додану вартість у сумі 1 264 487,70грн.(один мільйон двісті шістдесят чотири тисячі чотириста вісімдесят сім гривень сімдесят копійок) на користь державного бюджету (р/р 31118029700075, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 378033680, код платежу 14010100, одержувач УДКСУ у м. Слов’янську); - зі збору за спеціальне використання води у сумі 68 427,04грн.(шістдесят вісім тисяч чотириста двадцять сім гривень чотири копійки) на користь бюджету (р/р 33110359700075, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 378033680, код платежу 13020401, одержувач УДКСУ у м. Слов’янську, 85 рахунок розмежування казначейства); - з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у сумі 277 933,68грн.(двісті сімдесят сім тисяч дев’ятсот тридцять три гривні шістдесят вісім копійок) на користь бюджету (р/р 33114366700075, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 378033680, код платежу 13030100, одержувач УДКСУ у м. Слов’янську, 85 рахунок розмежування казначейства); - з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти у сумі 75 004,46грн.( сімдесят п’ять тисяч чотири гривні сорок шість копійок) на користь бюджету (р/р 33117363700075, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 378033680, код платежу 19010201, одержувач УДКСУ у м. Слов’янську, 85 рахунок розмежування казначейства); - з рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків у розмірі заборгованості з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи на об’єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини у сумі 423 319,12грн.( чотириста двадцять три тисячі триста дев’ятнадцять гривень дванадцять копійок) на користь бюджету (р/р 33116364700075, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 378033680, код платежу 19010301, одержувач УДКСУ у м. Слов’янську, 85 рахунок розмежування казначейства)/а.с.6/.

У судове засідання представник позивача не прибув, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином/а.с.113. Надав суду заяву про розгляд справи без участі представника позивача в порядку письмового провадження /а.с.109/.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином/а.с.112/. Надавав суду заяву про визнання позову та розгляд справи без його участі /а.с.108/.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін, на підставі наявних у справі доказів в порядку письмового провадження.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позивач – Слов’янська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області діє на підставі положення про Державну фіскальну службу України та керується Податковим кодексом України.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.

Таким чином, позивач у справі - суб'єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством покладені владні управлінські функції стосовно контролю у сфері податкових взаємовідносин.

Відповідач - Комунальне підприємство Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» зареєстровано в якості юридичної особи за №ЄДРПОУ 36209174, юридична адреса: вул. 50-річчя Слов’янської ТЕС, буд.22, м. Миколаївка, Донецька область, 84182 /а.с122-124/. КП Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» знаходиться на податковому обліку в Слов’янській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, зареєстроване в якості платника податку на додану вартість/а.с.125/.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначає Податковий кодекс України.

Платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Так, податкова заборгованість відповідача виникла внаслідок недотримання платником податків вимог п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України (далі – Податковий Кодекс, ПКУ), відповідно до якого платники податків зобов’язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Пунктом 41.1 ст.41 Податкового кодексу України визначено, що контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи. У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.

Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі – податкова декларація) – документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Судом встановлено, що на дату звернення до суду за відповідачем обліковується податковий борг в сумі 2 109172,00 грн., який виник внаслідок наступного.

Так, Відповідачем до Податкового органу подано податкові декларації з податку на додану вартість та уточнюючі розрахунки до них:

- податкова декларація з податку на додану вартість за листопад 2015 року від 17.12.2015 року №9255773827 на суму 116 445,00грн. по строку сплати 30.12.2015 року ;

- податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2015 року від 15.01.2016 року №9272417282 на суму 215 373,00грн. по строку сплати 30.01.2016 року ;

- податкова декларація з податку на додану вартість за січень 2016 року від 18.01.2016 року №9019267321 на суму 165 770,00грн. по строку сплати 01.03.2016 року ;

- податкова декларація з податку на додану вартість за лютий 2016 року від 16.03.2016 року №9036979459 на суму 255 183,00грн. по строку сплати 30.03.2016 року ;

- податкова декларація з податку на додану вартість за березень 2016 року від 18.04.2016 року №9058047779 на суму 213 701,00грн. по строку сплати 30.04.2016 року ;

- податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2016 року від 23.05.2016 року №9082579029 на суму 156 777,00грн. по строку сплати 30.05.2016 року /а.с.19-24/.

