Постанова № 59984968, 23.08.2016, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.08.2016
Номер справи
803/1092/16
Номер документу
59984968
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 серпня 2016 року Справа № 803/1092/16

Волинський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Андрусенко О. О.,

суддів Денисюка Р. С., Лозовського О. А.,

при секретарі судового засідання Хомяк М. І.,

за участю представника позивача Стецика Н. В.,

представника третьої особи Мельника С. І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВОГ РІТЕЙЛ» до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Державна фіскальна служба України про визнання нечинним наказу в частині та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ВОГ РІТЕЙЛ» (далі - позивач, ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ») звернулося з позовом до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про визнання нечинним наказу від 13.11.2015 року № 1446 в частині застосування спеціальної санкції до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» та зобов'язання скасувати дію спеціальної санкції - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої наказом від 13.11.2015 року № 1446 до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.11.2015 року № 1446 до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» застосовано спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності. Зазначив, що ним вжито всі практичні заходи щодо усунення порушень вимог Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» і пов'язаних з ним законів, разом з тим, повернення простроченої заборгованості є неможливим (безперспективним), оскільки контрагент - GRAY MAGNET LTD з 09.02.2016 року ліквідований. Таким чином, ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» позбавлено можливості усунути встановлені порушення валютного законодавства, а тому просить визнати нечинним наказ від 13.11.2015 року № 1446 в частині застосування спеціальної санкції до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» та зобов'язати скасувати дію спеціальної санкції - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Ухвалою суду від 11.08.2016 року позовну заяву в частині визнання нечинним наказу від 13.11.2015 року № 1446 у частині застосування спеціальної санкції до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» залишено без розгляду на підставі пункту 9 частини першої статті 155 КАС України.

Ухвалою суду від 11.08.2016 року залучено до участі у справі Державну фіскальну службу України як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві, та просив їх задовольнити.

У судове засідання відповідач свого представника не направив, заяву про розгляд справи за відсутності їхнього представника не подав, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.

У письмових запереченнях на адміністративний позов представник відповідача позовних вимог не визнав, посилаючись на те, що наказ від 13.11.2015 року № 1446, яким до позивача застосовано спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності, прийнятий відповідачем відповідно до вимог чинного законодавства. Оскільки позивачем не доведено факту відсутності порушення вимог статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», відтак позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними.

У судовому засіданні та у письмових поясненнях на адміністративний позов представник третьої особи зазначив, що відповідно до частини шостої статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або пов'язаних з ним законів України. Оскільки позивачем не усунуто порушення вимог статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», відтак просить у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, колегія суддів дійшла висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 13.11.2015 року на підставі подання Державної фіскальної служби України від 10.07.2015 року № 16712/5/99-99-22-05-02-16 Міністерством економічного розвитку і торгівлі України прийнято наказ № 1446 «Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності - до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України», відповідно до якого за порушення вимог статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» у 40-денний строк з дня набрання чинності цим наказом застосовано до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності (а.с. 11-13).

26.11.2015 року позивач листом № 136 звернувся до відповідача про скасування застосованої до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.11.2015 року № 1446 спеціальної санкції - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності, надавши останньому докази на підтвердження факту вжиття заходів до приведення зовнішньоекономічної та пов'язаної з нею господарської діяльності у відповідність до норм чинного законодавства, а саме: копії рішень господарського сулу Львівської області від 17.08.2015 року у справі № 914/4530/14 про стягнення 9966960,00 євро з контрагента GRAY MAGNET LTD, від 26.10.2015 року у справі № 914/651/15 про стягнення 19421070,00 євро з контрагента GRAY MAGNET LTD, від 18.11.2015 року у справі № 914/1357/15 про стягнення 2504688,00 євро з контрагента GRAY MAGNET LTD та копію наказу господарського сулу Львівської області від 01.10.2015 року про примусове виконання рішення у справі № 914/4530/14 та інші документи (а.с. 46-49).

На підставі поданих позивачем матеріалів та враховуючи вжиття останнім практичних заходів, що гарантують виконання Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» і пов'язаних з ним законів, наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 01.12.2015 року № 1560 тимчасово, до 01.04.2016 року включно, зупинено дію спеціальної санкції, що застосована до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» (а.с. 50-51).

