Справа № 820/10188/15Суддя-доповідач Подобайло З.Г.УХВАЛА
18 серпня 2016 р.м. ХарківКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Подобайло З.Г.
Суддів: Тацій Л.В. , Григорова А.М.
за участю секретаря судового засідання Гришко Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду клопотання представника позивача ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі
за позовом ОСОБА_2
до Індустріальної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області
про скасування податкового повідомлення - рішення,
ВСТАНОВИЛА:
В провадженні Харківського апеляційного адміністративного суду знаходиться справа за апеляційною скаргою Індустріальної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 29.10.2015р. по справі № 820/10188/15 за позовом ОСОБА_2 до Індустріальної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкового повідомлення - рішення.
Представником позивача заявлено клопотання про зупинення провадження до прийняття судового рішення Харківським апеляційним адміністративним судом по справі № 638/3025/15-а. В обґрунтування клопотання посилається на те , що позиція апелянта ґрунтується на скасованому постановою Дзержинського районного суду м. Харкова Рішенні 36 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 21.01.2015 № 1793/15, тому вважає, що результати розгляду зазначеної справи безпосередньо вплинуть на прийняття рішення по даній справі 820/10188/15.
Колегія суддів, дослідивши клопотання про зупинення провадження у справі, матеріали справи, що стосуються питання зупинення провадження у справі, приходить до висновку, що клопотання про зупинення провадження підлягає задоволенню , виходячи з наступного.
Положеннями п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України визначено, що суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Тобто, суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.
Дана підстава виникає в процесі тоді, коли постановлення рішення можливо після підтвердження фактів, що мають преюдиційне значення для даної справи, в іншій справі, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.
Зупинення провадження з підстав, передбачених цією нормою, допускається лише тоді, коли розглядати справу далі неможливо, тобто коли в цій іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду. Ця неможливість полягає в тому, що обставини, які є підставою позову або заперечень проти нього, є предметом дослідження в іншій справі і рішення суду у цій справі безпосередньо впливає на вирішення спору.
Зупинення провадження у справі до вирішення іншої виконує профілактичну функцію, оскільки запобігає постановленню суперечливих рішень у різних, але пов'язаних справах.
Матеріали справи свідчать , що позивачем в даній справі оскаржується податкове повідомлення-рішення про нарахування транспортного податку.
Підпунктом 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 ПК України визначено, що до місцевих податків, зокрема, належить податок на майно, до складу якого, відповідно до пп. 265.1.2 п. 265.1 ст. 265 ПК України входить транспортний податок.
Згідно з п.10.2 ст.10 ПК України місцеві ради обов'язково установлюють єдиний податок та податок на майно (в частині транспортного податку та плати за землю).
Відповідно до п. 10.3 ст. 10 ПК України місцеві ради в межах повноважень, визначених цим Кодексом, вирішують питання відповідно до вимог цього Кодексу щодо встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) та встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору.
Пунктом 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року № 71-VIII рекомендовано органам місцевого самоврядування у місячний термін з дня опублікування цього Закону переглянути рішення щодо встановлення на 2015 рік податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) для об'єктів житлової нерухомості, а також прийняти та оприлюднити рішення щодо встановлення у 2015 році податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) для об'єктів нежитлової нерухомості, податку на майно (в частині транспортного податку) та акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Установлено, що в 2015 році до рішень місцевих рад про встановлення місцевих податків на 2015 рік не застосовуються вимоги, встановлені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
На виконання вимог даної норми Харківська міська рада прийняла рішення від 21.01.2015 року № 1793/15 «Про внесення змін до рішення 4 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 12.01.2011 р. № 126/11 «Про врегулювання питань справляння податків на території міста Харкова відповідно до норм Податкового кодексу України», яким встановлено у 2015 році на території м. Харкова податок на майно, зокрема транспортний податок, а також затверджене «Положення про транспортний податок у м. Харкові». Зазначене рішення набрало чинності з 01.01.2015 року (пункт 2 рішення).
Постановою Дзержинського районного суду м. Харкова по справі № 638/3025/15-а від 17 травня 2016 року визнано незаконним та скасовано пункт 2 преамбули Рішення 36 сесії Харківської міської ради 6 скликання, від 21.01.2015 № 1793/15 «Про внесення змін до рішення 4 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 12.01.2011 №126/11 «Про врегулювання питань справляння податків на території міста Харкова відповідно до норм Податкового кодексу України» щодо набрання чинності рішенням з 01.01.2015 року.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2016р. відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Харківської міської ради на постанову Дзержинського районного суду м. Харкова по справі № 638/3025/15-а .
Оскільки, обставини, встановлені судовим рішенням у справі № 638/3028/15 мають значення для вирішення даної справи, колегія суддів вважає за необхідне зупинити провадження у справі № 820/10188/15 до прийняття судового рішення Харківським апеляційним адміністративним сужом по справі № 638/3028/15.
Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 156, ст.ст. 160, 167, 206 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Клопотання представника ОСОБА_2 задовольнити.
Зупинити провадження у справі № 820/10188/15 до прийняття судового рішення Харківським апеляційним адміністративним сужом по справі № 638/3028/15.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання її у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України .
Головуючий суддя (підпис)Подобайло З.Г.Судді(підпис) (підпис) Тацій Л.В. Григоров А.М. Повний текст ухвали виготовлений 22.08.2016 р.