Ухвала суду № 60130702, 31.08.2016, Обухівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
31.08.2016
Номер справи
372/2325/16-а
Номер документу
60130702
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 372/2325/16-а

Провадження 2-а-95/16

ухвала

31 серпня 2016 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Кравченко М.В., розглянувши у приміщенні Обухівського районного суду Київської області скаргу ОСОБА_1 про визнання дій протиправними, визнання незаконним і скасування акту,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із скаргою, за змістом якої просить поновити йому строк для подачі скарги, визнати протиправними дії посадових осіб Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області, визнати акт та довідку-розрахунок незаконними і скасувати їх.

За змістом п.п.8,9 ч.1 ст.3 КАС України позивач особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а відповідач субєкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно п.3 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються імя (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової особи, поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Згідно п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Всупереч вимогам законодавства позивачем не вказані будь-якій дані про позивача та відповідача.

Також не дотримано передбаченої законом форми звернення до адміністративного суду, оскільки подано скаргу замість адміністративного позову.

Всупереч приписам ч.1 ст.106 КАС України відсутні відомості про позивача та відповідача.

Згідно ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Вимоги поданої суду скарги не враховують приписи ч.4 ст.105 КАС України.

Також позивачем не конкретизовано реквізити оскаржуваної постанови (відносно якої особи та ким винесена, її зміст), належно не обґрунтовано віднесення спору до юрисдикції адміністративних судів, територіальну та інстанційну підсудність спору, також у позовній заяві відсутнє обґрунтування порушення особистих прав позивача відповідачем саме як субєктом владних повноважень, відсутні посилання на норми КАС України, внаслідок чого з поданої суду заяви неможливо зробити висновок про характер спірних правовідносин та підсудність спору.

Вказані недоліки унеможливлюють відкриття провадження у справі, оскільки позовна заява не містить достатніх даних про характер спірних правовідносин, коло осіб, що беруть участь у справі, без чого неможливо вирішити питання про підсудність спору.

Позивачем не виконано вимоги ч.3 ст.106 КАС України в частині додання до позовної заяви документу про сплату судового збору із відміткою або іншим доказом зарахування судового збору до Державного бюджету України у належній сумі. Оплаті підлягає судовий збір за кожну вимогу немайнового характеру в розмірі 551 грн. 20 коп. Сплата судового збору здійснюється окремими платіжними документами за кожну із позовних вимог за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ Обухівського р-ну; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37851055; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Київській обл. м.Київ; код банку отримувача (МФО) 821018; рахунок отримувача 31213206700449; код класифікації доходів бюджету22030101.

Частинами 1 та 2 статті 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ст.289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Як вбачається із поданих до суду документів оскаржувані дії та рішення вчинені 13.07.2016 року, скарга подана 31.08.2016 року. При цьому ОСОБА_1 вказує на те, що ним пропущені строки оскарження, однак не конкретизує підстави для такого твердження, але просить поновити йому строк для подачі вказаної скарги, що не є тотожним поняттям за правовим змістом із передбаченим КАС України строком звернення до адміністративного суду.

Подана скарга не містить заяв чи клопотань з приводу визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, їх поновлення.

За таких обставин, вважаю, що позивачем пропущено передбачений законом строк звернення до адміністративного суду.

У відповідності дост. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

З наведеної норми процесуального права вбачається, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду лише в тому разі, коли суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

У разі відсутності клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду суддя повинен діяти в порядку, встановленому ст. ст.106,108 КАС України.

Згідно п. 5 ч. 1ст. 106 КАС Українив позовній заяві в разі необхідності зазначається заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Вказана правова норма зобов'язує осіб, які звернулися до суду з адміністративним позовом після закінчення строку, встановленогост. 99 КАС України, заявляти клопотання про його поновлення.

Таким чином, відсутність вказаного клопотання унеможливлює відкриття провадження у адміністративній справі.

Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху.

Керуючись ст.ст. 3, 17, 99, 100, 105-108, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В :

Скаргу ОСОБА_1 про визнання дій протиправними, визнання незаконним і скасування акту залишити без руху, надавши позивачеві строк до 10 вересня 2016 року для усунення вказаних недоліків.

Розяснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя М.В.Кравченко