16.03.2016 року позивач повторно звернувся із клопотанням № 24 до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про скасування застосованої до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» наказом від 13.11.2015 року № 1446 спеціальної санкції - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності, подавши при цьому достатні докази неможливості (безперспективності) застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», а саме: та копію наказу господарського сулу Львівської області від 13.11.2015 року про примусове виконання рішення у справі № 914/651/15, та копію наказу господарського сулу Львівської області від 24.12.2015 року про примусове виконання рішення у справі № 914/1357/15, копію сертифікату, виданого 04.03.2016 року на території Великобританії установою Великобританії, яка здійснює реєстрацію, ліквідацію компаній та оприлюднює інформацію щодо компаній - Реєстраційною палатою, що засвідчує факт ліквідації контрагента GRAY MAGNET LTD, з перекладом, та інші документи (а.с. 52-63).

Відповідно до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 31.03.2016 року № 574 тимчасово, до 01.07.2016 року включно, зупинено дію спеціальної санкції, застосованої до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» (а.с. 66-67).

17.06.2016 року ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» звернулося із клопотанням про скасування дії спеціальної санкції, застосованої наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.11.2015 року № 1446, до першого віце-прем'єр-міністра Міністра економічного розвитку і торгівлі України (а.с.68-74).

04.07.2016 року позивач звернувся листом № 55 до відповідача, в якому просив тимчасово зупинити (до моменту закінчення судового розгляду у справі за позовом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» про продовження дії спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» наказом від 13.11.2015 року № 1446), застосовану до нього наказом від 13.11.2015 року № 1446 спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності (а.с. 75-76).

Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.07.2016 року № 1135 тимчасово, до 15.10.2016 року включно, зупинено дію спеціальної санкції, що застосована до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» (а.с. 77-79).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.

Згідно з частиною першою статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» за порушення цього або пов'язаних з ним законів України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності можуть бути застосовані такі спеціальні санкції, зокрема, тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності у випадках порушення цього Закону або пов'язаних з ним законів України, проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

Санкції, зазначені у цій статті, застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів доходів і зборів та контрольно-ревізійної служб, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та Національного банку України або за рішенням суду. Санкції, зазначені у цій статті, можуть бути застосовані до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.

Порядок застосування (скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії) Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спеціальних санкцій (далі - санкції), передбачених статтею 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», до українських суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності (далі - суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності) визначено Положенням про порядок застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (далі - Положення), затвердженим наказом Міністерства економіки України від 17.04.2000 року № 52.

Відповідно до пунктів 1.1, 1.2 Положення спеціальні санкції - індивідуальний режим ліцензування або тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності - застосовуються Міністерством економічного розвитку і торгівлі України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності за поданням органів державної податкової та контрольно-ревізійної служб, митних, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Національного банку України або за рішенням суду.

Санкції застосовуються Міністерством економічного розвитку і торгівлі України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, що порушили Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та пов'язані з ним закони України, зокрема в разі порушення суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності валютного, митного, податкового, іншого законодавства, що встановлює певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій, та в разі проведення ними дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

Як встановлено судом, 12.09.2014 року між фірмою GRAY MAGNET LTD Велика Британія (покупець) та ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» (продавець) було укладено договір № 239/14, відповідно до умов якого продавець зобов'язався поставити і передати у власність покупця сік яблучний концентрований, неосвітлений, натуральний (товар), в кількості, визначеній в специфікації, що є невід'ємною частиною цього договору, а покупець зобов'язався прийняти та оплатити товар. Відповідно умов до додаткового договору від 01.11.2014 року до договору № 239/14 від 12.09.2014 року сторони погодили те, що спори, розбіжності, вимоги, які виникнуть із даного договору або у зв'язку із ним підлягають передачі на розгляд і на вирішення до господарського суду Львівської області; оплата за оставлений товар повинна здійснюватись протягом 60 календарних днів з моменту поставки товару, а у випадках прострочення оплати будь-якої партії поставленого товару - покупець зобов'язався оплатити товар негайно після отримання відповідної вимоги продавця про оплату (а.с. 14-20).

