Справа № 522/2000/15-а
У х в а л а
про залишення адміністративного позову без руху
04 лютого 2015 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Донцов Д.Ю., розглянувши матеріали, які надішли за адміністративним позовом ОСОБА_1 до адміністративної комісії Виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення,
В с т а н о в и в :
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до адміністративної комісії Виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Стаття 107 КАС України вказує наступне: суд відкриває провадження у справі, якщо позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
За своєю правовою природою вищезазначений позов направлений на скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Відповідно до ст. 107 КАС України суд відкриває провадження у справі, якщо позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 5 ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита. Проте Кодекс адміністративного судочинства України передбачає сплату заявником судового збору, а не державного мита. Крім того, в КУпАП зазначено про звільнення від мита лише при оскаржені постанови, а не при скасуванні постанови, тобто поданні адміністративного позову. Таким чином, виходячи із цих підстав, сплата судового збору є обовязковою.
Позивач не надав до суду докази того, що він сплатив судовий збір.
В свою чергу, позивач додав до адміністративного позову копію посвідчення інваліда війни ІІІ групи, у звязку з чим суд вважає за необхідне зазначити, що Закон України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI не надає пільг та не звільняє від сплати судового збору, осіб, які віднесені до інвалідів війни ІІІ групи.
Також, суд вважає за необхідне розяснити позивачу, що розмір судового збору за подання адміністративних позовів до суду визначено у пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір
Реквізити щодо сплати судового збору: отримувач ГУДКСУ в Одеській області (м Одеса, Приморський район) 22030001, ЄДРПОУ 37607526, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, р/р 331215206700008, код платежу 22030001. Призначення платежу: судовий збір за подання позову до Приморського районного суду м. Одеси.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, установлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищезазначене суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до адміністративної комісії Виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення, підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням ст. 106 КАС України, а саме: до позовної заяви не додані документи, які підтверджують сплату судового збору.
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суд, -
У х в а л и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до адміністративної комісії Виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки, у строк протягом пяти днів з дня отримання копії даної ухвали, а саме: додати до позовної заяви її копію та копії всіх документів, що приєднуються до неї для надання відповідачу; додати до позовної заяви документи, які підтверджують сплату судового.
Розяснити позивачу, що інакше його позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала може бути оскаржена позивачем в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу, ухвала якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя