Справа № 815/4273/16
УХВАЛА
31 серпня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду – Потоцька Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Адвокатська контора «Наші люди» до виконавчого комітету Одеської міської ради, третя особа: Державна регуляторна служба України про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 14.02.2008 р. № 178, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Адвокатська контора «Наші люди» до виконавчого комітету Одеської міської ради, третя особа: Державна регуляторна служба України про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 14.02.2008 р. № 178.
Відповідно до ст. 6 КАС України, кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
За загальним правилом п.1 ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Із матеріалів справи вбачається, що відповідачем по справі є виконавчий комітет Одеської міської ради, який згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є представницьким органом місцевого самоврядування.
Місцеве самоврядування є особливим видом управління, що забезпечує реалізацію права територіальних спільнот самостійно вирішувати питання місцевого значення, виходячи з інтересів громадян та грунтуючись на положеннях закону.
Як інститут громадянського суспільства, місцеве самоврядування:
- має децентралізований управлінський характер, оскільки не передбачає наявності ієрархічної структури;
- здійснює публічну владу на певній територіальній одиниці з метою прийняття та реалізації рішень місцевого характеру;
- є інститутом народовладдя, що забезпечує реалізацію питань місцевого значення самим суб'єктом самоврядування;
- здійснюється представниками населення, що мешкає на певній території, які обираються;
- є самостійним Інститутом, що організаційно відокремлений від державних структур і має недержавний характер;
- несе відповідальність за свою діяльність перед населенням і державою у разі невиконання чи порушення повноважень.
Конституція України визнає і гарантує місцеве самоврядування як інститут соціального управління та громадянського суспільства. Вона закріплює можливість представництва місцевих інтересів у органах самоврядування, встановлює власну матеріальну, фінансову та організаційно-правову базу місцевого самоврядування.
До представницьких органів місцевого самоврядування Конституція України відносить сільські, селищні і міські ради та їх виконавчі комітети; обласні та районні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст (ст. 140).
Відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» систему місцевого самоврядування складають: територіальна громада; сільська, селищна, міська рада; сільський, селищний, міський голова; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення (ст. 5). Цим же Законом визначені повноваження органів самоврядування у галузі бюджету, фінансів та цін (ст. 28); управління комунальною власністю (ст. 29); житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку (ст. 30); будівництва, освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту (статті 31, 32); соціального захисту (ст. 34) та інші.
Відповідно до вимог п.2 ч.1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду у разі повернення заяви або скарги.
Суддею встановлено, що позивачем було сплачено судовий збір за подачу адміністративного позову на суму 1378 грн. 00 коп., що підтверджується «Поточною інформацією по рахунку за 26.08.2016 р., користувач НН6574Н» та за клопотання про забезпечення позову на суму 413, 40 грн., що підтверджується «Поточною інформацією по рахунку за 26.08.2016 р., користувач НН6574Н».
З урахуванням вищезазначеного, сплачений судовий збір підлягає поверненню позивачу.
Згідно п.6 ч.3 ст.108 КАС України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому адміністративному суду, повертає позовну заяву позивачеві для подання до належного суду.
Керуючись ст.ст. 18, 108, 158-160 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Адвокатська контора «Наші люди» до виконавчого комітету Одеської міської ради, третя особа: Державна регуляторна служба України про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 14.02.2008 р. № 178 - повернути позивачу.
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Адвокатська контора «Наші люди» (65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 8, ІК 39876024) суму судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 1378 грн. 00 коп., (Платіжне доручення № 8 за 26.08.2016 р.), та суму судового збору за клопотання про забезпечення позову на суму 413, 40 грн. (Платіжне доручення № 9 за 26.08.2016 р.).
Роз’яснити позивачу, що відповідно до ч. 1 ст. 18 КАС України він може звернутися з позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду.
Надіслати позивачу копію ухвали, позовну заяву та додані до неї документи.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5 – денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Суддя Потоцька Н.В.