З матеріалів справи вбачається, що 10.07.2015 року Державною фіскальною службою України було надано подання (інформацію) № 16712/5/99-99-22-05-02-16 Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, на підставі якого останнім прийнято наказ від 13.11.2015 року № 1446 «Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності - до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України» та в якому зазначено, що актом перевірки від 29.04.2015 року № 485/28-10-41-30/37821544 встановлено, що за експортним договором від 12.09.2014 року № 239/14 за період з 26.09.2014 року по 31.12.2014 року відвантажено ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» за межі України товар - сік яблучний концентрований, неосвітлений, натуральний, на суму 324317452,59 грн. Граничний термін надходження валютної виручки - 25.12.2014 року по 31.03.2015 року, яка від нерезидента GRAY MAGNET LTD не надійшла. Сума простроченої заборгованості становить 17367700 євро (а.с. 140-141).

У письмових запереченнях на адміністративний позов представник відповідача та у письмових пояснення представник третьої особи зазначили, що актом перевірки ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» від 26.08.2015 року № 901/28-10-41-30/37821544 також було встановлено збільшення простроченої дебіторської заборгованості за розрахунками з нерезидентом GRAY MAGNET LTD на 13205404,55 євро. Відтак прострочена дебіторська заборгованість за контрактом від 12.09.2014 року № 239/14 складає 30573116,55 євро.

Згідно пункту 4.14 Положення суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, до яких застосовано санкції, мають право подавати до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України матеріали, що підтверджують вжиті ними заходи до приведення зовнішньоекономічної та пов'язаної з нею господарської діяльності у відповідність до норм чинного законодавства, та виходити до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з клопотанням про скасування (зміну виду, тимчасового зупинення) дії санкцій.

Відповідно до частини дванадцятої статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та пункту 4.15 Положення у разі усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та/або пов'язаних з ним законів України, і приведення своєї зовнішньоекономічної діяльності у відповідність із законами України або надання достатніх доказів неможливості (безперспективності) застосування практичних заходів, що гарантують виконання зазначеного Закону, суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності та іноземні суб'єкти господарської діяльності, до яких застосовано санкції, мають право подавати до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відповідні матеріали та виходити з клопотанням про скасування (зміна виду, тимчасове зупинення) дії санкцій.

При цьому, клопотання повинно містити такі документи: лист-звернення з викладенням причин, що призвели до порушення, та про вжиті заходи щодо приведення своєї діяльності у відповідність із нормами законодавства України; оригінали або завірені в установленому порядку копії матеріалів (довідки) від державних органів, що здійснюють контроль за зовнішньоекономічною діяльністю чи валютний контроль, та/або агентів валютного контролю, які засвідчують вжиті суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності практичні заходи щодо приведення своєї діяльності у відповідність із нормами законодавства України.

Відповідно до пункту 2.4 Порядку взаємодії Міністерства економіки України та Державної податкової адміністрації України з питань застосування спеціальних санкцій, затвердженого наказом Міністерства економіки України, Державної податкової адміністрації України від 09.11.2006 року № 340/672, додатковими доказами цього можуть бути дії щодо неможливості виконання рішення суду, Міжнародного комерційного арбітражного суду чи Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України на території іноземної держави про стягнення з нерезидента заборгованості в зв'язку, зокрема, з ліквідацією нерезидента, яка підтверджена копією документа вповноваженого органу країни розташування сторони договору, легалізованою в установленому порядку.

З аналізу вищенаведених норм слідує, що суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності, до якого застосовано санкції, у випадку надання достатніх доказів неможливості (безперспективності) застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону має право виходити з клопотанням про скасування дії спеціальної санкції, яке повинно містити лист-звернення з викладенням причин, що призвели до порушення, та про вжиті заходи щодо приведення своєї діяльності у відповідність із нормами законодавства України, долучивши, при цьому, матеріали від державних органів, що здійснюють контроль за зовнішньоекономічною діяльністю чи валютний контроль, та/або агентів валютного контролю, які засвідчують вжиті суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності практичні заходи щодо приведення своєї діяльності у відповідність із нормами законодавства України, або додаткові докази щодо неможливості виконання рішення суду на території іноземної держави про стягнення з нерезидента заборгованості у зв'язку, зокрема, з ліквідацією нерезидента, яка підтверджена копією документа вповноваженого органу країни розташування сторони договору, легалізованою в установленому порядку.

