8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 серпня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/833/16
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Ковальової Т. І.,
при секретарі судового засідання: Бутенко К. В.,
без участі сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до виробничого управління житлово-комунального господарства Гірської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом, -
ВСТАНОВИВ:
19 липня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до виробничого управління житлово-комунального господарства Гірської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом.
В обґрунтування позову зазначено, що Виробниче управління житлово-комунального господарства Гірської міської ради не сплачено до бюджету узгоджених сум податкового боргу в розмірі 165022,00 грн за грудень 2013 року березень 2015 року.
Первомайською ОДПІ було здійснено, всі визначені законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу: у відповідності до п. 59.1 ст. 59 ПКУ відповідачу було особисто вручено:
02.07.2005 перша податкова вимога від 02.07.2005 №1/128;
02.08.2005 друга податкова вимога від 02.08.2005 №2/139.
У зв'язку із несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу позивач звернувся із позовом до суду.
Представник позивача у судове засідання не прибув, надіслав до суду заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не прибув з невідомих суду причин, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Судом встановлено, що Виробниче управління житлово-комунального господарства Гірської міської ради зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців 22.11.2000, ідентифікаційний номер 31197416 (62). Підприємство перебуває на обліку як платник податків у Первомайській ОДПІ (а. с. 5) та зареєстровано як платник податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість (а. с. 61)
Виробничим управлінням житлово-комунального господарства Гірської міської ради до Первомайської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області були подані податкові декларації з податку на додану вартість, а саме:
- податкова декларація № НОМЕР_1 від 18.01.2014 на суму 13863,00 грн за грудень 2013 року (а. с. 6);
- податкова декларація № НОМЕР_2 від 18.02.2014 на суму 10243,00 грн за січень 2014 року (а. с. 7);
- податкова декларація № НОМЕР_3 від 19.03.2014 на суму 11792,00 грн за лютий 2014 року (а. с. 8);
- податкова декларація № НОМЕР_4 від 17.04.2014 на суму 10336,00 грн за березень 20014 року (а. с. 9);
- податкова декларація № НОМЕР_5 від 16.05.2014 на суму 12823,00 грн за квітень 2014 року (а. с. 10);
- податкова декларація № НОМЕР_6 від 19.06.2014 на суму 11750,00 грн за травень 2014 року (а. с. 11);
- податкова декларація № НОМЕР_7 від 18.07.2014 на суму 10552,00 грн за червень 2014 року (а. с. 12);
- податкова декларація № НОМЕР_8 від 26.01.2015 на суму 2837,00 грн за серпень 2014 року (а. с. 13);
- податкова декларація № НОМЕР_9 від 26.01.2015 на суму 1870,00 грн за вересень 2014 року (а. с. 14);
- податкова декларація № НОМЕР_10 від 15.01.2015 на суму 12581,00 грн за жовтень 2014 року (а. с. 15);
- податкова декларація № НОМЕР_11 від 15.01.2015 на суму 19623,00 грн за листопад 2014 року (а. с. 16);
- податкова декларація № НОМЕР_12 від 19.01.2015 на суму 12230,00 грн за грудень 2014 року (а. с. 18);
- податкова декларація № НОМЕР_13 від 10.02.2015 на суму 6510,00 грн за січень 2015 року (а. с. 19);
- податкова декларація № НОМЕР_14 від 17.03.2015 на суму 8852,00 грн за лютий 2015 року (а. с. 13);
- податкова декларація № НОМЕР_15 від 14.04.2015 на суму 14641,00 грн за березень 2015 року (а. с. 14);
- податкова декларація № НОМЕР_16 від 26.01.2015 на суму 4519,00 грн. за липень 2014 року (а. с. 65) та фотокопія щодо підтвердження періоду подання такої декларації з ІС «Податковий блок» (а. с. 66).
Відповідно до розрахунку податкового боргу з ПДВ відповідач має заборгованість з податку на додану вартість за податковими деклараціями у розмірі 165022,00 грн (а. с. 24).
З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією було особисто вручено відповідачу 02.07.2005 першу податкову вимогу від 02.07.2005 №1/128 та 02.08.2005 другу податкову вимогу від 02.08.2005 №2/139. (а. с. 41,42).
Відповідно до п. 20.1.34 ст. 20 Податкового кодексу України Державна податкова інспекція має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п.54.2 ст. 54 Податкового кодексу України грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим кодексом для подання податкової декларації.
Згідно чч. 203.1, 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Сума податкового зобовязання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Оскільки судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість у загальному розмірі 165022,00 грн., який до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 94, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до виробничого управління житлово-комунального господарства Гірської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом задовольнити повністю.
Стягнути кошти з виробничого управління житлово-комунального господарства Гірської міської ради (93292, Луганська область, Попаснянський р-н, м. Гірське, вул. Дружби, 11/2, код ЄДРПОУ 31197416) на користь Державного бюджету України (р/р 31113029700259, отримувач УДКСУ у Попаснянському районі Луганської області, ОКПО 37928777, МФО 804013, ГУДКСУ у Луганській області) з рахунків у банках, обслуговуючих боржника податковий борг з податку на додану вартість у сумі 165022,00 грн (сто шістдесят пять тисяч двадцять дві гривні 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя ОСОБА_1