Дата документу 31.08.2016
707/1730/16-а
2-а/707/53/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2016 року Черкаський районний суд Черкаської області в складі:
головуючої-судді ОСОБА_1
при секретарі Кисленко О.М.
за участю позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Черкаси адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Черкаському районі Черкаської області про визнання дій протиправними та зобовязання до вчинення певних дій,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 звернулась до Управління Пенсійного фонду України у Черкаському районі Черкаської області про визнання дій протиправними та зобовязання до вчинення певних дій.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що вона перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Черкаси Черкаської області та отримує пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723- XII у розмірі 80 % заробітної плати. Останнім її місцем роботи була посада головного контролера-ревізора КРУ у Черкаській області.
Посилаючись на п. 3 Постанови КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09 грудня 2015 року № 1013, яка набрала чинності з 15 грудня 2015 року та застосовується з 01 грудня 2015 року, відповідно до якого посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджені, зокрема, додатками постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (Офіційний вісник України, 2006 року, № 10, ст. 632), підвищуються на 25%, а також на ст. 371 Закону України «Про державну службу», п. 2 п. 6 Порядку та умов визначення заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2013 року № 426, позивачка звернулась із заявою до Управління пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області про перерахунок їй пенсії, у зв'язку з підвищенням заробітної плати та розміру посадового окладу працюючим державним службовцям з 01 грудня 2015 року, надавши довідку про заробітну плату з останнього місця роботи. Однак, їй було відмовлено у перерахунку пенсії, у звязку з тим, що з 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року №76-УПІ, також згідно п. 5 ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213 у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу», у зв'язку з чим з 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про державну службу», не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. Вона вважає безпідставними доводи відповідача та просить суд визнати такі дії ПФУ протиправними та зобовязати відповідача здійснити їй перерахунок пенсії з 01 липня 2016 року відповідно до ст. 371 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII (в редакції, що діяла на дату призначення пенсії) та виплату пенсії державного службовця, призначеної в розмірі 80 відсотків заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з врахуванням підвищення з 01 грудня 2015 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», якою встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та довідки Державної фінансової інспекції в Черкаській області від 12 липня 2016 року №23-11/30 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію в розмірі 80 відсотків, провести нарахування та здійснити виплату заборгованості, що виникне внаслідок такого перерахунку та забезпечити виплату пенсії в подальшому в розмірі 80 відсотків, без обмеження її максимального розміру.
У судовому засіданні ОСОБА_2 позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить суд їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнала, та пояснила, що позивачці 02 березня 2004 року призначено пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723 - XII «Про державну службу». Позивачка звернулась до управління із заявою про перерахунок пенсії, однак управлінням відмовлено в перерахунку пенсії з наступних підстав. Верховною Радою України ухвалено Закон України від 28 грудня 2014 року № 76- VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (набрав чинності з 01 січня 2015 року), яким зокрема внесено зміни до ст. 371 Закону України «Про державну службу» (щодо порядку і умов перерахунку пенсій державних службовців). Відповідно до ст. 371 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723 - XII «Про державну службу» у редакції, що діє з 01 січні 2015 року, умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначає Кабінет Міністрів України. Пунктом 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» визначався порядок визначення заробітної плати для перерахунку пенсій пенсіонерам, яким пенсія призначена відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723 - XII «Про державну службу». Пунктом 5 вищезазначеної Постанови від 31 травня 2000 року № 865 було передбачено перерахунок пенсій з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідок про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсій державним службовцем, затверджується управлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики України. Однак з п. 5 виключено те, що у звязку із підвищенням розміру заробітної плати працюючого державного службовця проводиться перерахунок пенсії. Крім того, відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України від 02 березня 2015 року №213 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» з 1 червня 2015 року скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. У звязку з викладеним з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. Оскільки з 01 травня 2016 року вступив в дію новий Закон України від 10 грудня 2015 року № 889- VIII «Про державну службу». Відповідно до п.1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10 грудня 2015 року № 889-УІІІ «Про державну службу», Закон України від 16 грудня 1993 року № 3723- XII «Про державну службу» втратив чинність. Законом від 01 грудня 2015 року № 889-УІІІ «Про державну службу» проведення перерахунку пенсії державним службовцям не передбачено взагалі. Щодо вимог позивача провести перерахунок пенсії із збереженням відсотку нарахування пенсії, який діяв на момент виходу на пенсію позивачки, то відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, що діє з 01 січня 2015 року) внесено зміни, згідно яких, починаючи з 01 січня 2015 року пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 % з суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування. Просить суд відмовити позивачці у задоволенні позовних вимог.
