Ухвала суду № 60170473, 01.09.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.09.2016
Номер справи
815/4337/16
Номер документу
60170473
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/4337/16

УХВАЛА

01 вересня 2016 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Самойлюк Г.П., розглянувши матеріали позову (скарги) ОСОБА_1 про скасування постанови про закінчення виконавчого провадження № 44635123 від 27.06.2016р., -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшла скарга ОСОБА_1, в якій останній просить:

розглянути скаргу на постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_2 про закінчення виконавчого провадження від 27.06.2016 ВП №44635123;

вирішити питання про скасування постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_2 про закінчення виконавчого провадження від 27.06.2016 ВП № 44635123;

вжити заходів, спрямованих на повне фактичне виконання рішення суду про зобов'язання прокуратури Одеської області направити довідку від 17.05.2004 № 14ф-2004 про середньомісячну заробітну плату на суму 1352,76 грн. страховику (HACK «Оранта») з метою розрахунку страхової суми та виплати ОСОБА_1 недосплаченої страхової суми за страховий випадок.

Згідно п.6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч. 4 ст.5 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.

Відповідно до п.п. 2, 3 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

В наданій до суду скарзі ОСОБА_1 просить вирішити питання про скасування постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_2 про закінчення виконавчого провадження від 27.06.2016 ВП № 44635123, однак не надає до суду копії вказаної постанови та не зазначає про неможливість самостійно надати зазначений доказ.

При цьому, позивач не зазначає відповідачем орган чи посадову особу державної виконавчої служби, натомість вказано боржником прокуратуру Одеської області. Проте, ані позовних вимог, передбачених приписами ч.4 ст.5 КАС України, чи інших вимог у випадках, встановлених законом, з посиланням на приписи законодавства, ані доказів в обґрунтування позовних вимог до прокуратури Одеської області позов (скарга) не містить.

Водночас, згідно з вимогами ч.4 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

В порушення ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви (скарги) не додано її копій та копій всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.

Згідно ч.3 ст.106 КАС України, серед іншого, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Статтею 87 КАС України визначено, що судовий збір разом з витратами, повязаними з розглядом справи, належить до судових витрат. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Пунктом 3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати. За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем належить сплачувати 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Згідно ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» № 928-VIII від 25.12.2015р. станом на 1 січня 2016 року мінімальний розмір заробітної плати в місячному розмірі становить 1378,00 грн.

Позивачем не додано до позову доказів на підтвердження наявності в нього пільг щодо сплати судового збору, передбачених ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Таким чином, позивачем має бути надано докази про сплату судового збору за кожну із заявлених позовних вимог у встановленому законом розмірі.

При цьому суд вважає за необхідне зазначити, що згідно ч. 4 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Суд звертає увагу, що згідно ст.104 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Частиною 1 ст. 105 КАС України встановлено, що адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.

Водночас, в даному випадку подано скаргу на постанову про закінчення виконавчого провадження від 27.06.2016р. в порядку ст.82 Закону України «Про виконавче провадження».

Так, згідно ч. 1 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.

Поряд з цим ч. 6 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби можуть бути оскаржені до керівництва органів державної виконавчої служби, якщо їх оскарження передбачено цим Законом. У ст.7 вказаного Закону визначено вимоги до скарги у виконавчому провадженні, яка подається у письмовій формі та має містити, зокрема найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається.

З аналізу вищенаведених приписів вбачається, що у статті 82 Закону України «Про виконавче провадження» закріплено вимоги до скарги у виконавчому провадженні, яка подається до органів державної виконавчої служби. Поряд з цим, ч. 4 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження» чітко передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Однак скарга ОСОБА_1 подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.

Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

При таких обставинах скарга (позов) ОСОБА_1 повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків шляхом надання до суду належно оформленого адміністративного позову із зазначенням змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України і викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів; копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб; доказів в обґрунтування заявлених позовних вимог; доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі.

Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов (скаргу) ОСОБА_1 до прокуратури Одеської області про скасування постанови про закінчення виконавчого провадження № 44635123 від 27.06.2016р., - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 12 вересня 2016 року.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повертається позивачу.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: Г.П. Самойлюк