Справа № 686/13835/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2016 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд в складі:
головуючої судді Мороз В.О.,
за участю секретаря Козельської Г.В.,
представника позивача Бейлика А.Б.,
представника третьої особи ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Хмельницькому справу за адміністративним позовом приватної фірми «АіЄ» до державного реєстратора Управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради Гриньчук Тетяни Василівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_4, про визнання дій неправомірними та скасування відомостей,-
встановив :
06 липня 2016 року позивач ПФ «АіЄ» звернулася до Хмельницького міськрайонного суду з позовом до державного реєстратора Управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради Гриньчук Т.В., третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_4, про визнання дій неправомірними та скасування відомостей, мотивуючи свої вимоги тим, що в Головному управлінні Національної Поліції в Хмельницькій області розслідується кримінальне провадження № 12014240000000038 від 04.06.2014 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Вказує, що 21.06.2016 р. ОСОБА_5, комерційний директор ПФ «АіЄ» ознайомився з матеріалами кримінального провадження та на його заяву йому були надані документи, з яких йому стало відомо, а саме з протоколу допиту свідка, державного реєстратора Гриньчук Т.В., яка зазначила, що відомості про те, що ОСОБА_4 є керівником ПФ «АіЄ» остання внесла 31.10.2005 р. на підставі реєстраційної картки за 2003 рік. Такі дії державного реєстратора позивач вважає неправомірними, оскільки вони не відповідали чинному, на момент їх вчинення, законодавству.
Вказує, що приватна фірма «АіЄ» створена 06.10.1999 р. Державний реєстратор всупереч вимогам ч. 1,3 ст. 19 Закону не перевір повноваження ОСОБА_4, а саме чи є вона виконавчим органом чи уповноваженою ним особою фірми на внесення відповідних змін, що вказані в реєстраційній картці станом на 31.10.2005 р. Відповідно до п. 5.3 Статуту Приватної фірми «АіЄ», який ОСОБА_4 мала надати державному реєстратору, керівництво поточною діяльністю фірми здійснює виконавчий орган - дирекція фірми. До складу дирекції входять директор та комерційний директор. Як вбачається з наказу № 8 від 01.10.2005 року ОСОБА_4 на момент подання реєстратору реєстраційної картки 31.10.2005 року, - не була директором. Вона обіймала посаду виконавчого директора. Така посада не передбачена статутом підприємства. ОСОБА_4 вказала в картці недостовірні відомості, не вказала в картці дійсного директора та комерційного директора фірми, які були виконавчим органом приватні фірми «АіЄ» станом на 31.01.2005 р. Вказує, що державний реєстратор у протоколі допиту зазначила, що вона здійснила реєстраційні дії на підставі реєстраційної картки за 2003 ріку, що є порушення вимог ч. 1, ст. 19 Закону, оскільки реєстраційна картка за 2003 року не може бути підтвердженням повноважень особи, яка станом на 31.10.2005 р. подає реєстраційну картку державному реєстратору. Тому дії державного реєстратора, щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами до установчих документів від 31.10.2005 р. щодо внесення змін про ОСОБА_4 як керівника ПФ «АіЄ» є неправомірними, а тому підлягають скасуванню та виключенню із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.
В судовому засіданні представник позивача уточнив заявлені позовні вимоги та просив скасувати відомості внесені державним реєстратором про приватну фірму «АіЄ» щодо керівника юридичної особи ОСОБА_4
Відповідач в судове засідання не з'явилася, направила заяву про розгляд справи у її відсутності, в якій також вказала, що прикінцевими положеннями Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003р. №755-ІУ було передбачено, що державний реєстратор протягом 2004-2005 років при надходженні від юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної картки, відповідно до вимог статті 19 цього Закону, зобов'язаний провести заміну раніше виданих їм свідоцтв про державну реєстрацію на свідоцтва про державну реєстрацію єдиного зразка. Тому нею, державним реєстратором, Гриньчук Т.В. 31.10.2005р., враховуючи уже існуючі на той період документи, які містилися в реєстраційній справі ПФ «АіЄ» та свідчили про те, що ОСОБА_4 є керівником даної юридичної особи (копія реєстраційної картки №093 додається) була проведена дія під назвою «Включення відомостей про юридичну особу», а не реєстраційна дія , пов'язана з зміною керівника ПФ.