Крім того, представник відповідача зауважила, що у разі перерахунку пенсії базовий місяць змінюється, тому індексація не застосовується.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Останнім місцем роботи позивачки, перед виходом на пенсію, була посада головного контролера-ревізора Контрольно-ревізійному управління у Черкаській області.
Позивачці з 02 березня 2004 року призначено пенсію за віком, відповідно до ст. 37 ЗУ від 16 грудня 1993 року №3723 - XII «Про державну службу», в розмірі 80 % заробітної плати.
13 липня 2016 року позивачка звернулася до відповідача із заявою про перерахунок розміру раніше призначеної пенсії, у зв'язку з підвищенням заробітної плати та розміру посадового окладу працюючим державним службовцям з 01 грудня 2015 року, надавши довідку про заробітну плату від 12 липня 2016 року № 23-11/30-80. Однак, у задоволенні вимог позивачки було відмовлено, про що відповідач повідомив позивачку листом від 14 липня 2016 року № 4/В-10.
Згідно ст. 371 Закону України «Про державну службу»від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, що діяв на час призначення позивачці пенсії, умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 4 та 5постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», в редакції, яка була чинна до 15 грудня 2015 року, було передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинностіЗаконом України від 16 січня 2003 року №432-IV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.
Постановою КМУ № 1013 з 01 грудня 2015 року встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.
У зв'язку із прийняттям вказаної постанови, пункт 4постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії»був виключений, а п. 5 змінений.
Разом з тим, ОСОБА_4 Суд України у своєму рішенні від 09 лютого 1999 року №1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини 1ст. 58 ОСОБА_5 України(справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині 1статті 58 ОСОБА_5 України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Таким чином, враховуючи, що до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце, та те, що з 01 грудня 2015 року була збільшена заробітна плата зокрема, по посаді, на якій працювала позивачка до виходу на пенсію, - відмова відповідача у перерахунку пенсії позивачу є протиправною.
Пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи, який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, передбачено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Тому посилання представника відповідача на пункт 5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213, як на підставу неможливості проведення перерахунку пенсії, є безпідставними.
Пунктом 5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213визначено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015року законущодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначаються відповідно до деяких законів, у тому числі доЗакону України «Про державну службу».
В той же час, запроваджені законодавством обмеження не стосуються пенсіонерів, які вже отримували пенсії і мали гарантоване право на їх перерахунки з наступних підстав.
Відповідно достатті 8 ОСОБА_5 Українив Україні діє принцип верховенства права.ОСОБА_5має найвищу юридичну силу та пріоритет над іншими нормативно - правовими актами.Законита підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основіКонституціїі повинні відповідати їй. ОСОБА_5є нормами прямої дії, при цьому в Україні гарантується звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставіОСОБА_5 України.
Статтею 46 ОСОБА_5 Українизакріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
У частині першійстатті 58 ОСОБА_5 Українизакріплено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Згідно з вимогамистатті 64 ОСОБА_5 України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбаченихОСОБА_5.
Таким чином, держава взяла на себе обов'язок забезпечити не лише нарахування, але й перерахунок пенсії працівникам державної служби, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за перерахунком. Відповідно до частини першоїстатті 58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"Пенсійний фонд України і його територіальні підрозділи здійснюють керівництво та управління солідарною системою, проводять збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначають пенсії, підготовляють документи для їх виплат та виконують інші управлінські функції. По суті органи Пенсійного фонду України є суб'єктами владних повноважень, а тому, згідно вимогстатті 19 ОСОБА_5 України, вони зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіОСОБА_5та законами України. Передбачені пунктом 5 Прикінцевих положеньЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213нормищодо скасування з 01 червня 2015 року норм пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до спеціальних законів, у тому числі «Про державну службу», свідчить про те, що з 01 червня 2015 року не здійснюється призначення пенсій відповідно до спеціального законодавства.
З аналізу нормзаконодавства та виходячи з принципу незворотності дії законів у часі, положення пункту 5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення, в зв'язку з чим, скасування порядку нарахування пенсій за спеціальними законами з 1 червня 2015 року та подальше призначення таких пенсій на загальних підставах, не впливає на можливість проведення перерахунку пенсії, призначеної раніше, у відповідності до діючих на час її призначення норм Закону.
