Постанова № 60132487, 17.08.2016, Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Дата ухвалення
17.08.2016
Номер справи
539/1813/16-а
Номер документу
60132487
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 539/1813/16-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.08.2016 Лубенський міськрайонний суд

Полтавської області

В складі: головуючого судді - Жаги Е. Г.

при секретарі судового засідання - Гусак А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лубни адміністративний позов ОСОБА_1 до Львівської митниці державної фіскальної служби України про визнання протиправною та скасування постанови про порушення митних правил,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Лубенського міськрайонного суду Полтавської області із адміністративним позовом до Львівської митниці державної фіскальної служби України про визнання протиправною та скасування постанови про порушення митних правил. Відповідний позов мотивував тим, що, постановою Львівської митниці ДФС України у справі про порушення митних правил № 0412/201912/16 від 04 березня 2016 року ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні порушення митних правил (таке порушення передбачене статтею 485 Митного кодексу України), а також прийнято рішення про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу розміром 300 відсотків несплаченої суми митних платежів на суму 175 251,48 гривень (сто сімдесят п'ять тисяч двісті п'ятдесят одна гривня сорок вісім копійок).

Оскаржуване рішення було прийняте з огляду на те, що позивач виступаючи декларантом ТОВ «Кребс Фід» при здійсненні 18 листопада 2015 року митного оформлення імпорту товару, а саме: преміксу ROVIMIX BROILER 0,06% Мineral Blend та вітамінної суміші Vitamins blend for layer № 435/9U начебто, зазначив в поданій до митного посту «Городок» Львівської митниці ДФС декларації за № 209120000/2015/848737, невірний код УКТ ЗЕД таких товарів.

В свою чергу, в основу висновку про невірність зазначення позивачем кодів УКТ ЗЕД товарів, було покладено рішення Львівської митниці ДФС України про визначення коду товару № КТ-209000013-0438-2015 від 11.12.2015 року, яке було прийнято відносно ТОВ «Кребс Фід» - особи в інтересах якої він здійснював митне оформлення товарів.

Також зазначив, що постанова в справі про порушення митних правил № 0412/201912/16 від 04.03.2016 року та протокол про порушення митних правил № 0412/20912/16 від 09.02.2016р., який передував винесенню оскаржуваного рішення, були складені без його присутності про, що безпосередньо вказано в самих документах.

В оскаржуваній постанові зазначається, що Львівською митницею ДФС було прийнято рішення про визначення коду товару від 11.12.2015 року № КТ-209000013-0438-2015, відповідно до якого товар № 1 - ROVIMIX BROILER 0,06% Мineral Blend, класифіковано як продукти, що використовуються для годівлі тварин, без вмісту крохмалю та молочних продуктів, в паперових мішках по 25 кг. та змінено код товару з 2309 90 96 10 - ставка мита 2% на 2309 90 96 90 - ставка мита - 10%)

Товар № 2 - Vitamins blend for layer № 435/911 класифіковано як продукти, що використовуються для годівлі тварин, без вмісту крохмалю менше 0,5% мас. та молочних продуктів в паперових мішках по 25 кг та змінено код товару з 2936 90 00 00 (ставка мита 0%) на 2309 90 96 90 (ставка мита 10%)

Загальна сума додаткових митних платежів становить 58 417,16 грн.

Позивач не погоджується із оскаржуваною постановою в справі про порушення митних правил № 0412/201912/16 від 04 березня 2016 року, вважає її протиправною та такою, що підлягає скасуванню з огляду на те, що при здійсненні митного оформлення імпорту товару та його декларуванні він вірно зазначив коди УКТ ЗЕД заявлених до розмитнення товарів, що зокрема підтверджується і рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 травня 2016 року у справі № 826/1110/16.

Свої доводи щодо правомірності зазначення коду УКТ ЗЕД позивач обґрунтовує наступними доводами .

Відповідно до положень статті 67 Митного кодексу України Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України.

В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів.

Структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТ ЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).

Як визначає частина перша статті 69 Митного кодексу України, товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД.

Згідно з частинами другою та четвертою статті 69 Митного кодексу України вказує, шо органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД у разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари.

Відповідно до положень Основних правил інтерпретації УКТЗЕД Митного тарифу України, встановленого Законом України «Про Митний тариф України» від 19 вересня 2013 року №584-УІІ, класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється за такими правилами:

1.Назви розділів, груп і підгруп наводяться лише для зручності користування УКТЗЕД; для юридичних цілей класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо цими назвами не передбачено іншого, відповідно до таких правил:

2.(а) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який виріб стосується також некомплектного чи незавершеного виробу за умови, що він має основну властивість комплектного чи завершеного виробу. Це правило стосується також комплектного чи завершеного виробу (або такого, що класифікується як комплектний чи завершений згідно з цим правилом), незібраного чи розібраного;

(b) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який матеріал чи речовину стосується також сумішей або сполук цього матеріалу чи речовини з іншими матеріалами чи речовинами. Будь-яке посилання на товар з певного матеріалу чи речовини розглядається як посилання на товар, що повністю або частково складається з цього матеріалу чи речовини. Класифікація товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3.

3. У разі коли згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prima facie) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином:

(а) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі коли кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару;

(b) суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів або вироблені з різних компонентів, товари, що надходять у продаж у наборах для роздрібної торгівлі, класифікація яких не може здійснюватися згідно з правилом 3 (а), повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати;

(с) товар, класифікацію якого не можна здійснити відповідно до правила 3 (а) або 3 b), повинен класифікуватися в товарній позиції з найбільшим порядковим номером серед номерів товарних позицій, що розглядаються.

4. Товар, який не може бути класифікований згідно з вищезазначеними правилами, класифікується в товарній позиції, яка відповідає товарам, що найбільше подібні до тих, що розглядаються.

Таким чином, зазначеними Правилами передбачено, що при віднесенні товару до тієї чи іншої позиції слід виходити з більш конкретного опису товару, тобто саме характеристики товару є визначальними для класифікації товару відповідно до УКТ ЗЕД.

Пунктом 1 розділу III Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщується через митний кордон України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.12 року № 650 передбачено, що декларант або уповноважена ним особа класифікує товари згідно з УКТ ЗЕД при їх декларуванні відповідно до статті 69 Митного кодексу України.

Відповідно до пункту 4 розділу III Порядку роботи відділу митних платежів, контроль правильності класифікації товарів здійснюється шляхом перевірки відповідності, зокрема: опису товару в митній декларації процедурі декларування згідно з вимогами статті 257 Митного кодексу України; відомостей про товар та коду товару згідно з УКТ ЗЕД, заявлених у митній декларації, відомостям про товар (найменування, опис, визначальні характеристики для класифікації товарів тощо): зазначеним у наданих для митного контролю документах, шляхом перевірки дотримання вимог Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, з врахуванням Пояснень до УКТ ЗЕД, рекомендацій, розроблених центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи відповідно до вимог статті 68 Митного кодексу України.

Згідно із пунктом 5 розділу III Порядку роботи відділу митних платежів передбачено, що у неможливості однозначно перевірити правильність класифікації товару на підставі задекларованих відомостей відповідно до вимог статті 69 Кодексу декларант або уповноважена ним особа письмово повідомляється про необхідність надання додаткових документів чи відомостей, необхідних для підтвердження задекларованого ним коду товару згідно з УКТ ЗЕД.

Так, позивач, при здійсненні митного декларування товару вказав код УКТ ЗЕД товару для ROVIMIX BROILER 0,06% Мineral Blend - 2309 90 96 10, а для Vitamins blend for layer № 435/911 з 2936 90 00 00, з огляду на наступні міркування.

До товарної позиції 2309 включаються продукти, що використовуються для годівлі тварин, в іншому місці не зазначені, одержані в результаті переробки рослинної або тваринної сировини до такого ступеня, що вони втратили основні властивості вихідної сировини, крім рослинних відходів, рослинних залишків і побічних продуктів такої переробки.

До товарної позиції 2309 90 9610 відносяться продукти, що використовуються для годівлі тварин, інші, попередні суміші (премікси)

Відповідно до Закону України від 25.06.92 N 2498-ХІІ «Про ветеринарну медицину» (зі змінами та доповненнями) премікси - суміші кормових добавок або суміші однієї чи декількох кормових добавок, у тому числі вітамінів, амінокислот, мінералів тощо, з кормами тваринного чи рослинного походження або з водою, виготовлені за спеціальною технологією на високотехнологічному обладнанні, які використовуються як носії і не призначені для безпосередньої годівлі тварин.

