ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про передачу справи за підсудністю
22 серпня 2016 року Справа № 813/1036/16
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кузана Р.І.,
секретар судового засідання Перчак С.В.,
з участю:
третьої особи ОСОБА_1,
представників:
позивача Івахів Р.М., Терещенко К.О.,
відповідача Дзяди О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Військової частини А4324 до Управління державної казначейської служби України у Личаківському районі м.Львова, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання протиправними дій щодо виконання судового рішення, зобов'язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в :
Позивач - Військова частина А4324 звернувся до суду з позовом до Управління державної казначейської служби України у Личаківському районі м.Львова, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання протиправними дій щодо виконання судового рішення, зобов'язання вчинити дії.
Представники позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримали повністю з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача та третя особа щодо задоволення позову заперечили.
Судом встановлено, що постановою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 03.03.08р. у справі №2а-15/08 задоволено позов ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті щомісячної надбавки за безперервну військову службу, грошової компенсації за невидане речове майно та заборгованості по виплаті грошової компенсації за неотримане продовольче забезпечення, постановлено стягнути з військової частини А4324 30523,08 грн.
Додатковою постановою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 02.07.08р. задоволено заяву ОСОБА_5, визначено, що заборгованість в сумі 30523,08 грн. слід стягувати за рахунок грошового забезпечення КЕКВ-1112.
02.07.08р. Стрийським міськрайонним судом Львівської області видано виконавчий лист №2а-15/08, який перебуває на виконанні в Управлінні державної казначейської служби України у Личаківському районі м.Львова.
Як слідує з позовної заяви та доданих до неї документів, предметом оскарження у даній адміністративній справі є дії Управління державної казначейської служби України у Личаківському районі м.Львова щодо виконання вищезгаданого виконавчого листа №2а-15/08 від 02.07.08р.
Відповідно до частини першої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
За приписами пункту 5 частини першої статті 18, частини шостої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист, незалежно від статусу позивача у виконавчому провадженні.
Тобто судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється тим судом, до предметної підсудності якого віднесено розгляд адміністративної справи.
Законом України «Про виконавче провадження», крім органів державної виконавчої служби, визначено інші органи, до повноважень яких віднесено виконання рішень судів. Зокрема, частиною другою статті 3 цього ж Закону передбачено, що рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що справи з приводу оскарження дій територіальних органів Державної казначейської служби України, вчинених під час виконання судових рішень, ухвалених місцевими загальними адміністративними судами, предметно підсудні цим судам.
Відповідно до пункту 6 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України №2 від 06.03.08р., у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді.
З урахуванням викладеного та беручи до уваги те, що позивач є стороною виконавчого провадження (боржник) за виконавчим документом, який видано на підставі постанови Стрийського міськрайонного суду Львівської області у справі №2а-15/08 від 03.03.08р., суд приходить до висновку, що адміністративну справу за позовом Військової частини А4324 до Управління державної казначейської служби України у Личаківському районі м.Львова, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання протиправними дій щодо виконання судового рішення, зобов'язання вчинити дії слід передати на розгляд Стрийського міськрайонного суду Львівської області.
Згідно з частинами сьомою та восьмою статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись статтями 18, 22, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
Передати на розгляд Стрийського міськрайонного суду Львівської області адміністративну справу за позовом Військової частини А4324 до Управління державної казначейської служби України у Личаківському районі м.Львова, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про визнання протиправними дій відповідача по виконанню виконавчого листа Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 02.07.08р. по справі № 2а-15/08 та зобов'язання вчинити дії.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кузан Р.І.