Представник третьої особи в судовому засіданні заперечив щодо задоволення позову, вказавши, що згідно контракту від 03.06.2002 року укладеного з власником приватної фірми "АіЄ" ОСОБА_6, який був її чоловіком, ОСОБА_4 є директором приватної фірми "А і Є". Відповідно до п. 7.1. укладеного контракту його дія була визначена сторонами на один рік, до 03.06.2003 року. Так як після закінчення строку дії укладеного контракту ОСОБА_4 продовжувала виконувати повноваження директора приватної фірми "АіЄ", згідно ст. 39-1 КЗпП України, він вважається продовженим на невизначений строк. Згідно Статуту приватної фірми "А і Є", та відомостей з Єдиного державного реєстру єдиним власником приватної фірми "А і Є" є ОСОБА_6. Відповідно до приписів ст. 88 ЦК України в Статуті юридичної особи вказується найменування юридичної особи, її місцезнаходження, органи управління, їх компетенція, порядок прийняття рішень, порядок вступу та виходу з юридичної особи. Відповідно до п. 5.1. Статуту приватної фірми "А і Є" власник ОСОБА_6 не здійснює керівництво фірмою безпосередньо. Управління через призначений ним виконавчий орган. Правомірність перебування ОСОБА_4 на посаді директора приватної фірми "А і Є" підтверджується рішеннями судів. Крім того, вказує, що на момент вчинення дій Відповідачем 31.10.2005 року ОСОБА_5 взагалі не мав жодного відношення до юридичної особи приватної фірми "А і Є", так як відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру він став комерційним директором приватної фірми "А і Є" лише 08.08.2007 року, і згідно п. 7.1. укладеного контракту припинив свої повноваження 07.08.2008 року.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справ, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову, внаслідок наступного.
Із змісту ст. 19 Конституції України вбачається, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування , їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої ст. 2 КАС України, основним завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з частиною третьою ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Статтями 10, 11 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом. Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Так, судом встановлено, що приватна фірма «АіЄ» створена 06.10.1999 р.
Як вбачається із копії свідоцтва про одруження, ОСОБА_6 та ОСОБА_4 зареєстрували шлюб 03 березня 1996 року.
ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що вбачається із копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1.
Згідно Статуту приватної фірми "А і Є", та відомостей з Єдиного державного реєстру єдиним власником та засновником приватної фірми "А і Є" був ОСОБА_6
В Статуті юридичної особи вказується найменування юридичної особи, її місцезнаходження, органи управління, їх компетенція, порядок прийняття рішень, порядок вступу та виходу з юридичної особи.
Згідно п.5.1. розділу 5 статуту ПФ «АіЄ» власник не здійснює керівництво Фірмою безпосередньо. Управління здійснюється Власником через призначений ним виконавчий орган -дирекцію Фірми. Пунктами 5.3, 5.4 передбачено, що Керівництво поточною діяльністю Фірми здійснює її виконавчий орган - директор Фірми. До складу дирекції входять директор та комерційний директор. Очолює дирекцію директор. Дирекція самостійно вирішує всі питання діяльності Фірми, крім тих, що належать до виняткової компетенції Власника або потребують його згоди. Власник має право винести рішення про передачу частини належних йому прав у компетенцію дирекції. Питання, віднесені цим статутом до компетенції дирекції, вирішуються її членами колегіально. При призначенні директора та комерційного директора на посади, Власник укладає з ними контракти, у яких визначаються строки найму, права і відповідальність членів дирекції перед Власником, умови їх матеріального забезпечення і звільнення від посад з урахуванням гарантій, передбачених контрактами та діючими законодавством. Директор та комерційний директор без доручення діють від імені Фірми, представляють її інтереси в інших підприємствах, організаціях та державних органах, укладають від її імені угоди, здійснюють наймання і звільнення персоналу Фірми, а також інші дії з оперативного керівництва роботою Фірми. Директор та комерційний директор мають право першого підпису банківських документів. Власник не має права втручатися в оперативну діяльність дирекції.
Згідно контракту від 03.06.2002 року укладеного з власником приватної фірми "А і Є" ОСОБА_6, ОСОБА_4 є директором приватної фірми "А і Є".
Відповідно до п. 7.1. укладеного контракту його дія була визначена сторонами на один рік, до 03.06.2003 року. Цей контракт є трудовим договором.