Згідно з поясненнями до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженими наказом Державної фіскальної служби України від 09 червня 2015 року № 401, вбачається наступне.

Пояснення до товарної позиції 2309:

До цієї товарної позиції включаються підсолоджені корми та готові кормові продукти, що складаються з суміші декількох поживних речовин, які призначені:

(1) для забезпечення тварин раціональним і збалансованим повсякденним раціоном (повноцінний корм);

(2) для одержання придатного повсякденного раціону шляхом додання в господарський (тобто зроблений у господарстві) корм органічних чи неорганічних речовин (додаткові корми); або

(3) для використання під час приготування повноцінних кормів або додаткових кормів.

До цієї товарної позиції включаються продукти, використовувані для годівлі тварин, одержані в результаті оброблення продуктів рослинного чи тваринного походження та оброблені до такого ступеня, що вони втратили основні властивості вихідного матеріалу, наприклад, у випадку продуктів, одержаних з рослинних матеріалів, характерна клітинна будова вихідної рослинної сировини стала невпізнанною під час розгляду під мікроскопом.

(С) Готові продукти, використовувані для приготування повноцінних кормів чи додаткових кормів, описаних вище в пунктах (А) та (В)

Ці готові продукти, відомі в торгівлі як "премікси", являють собою складні суміші, що складаються з ряду речовин (іноді називаних добавками), склад і співвідношення яких змінюються залежно від вимог тваринництва. Ці речовини підрозділяються на три групи:

(1) Речовини, що поліпшують травлення і забезпечують добру засвоюваність кормів, а також зберігають здоров'я тварин: вітаміни чи провітаміни, амінокислоти, антибіотики, кокцидіостати, мікроелементи, емульгатори, ароматизувальні речовини, збудники апетиту і т.д.

(2) Речовини, призначені для запобігання псуванню кормів (особливо жировмісних компонентів) до згодовування їх тваринам, такі як стабілізатори, антиокислювачі і т.д.

(3) Речовини, що є носіями і складаються з одного чи більше органічних поживних речовин (маніоки чи соєвого борошна, крупи, дрібних крупок, дріжджів, різних відходів харчової промисловості і т.д.) або неорганічних речовин (наприклад, магнезиту, крейди, каоліну, солі, фосфатів).

Концентрація речовин, описаних вище в пункті 1, та природа носія визначаються так, щоб, зокрема, забезпечити гомогенну дисперсію і змішання цих речовин у комбікормах, в які додаються ці продукти.

За умови використання для годівлі тварин до цієї категорії готових продуктів також включаються:

(а) готові продукти, що складаються з декількох мінеральних речовин;

(b) готові продукти, що складаються з активної речовини типу, описаного вище в пункті (1), з носієм, наприклад, продукти процесу виробництва антибіотиків, одержувані простим сушінням маси, тобто всього об'єму бродильного чана (переважно міцелію, культурного живильного середовища та антибіотика). Суха речовина, що вийшла в результаті, (стандартизована шляхом додання органічних і неорганічних речовин або нестандартизована), в якій вміст антибіотиків зазвичай змінюється в діапазоні 8-16 %, використовується як основна речовина для приготування, зокрема, преміксів.

В свою чергу, лист Міністерства доходів і зборів України, від 26.03.2014 року № 6983 7/99-99-24-02-03-17 «Про впровадження методичних рекомендацій щодо класифікації окремих товарів згідно з вимогами УКТЗЕД вказує на те, що до попередніх сумішей (преміксів) не відносяться готові продукти, до складу яких входять "енергетичні" поживні речовини, що складаються з речовин з високим вмістом вуглеводів висококалорійних речовин), таких як крохмаль, цукор, целюлоза та жири (наприклад, зерно зернових культур, напівцукровий кормовий буряк, твердий тваринний жир і т. д.) та формуючі тіло поживні речовини, які багаті білками (наприклад, насіння бобових гослин, відходи пивоварства, макуха і т. д.). Такі продукти класифікуються у відповідних товарних підпозиціях.

