ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
"19" серпня 2016 р.справа № 804/14106/15
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Чумак С.Ю.,
перевіривши відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 жовтня 2015 року в адміністративній справі № 804/14106/15(суддя І інстанції Кальник В.В.) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-торгівельна фірма "АВІАС" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 від 16.06.2015 року,-
в с т а н о в и в:
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 жовтня 2015 року адміністративний позов задоволено.
Не погодившись з рішенням суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, яка подана з порушенням строку, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як вбачається з рекомендованого поштового повідомлення, яке міститься в матеріалах справи, копію оскаржуваної судового рішення апелянтом отримано19 листопада 2015 року. (т. № 4 а.с.230). Таким чином, останнім днем строку апеляційного оскарження в даному випадку було 30 листопада 2015 року, тоді як апеляційна скарга подана до суду лише 8 серпня 2016 року, тобто з порушенням встановленого ч. 2 ст. 186 КАС України десятиденного строку апеляційного оскарження.
Порушуючи питання поновлення процесуального строку апелянт посилається на те, що ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 04.01.2016 року апеляційна скарга повернута відповідачу з підстав не усунення недоліків встановлених ухвалою суду від 11.12.2015 року. Апелянт повторно звернувся до суду апеляційної інстанції за апеляційною скаргою, яка ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 04.04.2016 року повернута.
Разом з тим, суд апеляційної інстанції зазначає, що навіть враховуючи дату отримання ухвали суду від 04.04.2016 року про повернення апеляційної скарги 19 квітня 2016 року, відповідач все одно порушив десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду, встановлений частиною 2 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки апеляційну скаргу до суду подано лише на 8 серпня 2016 року, тобто на тринадцятий день.
За таких обставин, суд апеляційної інстанції не визнає причини пропуску відповідачем строку на апеляційне оскарження поважними.
Відповідно до частини 4 статті 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, апелянтом при поданні апеляційної скарги порушено вимоги частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме не надано документ про сплату судового збору.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 4 Закону України Про судовий збір зі змінами, що набрали чинності з 01.09.2015 року, за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у звязку з нововиявленими обставинами сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, для обчислення сплати судового збору за подання апеляційної скарги необхідно встановити, яка сума судового збору підлягала сплаті за подання адміністративного позову.
Відповідно до роз'яснень викладених в постанові пленуму Вищого адміністративного суду № 2 від 05.02.2016 року «Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» оскарження податкових повідомлень-рішень є вимогами майнового характеру, оскільки дані вимоги підлягають вартісній оцінці, а відтак впливають на майновий стан особи, яка звертається до суду.
Згідно з пп. 1) п. 3 частини другої ст. 4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову, майнового характеру, який подано, зокрема юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» розмір мінімальної заробітної плати установлено 1378 грн.
З урахуванням наведених норм Закону України Про судовий збір та Закону України Про Державний бюджет України на 2016 рік, ставка при поданні заяви та розгляді справи в суді першої інстанції становила 421137,7 грн.(28075847*1,5=421137,70 грн.) Як вже зазначалося, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 4 Закону України Про судовий збір (в новій редакції), за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Враховуючи викладене, за подання апеляційної скарги на рішення суду сплаті підлягає 463251,47 грн. (421137,7*110%=463251,47 грн.) за вимогу майнового характеру.
Крім того, в апеляційній скарзі позивач просить покласти судові витрати на позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
З приписів вказаної норми вбачається, що суд вирішує питання судових витрат за результатами розгляду справи по суті.
Відтак, при зверненні до суду з апеляційною скаргою особа зобов'язана сплатити судовий збір.
До того ж,суд апеляційної інстанції звертає увагу на той факт, що на запит Державної судової адміністрації України від 22.06.2016 року №10-4566/16 Міністерство фінансів України своїм листом від 22.07.2016 року №31-08020-10-18/21195 надало ДСА України дані про обсяг видатків на сплату судового збору на 2016 рік, з якого вбачається, що органам державної влади, зокрема Державній фіскальній службі України на сплату судового збору в бюджеті 2016 році передбачено планові показники в розмірі 711 млн. грн., що свідчить про наявність грошових коштів призначених для сплати судового збору.
Реквізити для справляння судового збору : отримувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, Рахунок отримувача: 31217206781004; КБКД 22030101; Код з ЄРДПОУ: 37989274; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська; Код банку отримувача (МФО): 805012; Призначення платежу - *;101; ххх (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за апеляційною скаргою ххх (ПІБ особи чи назва організації, яка подає апеляційну скаргу), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
За таких обставин, апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС необхідно залишити без руху та встановити їй тридцятиденний строк для усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, шляхом подання заяви про поновлення строків із зазначенням інших (поважних) підстав та надання оригіналу документу про сплату судового збору.
На підставі викладеного, керуючись статтями 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління ДФС на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 жовтня 2015 року у справі №804/14106/15 залишити без руху та надати тридцятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого адміністративного суду України.
Суддя : С.Ю. Чумак