Після закінчення строку дії укладеного контракту ОСОБА_4 продовжувала виконувати повноваження директора приватної фірми "А і Є", що також встановлено в ухвалі Вінницького апеляційного адміністративного суду від 14.07.2016 р.
Ухвалою Апеляційного суду Хмельницької області від 26.01.2016 р., яка залишена без змін ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2016 р., встановлено, що ОСОБА_4, перебуваючи на посаді директора приватної фірми «АіЄ», діяла в межах наданих їй власником фірми ОСОБА_6 повноважень, мала достатній обсяг дієздатності, які після його смерті не припинилися, а тому були відсутні підстави для визнання угод недійсними.
Правомірність перебування ОСОБА_4 на посаді директора ПФ «АіЄ» підтверджена рішеннями Хмельницького міськрайсуду від 22.10.2015 року, ухвалою апеляційного суду Хмельницької області від 26.01.2016 року, ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2016 року, постановою Хмельницького окружного адміністративного суду у справі № 822/654/16 від 05.05.2016 року; ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду у справі № 822/654/16 від 14.07.2016 року, постановою Хмельницького окружного адміністративного суду у справі № 822/5140/14 від 29.12.2014 року, ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду у справі № 822/5140/14 від 31.03.2015 року, ухвалою Вищого адміністративного суду України у справі № К/800/18025/15 від 24.09.2015 року.
Відповідно до контракту від 08.08.2007 року укладеного з власником приватної фірми "А і Є" ОСОБА_6, останній призначив ОСОБА_5 комерційним директором приватної фірми "А і Є". Відповідно до п. 7.1. укладеного контракту його дія була визначена до 07.08.2008 року. Пунктом 7.2 визначено, що якщо жодна із сторін не пред'явила претензію про розірвання даного контракту за місяць до закінчення терміну його дії, він вважається таким, що продовжений на той самий строк та на тих самих умовах.
Із витягу з Єдиного державного реєстру станом на 31.03.2016 р. вбачається, що керівником є ОСОБА_6, 01.10.2005 р (повноваження згідно статуту підприємства), 08.08.2007 року - підписант, ОСОБА_6, 01.10.2005 р. - підписант. А із витягу станом на 06.11.2012 р. - засновник ОСОБА_6, а керівник та підписант - ОСОБА_8 З витягу станом на 15.01.2016 р. вбачається, що засновник ОСОБА_6, керівник - ОСОБА_4, підписант ОСОБА_5, 08.08.2007 р. та підписант ОСОБА_4
ОСОБА_5 на його заяву, 21.06.2016 року старшим слідчим СУ ГУНП в Хмельницькій області у зв'язку із розслідуванням кримінального провадження від 04.06.2014 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України направлено копію наказу № 8 від 01.10.2005 р.; копію трудової книжки ОСОБА_4; копія протокол допиту свідка, державного реєстратора Гриньчук Т.В. від 16.06.2016 р.
Відповідно до наказу № 8 від 01.10.2005 року на ПФ «АіЄ» запроваджено посаду виконавчого директора та переведено ОСОБА_4 з посади директора ПФ «АіЄ» на посаду виконавчого директора, що також вбачається із копії трудової книжки ОСОБА_4
З протоколу допиту свідка, державного реєстратора Гриньчук Т.В. від 16.06.2016 р. вбачається, що остання зазначає, що відомості в ЄДР в 2005 р. були внесені відносно ПФ «АіЄ» відповідно до ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Для внесення відомостей потрібно було подати реєстраційну картку, яка була подана 31.10.2005 року керівником ПФ «АіЄ» ОСОБА_4, яка відповідно до відомостей реєстраційної картки від 06.05.2003 р. рахувалася керівником ПФ «АіЄ» та мала достатньо прав для подачі реєстраційної картки.
Із реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, вбачається, що така була подана державному реєстратору 31.10.2005 року, у ІІІ розділі зазначено, що керівником ПФ «АіЄ» є ОСОБА_4, а засновником ОСОБА_6
Відповідно до відомостей реєстраційної картки, яка була подана державному реєстратору 05.05.2003 року, вбачається що ОСОБА_4 рахувалася керівником ПФ «АіЄ».