Відповідно до вимоги ст.129 Податкового кодексу України за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з податку на додану вартість у 2015 року в автоматичному режимі нарахована пеня у сумі 141238,70грн.

Станом на момент розгляду справи по суті податковий борг з ПДВ становить 1 264 487,70грн./а.с.9/.

Податковий борг Комунальне підприємство Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» з надходжень за спеціальне використання води підприємств житлово-комунального господарства виник відповідно до:

- розрахунку збору за спеціальне використання в частині використання води №9079353128 від 28.01.2015 року на суму 8432,62грн. по терміну сплати 19.02.2015 року;

- розрахунку збору за спеціальне використання в частині використання води №9085814346 від 05.05.2015 року на суму 9939,22грн. по терміну сплати 20.02.2015 року;

- розрахунку збору за спеціальне використання в частині використання води №9156337153 від 23.07.2015 року на суму 8702,35грн. по терміну сплати 19.08.2015 року;

- розрахунку збору за спеціальне використання в частині використання води №9216059611 від 21.10.2015 року на суму 8478,85грн. по терміну сплати 19.11.2015 року;

- розрахунку збору за спеціальне використання в частині використання води №9067791724 від 29.04.2016 року на суму 10700,35грн. по терміну сплати 20.05.2016 року;

- розрахунку збору за спеціальне використання в частині використання води, додаток №5, №9067791883 від 29.04.2016 року на суму 34,05грн. по терміну сплати 20.05.2016 року;

- розрахунку збору за спеціальне використання в частині використання води, додаток №5, №9276836005 від 10.06.2016 року на суму 21,90грн. по терміну сплати 10.06.2016 року;

- розрахунку збору за спеціальне використання в частині використання води, додаток №5, №9276836007 від 10.06.2016 року на суму 8364,19грн. по терміну сплати 10.06.2016 року;

- розрахунку збору за спеціальне використання в частині використання води, додаток №5, №9276836005 від 10.06.2016 року на суму 251,59грн. по терміну сплати 10.06.2016 року /а.с.32-44/.

За порушення строків сплати узгодженого податкового зобов’язання, податковим органом винесено податкові повідомлення-рішення:

- від 13 жовтня 2015 року №0012301502 на суму штрафних санкцій 712,20грн.;

- від 04 травня 2016 року №0002921202 на суму штрафних санкцій 118,70грн.;

- від 04 травня 2016 року №0002911202 на суму штрафних санкцій 216,53грн.;

- від 26 квітня 2016 року №0002901202 на суму штрафних санкцій 5295,48грн./а.с.25-31/.

Відомостей, щодо оскарження зазначених вище податкових повідомлень-рішень та скасування їх в адміністративному або судовому порядку суду не надано.

Раніше, в судовому засіданні представник відповідача також зазначив,що прийняті контролюючим органом податкові повідомлення-рішення ним не оскаржувались.

Відповідно до вимоги ст.129 Податкового кодексу України за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з надходжень за спеціальне використання води підприємств житлово-комунального господарства у 2015 року в автоматичному режимі нарахована пеня у сумі 7160,01грн.

Станом на момент розгляду справи по суті податковий борг з надходжень за спеціальне використання води підприємств житлово-комунального господарства становить 68 427,04грн./а.с.9/.

Податковий борг Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у сумі 277 933,68грн. виник відповідно до:

- розрахунку податкового зобов’язання плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення №9085813988 від 05.05.2015 року на суму 44912,10грн. по терміну сплати 20.05.2015 року;

- розрахунку податкового зобов’язання плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення №9156345978 від 23.07.2015 року на суму 42452,71грн. по терміну сплати 23.07.2015 року;

- розрахунку податкового зобов’язання плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення №9216068719 від 21.10.2015 року на суму 55876,24грн. по терміну сплати 19.11.2015 року;

- розрахунку податкового зобов’язання плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення №9275026771 від 04.02.2016 року на суму 47872,31грн. по терміну сплати 19.02.2016 року;

- розрахунку податкового зобов’язання плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення №90677991238 від 29.04.2016 року на суму 48413,04грн. по терміну сплати 20.05.2016 року;

- розрахунку податкового зобов’язання плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення №9098310878 від 14.06.2016 року на суму 1138,23грн. по терміну сплати 14.06.2016 року/а.с.52-66/.

