копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2016 р. Справа № 804/3151/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Захарчук-Борисенко Н.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом керівника Синельниківської місцевої прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Східно-Дніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Проско ресурси» про стягнення податкового боргу у розмірі 240349,49грн., -
ВСТАНОВИВ:
31.05.2016 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся керівник Синельниківської місцевої прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Східно-Дніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Проско ресурси», в якому просить суд: стягнути кошти з рахунків у банках, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю «Проско ресурси» на користь Державного бюджету України податковий борг у розмірі 240349,49грн.:
- на рахунок №33217812700251, отримувач платежу - УДКС України у Покровському районі Дніпропетровської області, код - 37004367, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО - 805012, за кодом бюджетної класифікації - 18010600 - податковий борг з орендної плати за землю юридичних осіб у розмірі - 42193,06грн.;
- на рахунок №33117366700249, отримувач платежу - УДКС України у Покровському районі Дніпропетровської області, код - 37004367, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО - 805012, за кодом бюджетної класифікації - 13030100 - податковий борг по платі за користування надрами для добування корисних копалин загальнодержавного значення у розмірі - 193369,17грн.;
- на рахунок №33110362700251, отримувач платежу - УДКС України у Покровському районі Дніпропетровській області, код - 37004367, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО - 805012, за кодом бюджетної класифікації - 19010101 - податковий борг по надходженням від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення у розмірі - 4787,26грн.
Свої позовні вимоги податкова інспекція обґрунтовує тим, що за відповідачем рахується податковий борг зі сплати орендної плати за землю юридичних осіб, плати за користування надрами для добування корисних копалин загальнодержавного значення, по надходженням від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення на загальну суму - 240349,49грн. Втім, спірна сума податкового боргу залишається несплаченою на момент звернення до суду із цим позовом.
У судове засідання сторони не з'явились, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи. З урахуванням цього, на підставі ч.6 ст.128 КАС України, суд ухвалив рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Суд, вивчивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити цей адміністративний позов повністю з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Проско ресурси» (далі - ТОВ «Проско ресурси», відповідач) перебуває на податковому обліку в Східно-Дніпровській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області як платник податків.
Станом на момент звернення податкового органу до суду за ТОВ «Проско ресурси» рахується податковий борг на загальну суму - 240349,49грн., в тому числі по платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в сумі - 193369,17грн., зі сплати надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в сумі - 4787,26грн., зі сплати орендної плати з юридичних осіб в сумі - 42193,06грн. Зазначені суми податкового боргу утворились внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань зі вказаних видів податків.
Так, 20.02.2015 року відповідачем була подана до податкової інспекції декларація з плати за землю (орендна плата) за 2015 рік із самостійно нарахованою сумою податку, яка підлягає сплаті у загальному розмірі - 41556,12грн., у томі числі за період січень - грудень 2015 року рівними платежами на суму - 3463,01грн. за кожен місяць відповідно. Проте, узгоджені суми податкового зобов'язання не сплачені у встановлений законом строк. Тому, за період з 01.03.2015 року по 30.01.2016 року за відповідачем утворився податковий борг з орендної плати з юридичних осіб на загальну суму 41556,12грн. (терміном сплати до 30.01.2016 року). За платіжним дорученням №1909 від 19.05.2015 року ним було сплачено лише - 3463,02грн. Отже, станом на 12.02.2016 року за ТОВ «Проско ресурси» рахується податковий боргу з орендної плати з юридичних осіб у розмірі - 37628,06грн.
Крім того, 22.02.2016 року товариство подало до Східно-Дніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області податкову декларацію з плати за землю (орендна плата) за 2016 рік із самостійно нарахованою сумою, яка підлягає сплаті у розмірі - 54779,96грн. Проте, станом на 21.03.2016 року податковий борг зі сплати орендної плати за землю у сумі - 42193,06грн., з яких за 2015 рік - 37628,06грн., за січень 2016 року - 4565,00грн. - відповідачем не сплачено.
Податковий борг по надходженням від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення у загальному розмірі - 4787,26грн. утворився внаслідок несплати частини донарахованої штрафної санкції за ст.126 Податкового кодексу України згідно акту перевірки №79/27-35202094 від 22.09.2015 року за податковим повідомленням-рішенням №000422427 від 22.09.2015 року, а також нарахованої пені за ст.129 Податкового кодексу України, ст.126 Податкового кодексу України за податковим повідомленням-рішенням №000058427 від 05.02.2016 року, яке було винесене на підставі акту перевірки №5/27-35202094 від 05.02.2016 року.
Податковий борг по платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (13030100) в сумі - 193369,17грн. виник внаслідок несплати узгоджених сум податкового зобов'язання за податковою декларацією з рентної плати №9275312581 від 08.02.2016 року в сумі - 193369,17грн.