Отже, попередні суміші (премікси) - це висококонцентрована суміш біологічно активних речовин з наповнювачем, що використовується при виготовленні комбікормів та не призначена для безпосередньої годівлі тварин. Виготовляють універсальні або комплексні премікси, спеціалізовані премікси: вітамінні, мінеральні, амінокислотні і т. д. Згідно з ДСТУ 4482:2005 "Премікси. Технічні умови універсальні або комплексні премікси вводяться до складу комбікормів і кормосумішей в кількості від 0,1 % до 5.0 %, спеціалізовані премікси - від 0,5 % до 5,0 % від маси.

Позивачем заявлений до митного декларування Премікс:

ROVIMIX BROILER 0,06% Мineral Blend - багатокомпонентна суміш мінеральних речовин (сполуки марганцю, цинку, селену, заліза, міді, кобальту) та наповнювача карбонат кальцію) у вигляді порошку, що використовуються для внесення в корми для годівлі тварин в розрахунку згідно норм додавання, не призначені для безпосередньої годівлі, без вмісту крохмалю, мальтодекстрину (сиропу мальтодекстрину) глюкози або сиропу глюкози, молочних продуктів.

В текстах додатків до реєстраційного посвідчення № АА-04869-04-13 від 18.12.2013 року додаток 1 «Коротка характеристика продукту», додатку 2 кількісний склад продукту), рецептури виробника, сертифікату якості виробника, експертного висновку № 010180 д.т./к від 25.11.2015 зазначено, що Ровімікс для бройлерів 0.06% мінеральна суміш являє собою суміш мінералів сполуки марганцю, цинку, селену, заліза, міді, кобальту з наповнювачем - крейдою) у вигляді порошку, що використовується для збалансування раціонів бройлерів за мінеральними елементами. Дана суміш вноситься у корм бройлерам із розрахунку: 600 г/т (0,06%). Вміст крохмалю в зразку проби ROVIMIX BROILER 0,06% Мineral Blend відібраного для проведення незалежного дослідження в Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок, становить менше ніж 0,2 %.

Таким чином, опис вищевказаного преміксу в повній мірі відповідає опису коду УКТ ЗЕД 2309 90 96 10, а тому на думку позивача він вказував саме цей код при здійсненні розмитнення такого товару.

Vitamins blend for layer № 435/9U (Вітамінна суміш для курей-несучок 435/9U) - являє собою суміш вітамінів (біологічно- активних речовин) та наповнювача (карбонат кальцію, кремній) для внесення в корми тваринам; без вмісту крохмалю, глюкози або сиропу глюкози, мальтодекстрину або сиропу мальтодекстрину, молочних продуктів.

Застосовується для приготування раціонів при годівлі птиці з метою профілактики гіповітамінозів, поліенцефаломаляції міодистрофії, остеопорозу, сечокислого діатезу, кортико-церебрального некрозу, анемії, геморагічного діатезу, дерматиту, нормалізації обміну речовин, підвищення продуктивності. Згодовується перорально, разом з кормом у розрахунку: 200г/т (дозування 0,02%). Препаративна форма - порошок.

Згідно Пояснень до товарної позиції 2936, до цієї товарної позиції включаються:

(a) провітаміни та вітаміни, природні та синтезовані, та їх похідні, використовувані, переважно, як вітаміни;

(b) концентрати природних вітамінів (наприклад, вітаміну А або вітаміну О), які ЯВЛЯЮТЬ собою збагачені форми цих вітамінів. Ці концентрати можуть бути використані як такі (наприклад, як добавки до тваринних кормів) або після оброблення для одержання вітаміну;

(c) суміші вітамінів, провітамінів або концентратів, такі як, наприклад, природні концентрати вітамінів А і Б у різних пропорціях, в які вводилися додатково у визначених кількостях вітаміни А чи Б;

(d) вищезгадані речовини, розведені будь-яким розчинником (наприклад, стилолеат, пропан-1,2-діол, етандіол, олії).

До товарної підпозиції 2936 90 включаються, іnter alia (серед іншого), суміші двох або більше похідних вітамінів.

Наприклад, суміш, яка містить етиловий ефір пантотенолу та декспантенол, отримана в результаті хімічного синтезу, тобто реакції пантолактону, аміно-3-пропанолу-1 та 3-етоксипропіламіну у певному співвідношенні, повинна класифікуватись у товарній підпозиції 2936 90 як „інші", а не як незмішані похідні D- або DL-пантотенової кислоти (товарна підпозиція 2936 24).