Не погоджуючись із зазначеними діями відповідача, а саме щодо внесення відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами до установчих документів від 31.10.2005 р. щодо внесення змін про ОСОБА_4 як керівника ПФ «АіЄ», позивач оскаржив їх в судовому порядку.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, а також дані правовідносини, регулюються Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003р. №755-ІV (на момент вчинення реєстратором дій) (далі Закону)
Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону державний реєстратор на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці: проводить державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; проводить резервування найменувань юридичних осіб; передає органам державної статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування повідомлення та відомості з реєстраційних карток про вчинення реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, у тому числі щодо створення або ліквідації відокремлених підрозділів юридичних осіб; формує, веде та забезпечує зберігання реєстраційних справ; здійснює оформлення та видачу свідоцтв про державну реєстрацію, а також їх заміну; оформлює та видає виписки, довідки з Єдиного державного реєстру; проводить державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб та державну реєстрацію зміни імені або місця проживання фізичних осіб - підприємців; проводить державну реєстрацію припинення юридичних осіб та державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями; звертається до суду із заявою про зміну мети установи у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст. 8 Закону документи, які відповідно до вимог цього Закону подаються (надсилаються рекомендованим листом) державному реєстратору, повинні бути викладені державною мовою. Реєстраційна картка заповнюється машинодруком або від руки друкованими літерами. Якщо документи надсилаються державному реєстратору рекомендованим листом, підпис заявника на реєстраційній картці повинен бути нотаріально посвідчений. Установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. У разі, коли законом встановлено вимоги щодо реєстрації установчих документів, такі документи подаються з відміткою про їх реєстрацію в органі, визначеному законом. Установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками), якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. Підписи засновників (учасників) на установчих документах повинні бути нотаріально посвідчені. У випадках, які передбачені законом, установчі документи повинні бути погоджені з відповідними органами державної влади. Внесення змін до установчих документів юридичної особи оформляється окремим додатком або викладенням установчих документів у новій редакції. На титульній сторінці додатка до установчих документів юридичної особи робиться відмітка про те, що зазначені документи є невід'ємною частиною відповідних установчих документів . Документ про підтвердження реєстрації іноземної юридичної особи в країні її місцезнаходження повинен бути легалізований у встановленому порядку. Вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу встановлюються спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації.
Статтею 16 Закону передбачено, що єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру. Єдиний державний реєстр ведеться на електронних носіях відповідно до державних стандартів, що забезпечують його сумісність і взаємодію з іншими інформаційними системами та мережами, що складають інформаційний ресурс держави.
Відповідно до ст. 17 Закону відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток. В Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо юридичної особи: повне найменування юридичної особи та скорочене у разі його наявності; ідентифікаційний код юридичної особи; форма власності (крім об'єднань громадян); організаційно-правова форма; центральний чи місцевий орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить юридична особа державної форми власності чи юридична особа, в статутному фонді якої частка держави становить не менше 25 відсотків; місцезнаходження юридичної особи; перелік засновників (учасників) юридичної особи, у тому числі ім'я, місце проживання, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків, якщо засновник - фізична особа; найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код, якщо засновник - юридична особа; основні види діяльності; прізвище, ім'я та по батькові осіб, які мають право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, їх ідентифікаційні номери фізичних осіб - платників податків; дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи; дані про розмір статутного фонду (статутного або складеного капіталу), у тому числі частки кожного із засновників (учасників), а також розмір сплаченого статутного фонду (статутного або складеного капіталу) на дату проведення державної реєстрації та дата закінчення його формування; дата та номер запису про проведення державної реєстрації юридичної особи, дати та номери записів про внесення змін до нього; підстави для відмови у проведенні державної реєстрації; серія та номер свідоцтва про державну реєстрацію, дата видачі або заміни свідоцтва про державну реєстрацію; дані про установчі документи, дати та номери записів про внесення змін до них; підстави для відмови у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів; дата та номер запису про скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; дані про дату постановки на облік та дату зняття з обліку в органах статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування; дані про відокремлені підрозділи юридичної особи; дані про перебування юридичної особи в процесі припинення, зокрема дата реєстрації рішення засновників (учасників) або уповноважених ними органів про припинення юридичної особи, відомості про комісію з припинення (ліквідатора, ліквідаційну комісію тощо); дата та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підстава для його внесення; дата та номер запису про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи, підстава для його внесення; місце проведення державної реєстрації, а також місце проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом; місцезнаходження реєстраційної справи; дані про видачу виписок, витягів, довідок з Єдиного державного реєстру; прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, що внесла до Єдиного державного реєстру запис про державну реєстрацію юридичної особи, внесла зміни до цього запису або внесла запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи; дата передачі реєстраційної справи до державної архівної установи, адреса її знаходження. В Єдиному державному реєстрі повинні міститися такі відомості щодо фізичної особи - підприємця: ім'я фізичної особи; ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків; місце проживання; основні види діяльності; дата та номер запису про проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, дати та номери записів про внесення змін до нього; підстави для відмови у проведенні державної реєстрації; серія та номер свідоцтва про державну реєстрацію, дата видачі або заміни свідоцтва про державну реєстрацію; підстави для відмови у проведенні державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу - підприємця; дані про дату постановки на облік та дату зняття з обліку в органах статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування; дані про перебування фізичної особи - підприємця в процесі припинення підприємницької діяльності; дата та номер запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем, а також підстава для його внесення; дата та номер запису про відміну державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем, а також підстава для його внесення; місце проведення державної реєстрації, а також місце проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом; місцезнаходження реєстраційної справи; прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, що внесла до Єдиного державного реєстру запис про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, внесла зміни до цього запису або внесла запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем; дата передачі реєстраційної справи до державної архівної установи, адреса її знаходження.