На виконання вимог ст.59 Податкового кодексу України податковою інспекцією було сформовано та направлено на адресу товариства податкову вимогу №25243-04 від 10.11.2014 року на суму - 42158,56грн., яку було надіслано боржнику засобами поштового зв'язку та отримано ним - 25.11.2014 року. Втім, відповідач не сплатив зазначену суму податкового боргу. Така згодом змінювалась, а за п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України, у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Суму податкового боргу ТОВ «Проско ресурси» у загальному розмірі - 240349,49грн. по платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення в сумі - 193369,17грн., зі сплати надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в сумі - 4787,26грн., орендної плати з юридичних осіб в сумі - 42193,06грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, вона не скасована, тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Згідно до ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до положень ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
За ст.61 Податкового кодексу України податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.
Так, як було зазначено вище, за відповідачем рахується податковий борг по платі за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, зі сплати надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, зі сплати орендної плати з юридичних осіб.
У відповідності до положень пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
За ст.269, ст.270 Податкового кодексу України платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Згідно ст.285, п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно пп.14.1.217 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України рентна плата - загальнодержавний податок, який справляється за користування надрами для видобування корисних копалин; за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин; за користування радіочастотним ресурсом України; за спеціальне використання води; за спеціальне використання лісових ресурсів; за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.
За пп.251.1.1 п.251.1 ст.251, пп.252.1.1 п.252.1, п.252.2, п.252.3, п.252.6, п. 252.23 ст.252 Податкового кодексу України рентна плата складається, в тому числі з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
Платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб'єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об'єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі - спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об'єктах (ділянках) надр.
Платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин здійснюють для цілей оподаткування окремий (від інших видів операційної діяльності) бухгалтерський та податковий облік витрат і доходів за кожним видом мінеральної сировини за кожним об'єктом надр, на який надано спеціальний дозвіл.
Об'єктом оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, приведеної у відповідність із стандартом, встановленим галузевим законодавством.
Базою оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду корисної копалини (мінеральної сировини) для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства).
Податкові декларації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин подаються її платником починаючи з календарного кварталу, що настає за кварталом, у якому такий платник отримав спеціальний дозвіл.
Відповідно до пп.14.1.57 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України екологічний податок - загальнодержавний обов'язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року;
За пп.240.1.1 п.240.1 ст.240, пп.242.1.1 п.242.1 ст.242 Податкового кодексу України платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.
Об'єктом та базою оподаткування є, зокрема обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Відповідно до п.249.1, п.250.1, пп.250.2.1 п.250.2 ст.250 Податкового кодексу України суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку.
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
Платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, зокрема за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів.
Згідно ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно зі ст.49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Відповідно до пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію.
Згідно пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.59.1, п.59.3, п.59.4, п.59.9 ст.59 Податкового кодексу України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
За ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно п.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з частиною 3 статті 72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд, приймаючи до уваги вищевикладене та, враховуючи, що на час розгляду справи податковий борг відповідачем не сплачено в добровільному порядку, відповідних доказів не надано суду, дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню повністю.
Щодо питання про розподілу судових витрат, то суд зазначає, що у відповідності до положень ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому, сплачена позивачем сума судового збору у загальному розмірі - 3605,24грн. (за платіжним дорученням №802 від 27.04.2016 року) йому з Державного бюджету України не повертається.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов керівника Синельниківської місцевої прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Східно-Дніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Проско ресурси» про стягнення податкового боргу у розмірі 240349,49грн. - задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків у банках, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю «Проско ресурси», на користь Державного бюджету України у загальному розмірі податкового боргу - 240349,49грн.:
- на рахунок №33217812700251, отримувач платежу - УДКС України у Покровському районі Дніпропетровської області, код - 37004367, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО - 805012, за кодом бюджетної класифікації - 18010600 - податковий борг з орендної плати за землю юридичних осіб у розмірі - 42193,06грн.;
- на рахунок №33117366700249, отримувач платежу - УДКС України у Покровському районі Дніпропетровської області, код - 37004367, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО - 805012, за кодом бюджетної класифікації - 13030100 - податковий борг по платі за користування надрами для добування корисних копалин загальнодержавного значення у розмірі - 193369,17грн.;
- на рахунок №33110362700251, отримувач платежу - УДКС України у Покровському районі Дніпропетровській області, код - 37004367, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО - 805012, за кодом бюджетної класифікації - 19010101 - податковий борг по надходженням від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення у розмірі - 4787,26грн.
Копію постанови направити сторонам.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 28.07.2016 р. Суддя З оригіналом згідно Помічник судді Н.В. Захарчук-Борисенко Н.В. Захарчук-Борисенко В.В.Кухар