ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2016 року
Справа № 2а-2996/10/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ксензюка А.Я.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до Оптово-роздрібного підприємства Маневицької райспоживспілки про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області звернулося з позовом про стягнення з Оптово-роздрібного підприємства Маневицької райспоживспілки 3 400 грн. заборгованості, що виникла у зв’язку з несплатою фінансових санкцій згідно ірішення №030664-32 від 26 квітня 2010 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі акту перевірки від 19 березня 2010 року №51/32-01/21742740, яким встановлено порушення відповідачем статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», прийнято рішення від 26 квітня 2010 року №030664-32 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в загальному розмірі 3 400 грн., в тому числі в розмірі 1 700 грн. – роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії та 1 700 грн. – роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії. Оскільки відповідач не сплатив вказану суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просить стягнути з Оптово-роздрібного підприємства Маневицької райспоживспілки 3 400 грн. фінансових санкцій в примусовому порядку.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2013 року допущено в даній адміністративній справі процесуальне правонаступництво та замінено позивача у справі – Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС у Волинській області його правонаступником Головним управлінням Міндоходів у Волинській області.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 17 грудня 2013 року провадження у справі було зупинено до вирішення Вищим адміністративним судом України касаційної скарги Головного управління Міндоходів у Волинській області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 жовтня 2013 року у справі № 2а-1467/10/0370.
Ухвалою суду від 31 серпня 2016 року провадження в справі було поновлено, замінено позивача у справі – Головне управління Міндоходів у Волинській області його правонаступником Головним управлінням ДФС у Волинській області.
Відповідач у судове засідання представника не направив, подавши 26 серпня 2016 року клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача.
В судове засідання призначене на 31 серпня 2016 року прибула представник позивача.
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи те, що відповідач подав клопотання про розгляд справи без участі його представника, відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні та відсутні потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов до задоволення не підлягає з таких підстав.
Регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Волинській області, правонаступником якого є Головне управління ДВС у Волинські1й області, 19 березня 2010 року проведено позапланову виїзну перевірку з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів в кафе «Варенична», що розташоване за адресою: смт. Маневичі, вул. Вокзальна, 5 та належить Оптово-роздрібному підприємству Маневицької райспоживспілки, за результатами якої складено акт за №51/32-01/21742740.
Перевіркою встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій у період 23 лютого 2010 року, чим порушено вимоги статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
За наслідками перевірки прийнято рішення від 26 квітня 2010 року №030664-32 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в загальному розмірі 3 400 грн., в тому числі в розмірі 1 700 грн. – роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії та 1 700 грн. – роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії.
Податкові відносини з 1 січня 2011 року регулюються нормами Податкового кодексу України.
Відповідно до підпункту 14.1.265 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 26 квітня 2010 року №030664-32 було оскаржене відповідачем до Волинського окружного адміністративного суду.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 24 червня 2010 року у справі №2а-1467/10/0370 в задоволенні адміністративного позову Оптово-роздрібного підприємства Маневицької райспоживспілки про скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 26 квітня 2010 року №030664-32 відмовлено.
Зазначена постанова була оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 жовтня 2013 року постанову Волинського окружного адміністративного суду від 24 червня 2010 року у справі №2а-1467/10/0370 скасовано та прийнято нову постанову, якою адміністративний позов задоволено, визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 26 квітня 2010 року №030664-32.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15 червня 2016 року постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 жовтня 2013 року у справі №2а-1467/10/0370 залишено без змін.
Відповідно до частини другої статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Згідно із частиною першою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Як передбачено частиною п’ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Оскільки постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 жовтня 2013 року у справі №2а-1467/10/0370, яка набрала законної сили, скасовано рішення від 26 квітня 2010 року №030664-32, тобто, в іншій адміністративній справі встановлена обставина незаконного застосування до Оптово-роздрібного підприємства Маневицької райспоживспілки фінансових санкцій, яка не доказується при розгляді цієї справи, тому не підлягають до задоволення позовні вимоги про стягнення фінансових санкцій в сумі 3 400 грн., застосованих рішенням від 26 квітня 2010 року №030664-3.
Керуючись статтями 72, 128, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.Я. Ксензюк