Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
27 січня 2012 р.справа № 2а/0570/20432/2011
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1 , розглянула апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства «Словважмаш» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2011 року у справі № 2а/0570/20432/2011 за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Словянську та Словянському районі Донецької області до публічного акціонерного товариства «Словважмаш» про зобовязання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
26 січня 2012 року до Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 2а/0570/20432/2011 за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Словянську та Словянському районі Донецької області до публічного акціонерного товариства «Словважмаш» про зобовязання вчинити певні дії з апеляційною скаргою публічного акціонерного товариства «Словважмаш» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2011 року.
Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, у звязку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно ч.7 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати мають бути встановлені законом про судовий збір.
Судовий збір відповідно до Закону України «Про судовий збір» (набрав чинності з 1 листопада 2011 року) може сплачуватися як у безготівковій, так і в готівковій формі виключно через установи банків чи відділення звязку та справляється за місцем розгляду справи.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Судовий збір обраховується у гривнях та копійках.
Документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення звязку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. Документ про сплату судового збору додається до позовної заяви, апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови суду, до інших заяв щодо здійснення судом певних дій, за які передбачено сплату судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».
У зв'язку з надходженням до Вищого адміністративного суду України звернень адміністративних судів про надання роз'яснення, щодо застосування підпункту 1 пункту З частини другої етапі 4 Закону України «Про судовий збір» повідомляються такс.
Відповідно до зазначеної норми за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не. менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративною судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових акті» чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі манна.
Зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського сулу заправ людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає па склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставної о стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладено адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку па додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача субєкта владних повноважень, безпосереднім наслідком, яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку. Відповідно частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» пункт 3.2 за подання апеляційної скарги на рішення адміністративного суду ставка судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви. Відповідно до пункту 3.1 при подані заявленого позову повинно було бути сплачено судовий збір із ставки 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат. Тобто, при поданні позову позивач повинний був сплатити судовий збір в сумі 1670,21 грн.
Таким чином, при поданні апеляційної скарги апелянтом повинний бути сплачений судовий збір в сумі 835,10 грн..
Апелянтом судовий збір за подання апеляційної скарги не сплачений.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» апелянту не надано пільг щодо сплати судового збору.
Таким чином, скаржникові потрібно сплатити судовий збір в сумі 835,10 грн.
Апелянт в апеляційній скарзі просив звільнення його від сплати судового збору у звязку зі скрутним матеріальним становищем підприємства.
Зазначене клопотання задоволенню не підлягає, оскільки Рішенням Конституційного Суду України № 4-рп/2009 від 03.02.2009р. приписи статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» визнані такими, що відповідають Конституції України. Тобто коло осіб та підстави для звільнення від сплати державного мита є вичерпними, та відповідач не є особою, яка звільнена від сплати державного мита.
Згідно ст. 88 КАС України суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх сплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Тобто положення цієї статті спрямовані на те, щоб судові витрати не були перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, які захищають свої права та інтереси, порушені субєктом владних повноважень.
Апелянт є юридичною особою, від сплати державного мита Декретом КМУ не звільнені, з огляду на зазначене вважаю, що підстав для звільнення від сплати держмита апелянта немає.
Посилання апелянта на звіт про фінансові результати роботи підприємства, як підстава звільнення від сплати судового збору, судом до уваги не приймається, оскільки стосується періоду з січня до вересня 2011 року, а апеляційна скарга подається у січні 2012 року.
Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв`язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПО суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
При цьому несплачену суму судового збору належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів Калінінський район м. Донецька 22030001, код отримувача (код ЄДРПОУ) 34687090, рахунок отримувача 31213206700005, банк отримувача Головне управління Державного казначейства України в Донецькій області, код банку отримувача 834016, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу судовий збір код 34511611 пункт 3.2.
Відповідно до ч. 5 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків шляхом надання документу про сплату в повному обсязі судового збору.
Керуючись ст. 108, 187, ч.5 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства «Словважмаш» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2011 року у справі за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Словянську та Словянському районі Донецької області до публічного акціонерного товариства «Словважмаш» про зобовязання вчинити певні дії залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги протягом пяти днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.
В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянтові.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Л.А. Василенко