А товарна категорія 2936 90 00 включає суміші, розчинені або не розчинені у будь- якому розчиннику.

В текстах додатків до реєстраційного посвідчення № АА-01026-04-10 від 07.04.2015 (додаток 1 «Коротка характеристика продукту», додатку 2 кількісний склад продукту), рецептури виробника, сертифікату якості виробника, експертного висновку № 010180 д.т./к від 25.11.2015 зазначено, що вітамінна суміш для курей-несучок 435/911 являє собою суміш вітамінів (біологічно- активних речовин) та наповнювача (крейди) у вигляді порошку, що використовується для приготування повноцінних, збалансованих за вітамінами раціонів при годівлі птиці з метою профілактики гіповітамінозів, поліенцефаломаляції міодистрофії, остеопорозу, сечокислого діатезу, кортико- церебрального некрозу, анемії, геморагічного діатезу, дерматиту, нормалізації обміну речовин, підвищення продуктивності.

Дана суміш застосовується перорально, разом з кормом, згідно з нормами годівлі, а саме із розрахунку: 200 г/т (0,02%). Вміст крохмалю в зразку проби Vitamins blend for layer № 435/9U, відібраного для проведення незалежного дослідження в Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок, коливається в межах від 0,2 до 15%.

Таким чином, опис вищевказаних вітамінів в повній мірі відповідає опису коду УКТ ЗЕД 2936 90 00 00, а тому на думку позивача він вказував саме цей код при здійсненні розмитнення такого товару.

Вказаний вище премік ROVIMIX BROILER 0,06% Мineral Blend та вітамінна суміш Vitamins blend for layer № 435/9U

не є самостійними продуктами для годівлі тварин, це є лише суміші, які додаються в корми для годівлі тварин, а тому і не можуть підпадати одразу двоє, під опис коду УКТ ЗЕД 23 09 90 96 90.

Як вже було вказано вище, відповідно до п. 4 ЗУ «Про Митний Тариф України» товар, який не може бути класифікований згідно з вищезазначеними правилами, класифікується в товарній позиції, яка відповідає товарам, що найбільше подібні до тих, що розглядаються. Як вже було вказано вище, до товарної позиції 2936 включаються продукти, провітаміни та вітаміни, природні або одержані в результаті синтезу, а до товарної позиції 2309 включаються продукти, що використовуються для годівлі тварин, саме тому, оскільки товар - Vitamins blend for layer № 435/9U найбільш подібний до групи товарної позиції 2936 позивач і включав її саме до неї і вказав такий код УКТ ЗЕД, а премікс - ROVIMIX BROILER 0,06% Мineral Blend багатокомпонентна суміш, яка вноситься в корми для годівлі, найбільш подібний до групи товарної позиції 2309, позивач і включав її саме до неї і вказав такий код УКТ ЗЕД

Наведене обґрунтування щодо правомірності зазначення кодів УКТ ЗЕД Товарі, підтверджується: рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2016 року у справі № 826/1110/16, яким рішення про визначення коду Товару № КТ-209000013-0438-2015 від 11.12.2015р. було визнано протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Крім того, в підтвердження неправомірності прийнятих відповідачем рішень про зазначення коду УКТ ЗЕД, окрім зазначеного вище, свідчить також наступне.

ТОВ «Кребс Фід» раніше, а саме 07.07.2015р. позивач здійснював розмитнення Vitamins blend for layer № 435/9U за заявленими ним кодом УКТ ЗЕД 2936 90 00 00 та тоді, жодних рішень про зміну коду УКТ ЗЕД, не приймалося, що свідчить про правомірність розмитнення товару саме за такими кодами. В підтвердження розмитнення такого товару свідчить додана до позову вантажно- митна декларація № 125130012/2015/463371.

В матеріалах наявні два експертні висновки спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС України від 11.09.2015р. за № 142005801-009 та від 11.09.2015р. за № 142005801-007 в яких чітко вказано, що «Результати експериментальних досліджень проби № 2 за визначеними показниками не протирічать опису продукту ROVIMIX BROILER 0,06% Мineral Blend зазначеному у гр. МД від 03.09.2015р. № 125130012/2015/463372, «Результати експериментальних досліджень проби № 1 за визначеними показниками не протирічать опису продукту Vitamins blend for layer № 435/9U зазначеному у гр. МД від 03.09.2015р. № 125130012/2015/463371.

