Ухвала суду № 60762572, 15.04.2014, Ананьївський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
15.04.2014
Номер справи
491/404/14-к
Номер документу
60762572
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 491/404/14-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2014 року м. Ананьїв

Слідчий суддя Ананьївського районного суду Одеської області Скуртов М. І. розглянувши клопотання слідчого СВ Ананьївського РВ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_1, погоджене із прокурором Ананьївського району Одеської області ОСОБА_2, подане 11 квітня 2014 року по кримінальних провадженнях №42013171010000058, №42013171010000059, про дозвіл на проведення позапланової документальної ревізії,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Ананьївського РВ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Бази ресурсного забезпечення та аварійно-рятувальних робіт державної служби України з надзвичайних ситуацій, зареєстрованої за адресою: 66410, Одеська область, Ананьївський району, с. Жеребкове, код 33113264, в період з жовтня 2011 року по березень 2013 року включно, яке відповідає вимогам ст.132 КПК України.

Клопотань про технічну фіксацію розгляду заявленого клопотання, відповідно до вимог ч.1 ст.107 КПК України, не надходило.

Перевіривши надані матеріали, заслухавши думку слідчого Дукаценко О.В. та прокурора Кучерявого І.А. які підтримали клопотання, прихожу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Згідно клопотання, комісією ДСНС України у період з 11 по 16 березня 2013 року проведено перевірку фактів, викладених у зверненні працівників Бази ресурсного забезпечення та аварійно-рятувальних робіт державної служби України з надзвичайних ситуацій (Одеська область, Ананьївський район, с.Жеребкове) (далі Бази).

За результатами проведеної перевірки у діях посадових осіб Бази встановлені чисельні порушення вимог діючого законодавства при здійсненні фінансово господарської діяльності, у звязку з чим матеріали перевірки передані до Одеської прокуратури з нагляду за законністю у воєнній сфері для прийняття рішення відповідно до КПК України.

У подальшому, 26 червня 2013 року Одеською прокуратурою з нагляду за законністю у воєнній сфері за вказаними матеріалами розпочато досудове розслідування та внесено відповідні відомості до ЄРДР за №42013171010000058 та №42013171010000059 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України відносно службових осіб Бази за фактом порушення вимог законодавства при використанні бюджетних коштів.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Бази у період з жовтня 2011 року по березень 2013 року, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно отримали заробітну плату у розмірі 58888,68 гривень (нараховано 71010,99 гривень) шляхом внесення недостовірної інформації до табелів обліку робочого часу про, нібито, щоденне виконання завідувачем майстерні з ремонту засобів звязку відділення звязку Бази ОСОБА_3 службових обовязків за місцем роботи на Базі, що не відповідало дійсності, чим заподіяли шкоду охоронюваним законом правам та інтересам держави.

Так, встановлено, що наказом начальника Бази №2 від 04.11.2011 року ОСОБА_3 призначена на посаду завідувача майстерні з ремонту засобів звязку вузла звязку Бази з посадовим окладом у розмірі 1399 гривень.

Відповідно до щомісячних табелів обліку використання робочого часу, ОСОБА_3 з листопада 2011 року по березень 2013 року перебувала на своєму робочому місці та виконувала свої посадові обовязки як завідувач майстерні з ремонту засобів звязку вузла звязку Бази.

Згідно довідки про нараховану та отриману заробітну плату, ОСОБА_3 у період з 01.11.2011 року по 31.03.2013 року отримала заробітної плати на суму 58888,68 гривень (нараховано 71010,99 гривень).

Однак, допитані у якості свідків працівники майстерні з ремонту засобів звязку вузла звязку Бази ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 показали, що ОСОБА_3 у вказаний період часу на робочому місці майже не зявлялась, на роботу приходила один або два рази на місяць для заповнення табелів обліку використання робочого часу та свої функціональні обовязки взагалі не виконувала, що підтверджується також відсутністю підписів останньої у журналі проведення щоденних інструктажів з питань охорони праці на робочому місці майстерні з ремонту засобів звязку вузла звязку Бази.

Відповідно до ч. 2 ст.40 КПК України слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

Відповідно до п.5 ч.5 ст.11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового кортнолю в Україні", позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.

Згідно частин 6, 7 ст.11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового кортнолю в Україні" позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.

У відповідності до ч.6 ст.9 КПК України у випадках, коли положення цього кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою ст.7 цього Кодексу.

Керуючись ст.11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового кортнолю в Україні", ст.ст.7, 9 ч.6, 40, 131, 132 КПК України слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Ананьївського РВ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Бази ресурсного забезпечення та аварійно-рятувальних робіт державної служби України з надзвичайних ситуацій задовольнити.

Надати дозвіл на проведення позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності Бази ресурсного забезпечення та аварійно-рятувальних робіт державної служби України з надзвичайних ситуацій, зареєстрованої за адресою: 66410, Одеська область, Ананьївський району, с. Жеребкове, код 33113264, в період з жовтня 2011 року по березень 2013 року включно.

Проведення позапланової документальної ревізії доручити ревізорам Державної фінансової інспекції в Одеській області, в ході якої перевірити обґрунтованість призначення на посаду завідуючої майстерні з ремонту засобів звязку Бази ОСОБА_3 (наявністю вакансій, кваліфікації на займаній посаді та інше), обґрунтованість нарахувань та підстави для нарахувань премій, суму збитків, завдану Базі в звязку з безпідставними нарахуваннями (при наявності таких) та встановити посадовців, відповідальних за них, повноту та правильність нарахування заробітної плати завідуючій майстерні з ремонту засобів звязку вузла звязку Бази ОСОБА_3 в період з жовтня 2011 року по березень 2013 року включно.

Зобов'язати посадових осіб Бази ресурсного забезпечення та аварійно-рятувальних робіт державної служби України з надзвичайних ситуацій забезпечити допуск до перевірки ревізорам Державної фінансової інспекції в Одеській області та надати всі необхідні документи для проведення позапланової виїзної ревізії.

Ревізію провести протягом 40 (сорока) днів з моменту винесення ухвали.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого у даному кримінальному провадженні.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення. Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_8