Питання про застосуванняЗаконуу часі врегульовано статтями21,22 ОСОБА_5 України, якими людині гарантовано, що її права і свободи, будучи невідчужуваними та непорушними, не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів, ці закони, зміни до законів, не розповсюджуються на вже існуючі права і свободи людини, якщо вони звужують зміст та обсяг цих прав і свобод. Тому зазначена норма не може застосовуватися на раніше призначені пенсії під час їх перерахунку.
З урахуванням викладеного, при перерахунку пенсії позивачки має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках та порядок її перерахування, яка діяла на час призначення пенсії. Упостанові Пленуму Верховного Суду України «Про застосування ОСОБА_5 України при здійсненні правосуддя» від 01 листопада 1996 року № 9 зазначено, що відповідно достатті 8 ОСОБА_5в Україні визнається і діє принцип верховенства права. ОСОБА_4 права та свободи людини і громадянина є безпосередньо діючими. Вони визначають цілі і зміст законів та інших нормативно-правових актів, зміст і спрямованість діяльності органів законодавчої та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і забезпечуються захистом правосуддя.
22 травня 2008 року ОСОБА_4 Суд України в рішенні №10-рп/2008 зазначив, що однією з конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина є недопущення їх скасування чи звуження їх змісту та обсягу при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів. Тлумачення словосполучення "звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина", що міститься в частині третійстатті 22 ОСОБА_5 України, ОСОБА_4 Суд України дав у рішенні від 22 вересня 2005 року N 5-рп/2005, згідно з яким "конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані; при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягуіснуючих прав і свобод. Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні, визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування та розвитку. Обсяг прав людини - це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними". ОСОБА_4 Суд України також підкреслив,що загальновизнаним є правило, згідно з якимсутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена.
Виключно визнанняЗакономправових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина ОСОБА_4 Суд України вважає скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.
Виходячи з наведеного у рішеннях ОСОБА_4 Суду України розуміння сутності соціальних гарантій державних службовців, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.
Враховуючи вищезазначене, необхідною умовою для перерахунку пенсії є документи, додатково подані пенсіонером щодо розміру місячного заробітку за відповідною посадою станом на час звернення за перерахунком пенсії. При цьому такий перерахунок має здійснюватися виходячи із норм законодавства, які були чинними на момент призначення позивачці пенсії у 2004 році.
Як вбачається з матеріалів справи, з 01 грудня 2015 року було підвищено розмір заробітної плати головного контролера-ревізора в Контрольно-ревізійному управлінні у Черкаській області, а саме: посадовий оклад - 1735,00 грн., надбавка за 10 ранг - 80,00 грн., надбавка за вислугу років - 363,00 грн.; надбавка за високі досягнення у праці 588,06 грн., премія 10272,94 грн.
Та обставина, що Кабінетом Міністрів України на виконання змін до ст. 371 Закону України «Про державну службу»не були визначені умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям, не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії.
Згідно ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Що стосується індексації, то при перерахуванні пенсій індексація не застосовується, так як Законом України від 03 липня 1991 року № 1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» визначено порядок і підстави проведення такої індексації. Однак, позивачкою не наведено підстав для її проведення, у звязку з перерахунком пенсії.
У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.
Згідно ч. 1 ст. 6 КАСУ кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Тому, суд не може зобовязати відповідача вчинити певні дії у майбутньому, а саме забезпечити позивачці виплату пенсії без обмеження її максимального розміру, оскільки факту порушення у майбутньому не відбулося.
З огляду на вищенаведене, суд вважає, що позов ОСОБА_2 підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.19,22 ОСОБА_5 України,ст. ст.1-4,6-9,18,41, ч. 2,71,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.371Закону України «Про державну службу», суд, -
п о с т а н о в и в:
Позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Черкаському районі Черкаської області про визнання дій протиправними та зобовязання до вчинення певних дій - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України у Черкаському районі Черкаської області щодо відмови ОСОБА_2 у перерахунку розміру її пенсії у зв'язку із підвищенням заробітної плати.
Зобовязати Управління Пенсійного Фонду України у Черкаському районі Черкаської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2, у зв'язку із підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям, відповідно до ст. 37-1Закону України «Про державну службу»у розмірі 80% від місячного (чинного) заробітку, починаючи з 01 липня 2016 року на підставі довідкиДержавної фінансової інспекції в Черкаській області від 12 липня 2016 № 23-11/30-80, з урахуванням раніше проведених виплат.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а в разі оскарження після розгляду справи апеляційним судом, якщо вона не буде скасована.
Суддя: ОСОБА_1