Частинами 1,2,3,4 ст. 19 Закону передбачено, що у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі. У разі, якщо подається (надсилається) реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи, до неї додається свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи. Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо вони не передбачені частиною першою цієї статті. Якщо реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, подається особисто особою, уповноваженою виконавчим органом юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являються її паспорт та документ, що підтверджує її повноваження. Дата надходження реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, вноситься до журналу обліку реєстраційних дій.
Частинами 6,7 ст. 19 Закону передбачено, що державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати її надходження внести до Єдиного державного реєстру запис про внесення змін до відомостей про юридичну особу. У разі внесення до Єдиного державного реєстру запису про зміну місцезнаходження юридичної особи, державний реєстратор одночасно повинен видати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) виконавчому органу юридичної особи або уповноваженій нею особі нове свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та свідоцтво, яке було замінено з відміткою про видачу нового свідоцтва. Юридична особа щорічно, починаючи з наступного року з дати її державної реєстрації, протягом одного місяця зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу. Реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу залишається державним реєстратором без розгляду, якщо вона не відповідає вимогам частин першої та другої статті 8 цього Закону. Якщо реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу не була надана юридичною особою в установлений цією частиною строк, державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для юридичної особи для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Відповідно до прикінцевих положень Закону Державний реєстратор протягом 2004-2005 років при надходженні від юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної картки, відповідно до вимог статті 19 цього Закону, зобов'язаний провести заміну раніше виданих їм свідоцтв про державну реєстрацію на свідоцтва про державну реєстрацію єдиного зразка. При цьому реєстраційний збір за заміну свідоцтва про державну реєстрацію не стягується.
Таким чином, при надходженні реєстраційної картки, відповідно до вимог статті 19 цього Закону, державний реєстратор Гриньчук Т.В. 31.10.2005р., враховуючи уже існуючі на той період документи, які містилися в реєстраційній справі ПФ «АіЄ» та свідчили про те, що ОСОБА_4 є керівником даної юридичної особи була проведена дія під назвою «Включення відомостей про юридичну особу», а не реєстраційна дія, пов'язана з зміною керівника.
При включенні відомостей про юридичну особу державним реєстратором дотримано вимоги Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003р. №755-ІV.
Крім того, станом на включення відомостей, був чинний статут, у пункті 5.1 якого зазначено, що власник не здійснює керівництво фірмою безпосередньо, а управління здійснюється через призначений ним керівний орган-дирекцію фірми. Також, контракт від 03.06.2002 року, згідно якого ОСОБА_4 є директором фірми не припинив свою дію та відповідає приписам Статуту.
Підсумовуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову приватної фірми «АіЄ» до державного реєстратора Управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради Гриньчук Т.В., третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_4, про визнання дій неправомірними та скасування відомостей, слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 71, 158-163 КАС України, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003р. №755-ІV, суд-
постановив:
В задоволенні позову приватної фірми «АіЄ» до державного реєстратора Управління з питань реєстрації Хмельницької міської ради Гриньчук Тетяни Василівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_4, про визнання дій неправомірними та скасування відомостей, - відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом
Суддя