Постанова № 60138979, 23.08.2016, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
23.08.2016
Номер справи
444/1147/16-п
Номер документу
60138979
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 444/1147/16-п

Провадження № 3/444/482/2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 серпня 2016 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовква матеріали адміністративної справи, які надійшли від Головного управління ДФС у Львівській області про притянення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ( ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаюча в ІНФОРМАЦІЯ_2,індивідуальний ідентифікаційний №2684418142працюючої директором ТзОВ «Агропобутсервіс», (адреса: с.Надичі, вул.Грушевського, 77, Львівської області, Жовківського району) ,-

- за ст.163-1 ч.1 КпАП України ,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1, працюючи директором ТзОВ «Агропобутсервіс», будучи посадовою особою порушила вимоги законодавства про порядок ведення податкового обліку, а саме занижено суму податкових зобов"язань при здійсненні реалізації виготовленої молочної продукції на користь покупців за цінам, що є нижчими за суму витрат, понесених на її виготовлення на загальну суму 146 645 грн., в тому числі : лютий 2015 року - 39 366 грн., травень 2015 року -т 107 279 грн., чим порушила п.188.1 ст.188 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI ( із змінами та доповненнями), та вчинила адміністративне правопорушення передбачене ст. 163-1 ч.1 КпАП України.

Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання повторно не прибув, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила.

Відповідно до ст.268 КпАП України, явка правопорушника в судове засідання, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.163-1 ч.1 КпАП України не є обовязковою. А тому приходжу до переконання, за можливе розглянути дану справу у відсутності правопорушника.

Факт вчинення правопорушення передбаченого ст.163-1 ч.1 КпАП України ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах даної адміністративної справи , а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії АА № 035612 від 01.06.2016 року;

- витягом з акту планової виїзної перевірки від 23.05.2016 року № 81/13-01-14-02/20822425 дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства , з якого вбачається, що за період лютий, травень 2015 року ;

- копією акту про результати планової виїзної перевірки ТзОВ «Агропобутсервіс» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2013 року по 31.12.2015 року , валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 по 31.12.2015 року.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КпАП України є вірною, оскільки вона вчинила порушення порядку ведення податкового обліку.

Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до КпАП України чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій ст.38 КУпАП (адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення).

Як вбачається із матеріалів даної справи дане правопорушення вчинено в 2015 році, акт планової виїзної перевірки складено 23.05.2016 року .

Враховуючи вимоги ст.38 КпАП України адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду. При цьому, ст.38 КпАП України встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. За цих обставин не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате підлягає закриттю (п.7 ст. 247 КпАП України).

Враховуючи вимоги ст.38 КпАП України адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду. При цьому, ст.38 КпАП України встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. За цих обставин не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате підлягає закриттю (п.7 ст. 247 КпАП України). Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Щодо визначення поняття „триваюче правопорушення, то чинне законодавство його не містить. На думку Міністерства юстиції України триваючі правопорушення є проступками, повязаними з тривалим, неперервним невиконанням обовязків, передбачених правовою нормою. Такі правопорушення припиняються виконанням регламентованих обовязків або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності. За невиконання вимог чинного законодавства установлено адміністративну відповідальність. Триваючі правопорушення припиняються якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад у разі виявлення таких проступків: відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обовязкову форму обліку (обліку результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог чинного законодавства), бухгалтерського обліку обєктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інші правопорушення, повязані з нарахуванням податків і установити, які можна лише під час документальної перевірки на підставі первинних документів). Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).

А тому приходжу до переконання, що дане правопорушення є триваючим.

Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше .

Обставин , які б помякшували або обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено .

Санкція ст.163-1 ч.1 КпАП України , передбачає стягнення у вигляді штрафу .

Приходжу до переконання , що до правопорушника з врахуванням вище перелічених обставин , доцільним буде обрати стягнення у вигляді штрафу .

Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України Про судовий збір з останніми змінами та доповненнями від 01.09.2015 року, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

Керуючись ст.ст.27,163-1 ч.1, 283, 284, 307-310 КпАП України , суддя ,

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.163-1 ч.1 КпАП України та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі 85 (вісімдесят пять) грн. 00 коп. - в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1, (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаюча в ІНФОРМАЦІЯ_2,індивідуальний ідентифікаційний №2684418142працюючої директором ТзОВ «Агропобутсервіс», (адреса: с.Надичі, вул.Грушевського, 77, Львівської області, Жовківського району) судовий збір в розмірі 275 грн. 60 коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області: отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р31212206700286 , МФО - 825014 , ЄДРПОУ - 36762986 , код - 36762195, призначення платежу: судовий збір.

Строк звернення до виконання постанови протягом трьох місяців з дня винесення .

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим , його представником або на неї може бути винесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови .

Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через пятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до органу державної податкової служби у Жовківському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області для подальшого предявлення до виконання органу державної виконавчої служби за місцем знаходження суду та за місцем проживання правопорушника, роботи або місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначений постановою;

- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.

Суддя Мартинишин Я. М.