За таких обставин, з огляду на те, що рішення про визначення коду Товару № КТ-209000013-0438-2015 від 11.12.2015року, яке було покладено в основу оскаржуваної постанови в справі про порушення митних правил №0412/20912/16 від 04.03.2016р. було скасовано, позивач ОСОБА_1 вважає, що є всі підстави для визнання останньої протиправною та її скасування.

Позивач ОСОБА_1 та його представник за довіреністю ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилися, проте надали до суду письмове клопотання про можливість розгляду даної справи без їх участі в порядку письмового провадження. Позовні вимоги підтримали повністю.

Представник відповідача Львівської митниці ДФС за дорученням Рибак Н.Я. в судове засідання не з'явився, проте надав суду письмові заперечення на адміністративний позов в яких вказав на законність притягнення позивача ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил. Просив в задоволенні позову відмовити повністю.

Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши позиції сторін на підставі наявних доказів, вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС України про визнання протиправною та скасування постанови в справі про порушення митних правил № 0412/201912/16 від 04 березня 2016 року підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що постановою Львівської митниці ДФС України у справі про порушення митних правил № 0412/201912/16 від 04 березня 2016 року позивача по справі ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбачених статтею 485 Митного кодексу України, а також прийнято рішення про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу розміром 300 відсотків несплаченої суми митних платежів на суму 175 251,48 гривень.

Вищевказана постанова була винесена у зв'язку з тим, що позивач виступаючи декларантом ТОВ «Кребс Фід» при здійсненні 18 листопада 2015 року митного оформлення імпорту товару, а саме: преміксу ROVIMIX BROILER 0,06% Мineral Blend та вітамінної суміші Vitamins blend for layer № 435/9U начебто, зазначив в поданій до митного посту «Городок» Львівської митниці ДФС декларації за №209120000/2015/848737, невірний код УКТ ЗЕД таких товарів.

В основу висновку про невірність зазначення позивачем кодів УКТ ЗЕД товарів, було покладено рішення Львівської митниці ДФС України про визначення коду товару № КТ-209000013-0438-2015 від 11.12.2015 року, яке було прийнято відносно ТОВ «Кребс Фід» - особи в інтересах якої позивач ОСОБА_1 здійснював митне оформлення товарів.

Відповідно до ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку зі здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Згідно до ст. 24 Митного кодексу України, кожна особа має право оскаржити рішення, дії або бездіяльність органів доходів і зборів, їхніх посадових осіб та інших працівників, якщо вважає, що цими рішеннями, діями або бездіяльністю порушено її права, свободи чи інтереси.

Відповідно до ст. 29 Митного Кодексу України, рішення, дії або бездіяльність органів доходів і зборів або їхніх посадових осіб можуть бути оскаржені безпосередньо до суду в порядку, визначеному законом.

Крім того, варто зазначити, що відповідно до ч. 2 ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної загали та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності об'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом також встановлено, що постановою окружного адміністративного суду м. Києва від 26.05.2016 року рішення про визначення коду товару № КТ - 20900000013-0438-2015 від 11.12.2015 року було визнано протиправним та таким, що підлягає скасуванню. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11.08.2016 року відповідна постанова суду першої інстанції залишена без змін та набрала законної сили.

У відповідності до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі оосби або особа, щодо якої встановлені ці обстанини.

За таких обставин, беручи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку що позов ОСОБА_1 слід задовольнити.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 24, 29 Митного кодексу України, ст.ст. 4-9, 13, 14, 41, 71, 159, 160, 161, 162, 163, 171-2 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Позов ОСОБА_1 до Львівської митниці державної фіскальної служби України про визнання протиправною та скасування постанови про порушення митних правил - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову Львівської митниці ДФС України в справі про порушення митних правил №0412/201912/16 від 04 березня 2016 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ст. 485 Митного кодексу України у вигляді штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів на суму 175 251 грн.48 коп.

Справу провадженням закрити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя Лубенського міськрайонного суду

Полтавської області Жага Е. Г.