За порушення строків сплати узгодженого податкового зобов’язання, податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення:

- від 13 жовтня 2015 року №0012161502 на суму штрафних санкцій 2499,78грн.

Відомостей, щодо оскарження зазначеного вище податкового повідомлення-рішення та скасування їх в адміністративному або судовому порядку суду не надано.

Раніше, в судовому засіданні представник відповідача також зазначив,що прийняті контролюючим органом податкові повідомлення-рішення ним не оскаржувались.

Відповідно до вимоги ст.129 Податкового кодексу України за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з надходжень за спеціальне використання води підприємств житлово-комунального господарства у 2015 року в автоматичному режимі нарахована пеня у сумі 34735,12грн.

Станом на момент розгляду справи по суті податковий борг з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення становить 277 933,68грн./а.с.9/.

Податковий борг Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти у сумі 75 004,46грн. виник відповідно до:

- податкової декларації з екологічного податку №9079352730 від 28.01.2015 року на суму 9202,18грн. по терміну сплати 19.02.2015 року;

- податкової декларації з екологічного податку №9085817014 від 05.05.2015 року на суму 9121,79грн. по терміну сплати 20.05.2015 року;

- податкової декларації з екологічного податку №9156344557 від 23.07.2015 року на суму 8814,95грн. по терміну сплати 19.08.2015 року;

- податкової декларації з екологічного податку №9216066570 від 21.10.2015 року на суму 10844,43грн. по терміну сплати 19.11.2015 року;

- розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення №9275026791 від 04.02.2016 року на суму 10643,82грн. по терміну сплати 19.02.2016 року;

- розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення №9067790384 від 29.04.2016 року на суму 14621,68грн. по терміну сплати 20.05.2016 року/а.с.71-82/.

За порушення строків сплати узгодженого податкового зобов’язання, податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення:

- від 13 жовтня 2015 року №0012221502 на суму штрафних санкцій 743,54грн./а.с.85/.

Відомостей, щодо оскарження зазначеного вище податкового повідомлення-рішення та скасування його в адміністративному або судовому порядку суду не надано.

Відповідно до вимоги ст.129 Податкового кодексу України за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти у 2015 року в автоматичному режимі нарахована пеня у сумі 11012,07грн.

Станом на момент розгляду справи по суті податковий борг з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти становить 75 004,46грн./а.с.9/.

Податковий борг Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи на об’єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини у сумі 423 319,12грн. виник відповідно до:

- податкової декларації з екологічного податку №9079355069 від 28.01.2015 року на суму 57067,99грн. по терміну сплати 19.02.2015 року;

- податкової декларації з екологічного податку №9085814068 від 05.05.2015 року на суму 49863,31грн. по терміну сплати 20.05.2015 року;

- податкової декларації з екологічного податку №9156345411 від 23.07.2015 року на суму 48879,02грн. по терміну сплати 19.08.2015 року;

- податкової декларації з екологічного податку №9216067591 від 21.10.2015 року на суму 52844,69грн. по терміну сплати 19.11.2015 року;

- розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, додаток 3 до податкової декларації екологічного податку №9275026777 від 04.02.2016 року на суму 60911,55грн. по терміну сплати 19.02.2016 року;

- розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, додаток 3 до податкової декларації екологічного податку №9067790639 від 29.04.2016 року на суму 67421,43грн. по терміну сплати 20.05.2016 року/а.с.87-100/.

За порушення строків сплати узгодженого податкового зобов’язання, податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення:

- від 13 жовтня 2015 року №0012191502 на суму штрафних санкцій 6100,66грн./а.с.69/.

Відомостей, щодо оскарження зазначеного вище податкового повідомлення-рішення та скасування його в адміністративному або судовому порядку суду не надано.

Відповідно до вимоги ст.129 Податкового кодексу України за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи на об’єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини у 2015 року в автоматичному режимі нарахована пеня у сумі 80230,47грн.

Станом на момент розгляду справи по суті податковий борг з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи на об’єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини становить 423 319,12грн. /а.с.9/.

Згідно п. 57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 59.1 ст.59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

З метою погашення податкового боргу податковим органом на адресу Комунальному підприємству Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» було направлено податкову вимогу форми «Ю» №466-25 від 31.03.2014 року, яка була отримана представником підприємством 04 квітня 2014 року /а.с.16/.

18 листопада 2015 року податковим органом прийнято рішення №285 про опис майна у податкову заставу /а.с.15/.

30 листопада 2015 року в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна зареєстровано податкову заставу, про що свідчить відповідний витяг /а.с.17/.

Однак, прийняті заходи податковим органом не призвели до погашення податкового боргу.

Станом на момент розгляду справи податковий борг з податку на додану вартість, зі збору за спеціальне використання води, з плати за користування надрами, збору за розміщення відходів у спеціально відведених місцях у сумі 2 109 172грн. не сплачено.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки та збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до Податкового кодексу України, податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг – сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податку або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Пунктом 14.1.137 ст.14 Податкового кодексу України орган стягнення – державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно п.п.20.1.34. п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України податковий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.3 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи наявність податкового боргу з податку на додану вартість, зі збору за спеціальне використання води, з плати за користування надрами, збору за розміщення відходів у спеціально відведених місцях у сумі 2 109 172грн., який є несплаченим станом на дату розгляду справи, у в’язку з чим позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно вимог ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-112, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254, 257,263, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області до Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» про стягнення коштів у сумі податкового боргу з податку на додану вартість, зі збору за спеціальне використання води, з плати за користування надрами, збору за розміщення відходів у спеціально відведених місцях у сумі 2 109 172грн. – задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» (ЄДРПОУ 36209174, вул. 50-річчя Слов’янської ТЕС, буд.22, м. Миколаївка, Донецька область, 84182) кошти з рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків у розмірі заборгованості з податку на додану вартість у сумі 1 264 487,70грн.(один мільйон двісті шістдесят чотири тисячі чотириста вісімдесят сім гривень сімдесят копійок) на користь державного бюджету (р/р 31118029700075, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 378033680, код платежу 14010100, одержувач УДКСУ у м. Слов’янську).

Стягнути з Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» (ЄДРПОУ 36209174, вул. 50-річчя Слов’янської ТЕС, буд.22, м. Миколаївка, Донецька область, 84182) кошти з рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків у розмірі заборгованості зі збору за спеціальне використання води у сумі 68 427,04грн.(шістдесят вісім тисяч чотириста двадцять сім гривень чотири копійки) на користь бюджету (р/р 33110359700075, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 378033680, код платежу 13020401, одержувач УДКСУ у м. Слов’янську, 85 рахунок розмежування казначейства).

Стягнути з Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» (ЄДРПОУ 36209174, вул. 50-річчя Слов’янської ТЕС, буд.22, м. Миколаївка, Донецька область, 84182) кошти з рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків у розмірі заборгованості з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у сумі 277 933,68грн.(двісті сімдесят сім тисяч дев’ятсот тридцять три гривні шістдесят вісім копійок) на користь бюджету (р/р 33114366700075, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 378033680, код платежу 13030100, одержувач УДКСУ у м. Слов’янську, 85 рахунок розмежування казначейства).

Стягнути з Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» (ЄДРПОУ 36209174, вул. 50-річчя Слов’янської ТЕС, буд.22, м. Миколаївка, Донецька область, 84182) кошти з рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків у розмірі заборгованості з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти у сумі 75 004,46грн.( сімдесят п’ять тисяч чотири гривні сорок шість копійок) на користь бюджету (р/р 33117363700075, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 378033680, код платежу 19010201, одержувач УДКСУ у м. Слов’янську, 85 рахунок розмежування казначейства).

Стягнути з Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» (ЄДРПОУ 36209174, вул. 50-річчя Слов’янської ТЕС, буд.22, м. Миколаївка, Донецька область, 84182) кошти з рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника податків у розмірі заборгованості з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи на об’єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини у сумі 423 319,12грн.( чотириста двадцять три тисячі триста дев’ятнадцять гривень дванадцять копійок) на користь бюджету (р/р 33116364700075, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 378033680, код платежу 19010301, одержувач УДКСУ у м. Слов’янську, 85 рахунок розмежування казначейства).

Постанову прийнято в нарадчій кімнаті в порядку письмового провадження 01 вересня 2016 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Троянова О.В.