З матеріалів справи вбачається, що ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» з метою усунення порушень вимог статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» звернулось до господарського суду Львівської області про стягнення з GRAY MAGNET LTD заборгованості згідно договору від 12.09.2014 року № 239/14.

Рішенням господарського суду Львівської області від 17.08.2015 року у справі № 914/4530/14 стягнуто з GRAY MAGNET LTD на користь ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» 9966960,00 євро основного боргу (а.с. 36-42). 01.10.2015 року господарським судом Львівської області видано наказ про примусове виконання господарського суду Львівської області від 17.08.2015 року (а.с.44).

Рішенням господарського суду Львівської області від 26.10.2015 року у справі № 914/651/15 стягнуто з GRAY MAGNET LTD на користь ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» основний борг 19421070,00 євро (а.с. 21-27). 13.11.2015 року господарським судом Львівської області видано наказ про примусове виконання господарського суду Львівської області від 26.10.2015 року (а.с.45).

Рішенням господарського суду Львівської області від 18.11.2015 року у справі № 914/1357/15 стягнуто з GRAY MAGNET LTD на користь ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» 2504688,00 євро (а.с. 28-35). 24.12.2015 року господарським судом Львівської області видано наказ про примусове виконання господарського суду Львівської області від 18.11.2015 року (а.с.43).

Крім того, позивачем надано суду копію сертифікату, виданого 04.03.2016 року на території Великобританії установою Великобританії, яка здійснює реєстрацію, ліквідацію компаній та оприлюднює інформацію щодо компаній - Реєстраційною палатою, що засвідчує факт ліквідації контрагента GRAY MAGNET LTD з 09.02.2016 року, з перекладом на українську мову (а.с. 52-63).

Отже, ліквідація GRAY MAGNET LTD унеможливила виконання останнім своїх зобов'язань перед ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» за експортним договором від 12.09.2014 року № 239/14 та як наслідок усунення порушення позивачем вимог статті 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».

У даному випадку позивачем вжито вичерпний перелік дій для повернення простроченої заборгованості із контрагента.

Наведене свідчить, що позивачем було надано Міністерству економічного розвитку і торгівлі України достатні докази неможливості (безперспективності) застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та/або пов'язаних з ним законів України, зокрема, докази, що засвідчують факт ліквідації контрагента GRAY MAGNET LTD.

Частиною 12 статті 32 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» передбачено, що у разі усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або пов'язаних з ним законів України, і приведення своєї зовнішньоекономічної діяльності у відповідність із законами України або надання достатніх доказів неможливості (безперспективності) застосування практичних заходів, що гарантують виконання закону, суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності та іноземні суб'єкти господарської діяльності, до яких застосовано санкції, мають право подавати до центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики відповідні матеріали та виходити з клопотанням про скасування (зміну виду, тимчасове зупинення) дії санкцій.

Вказана норма кореспондується з вимогами пункту 4.17 Положення, згідно якого дія санкцій скасовується Міністерством економічного розвитку і торгівлі України в разі усунення суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та/або пов'язаних з ним законів України, і приведення своєї зовнішньоекономічної діяльності у відповідність до законів України або надання достатніх доказів неможливості (безперспективності) застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону, а також якщо в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відсутні матеріали щодо порушення цим суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності валютного, митного, податкового, іншого законодавства, яке встановлює певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій, та матеріали щодо проведених ним дій, що можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

Як встановлено судом під час розгляду справи, позивач неодноразово звертався до відповідача з клопотаннями про скасування дії спеціальної санкції, враховуючи наявність обставин, які підтверджують неможливість (безперспективність) застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону, однак Міністерство економічного розвитку і торгівлі України приймало рішення про тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності позивача, незважаючи на те, що існували беззаперечні підстави для скасування дії санкції.

Разом з тим з представник позивача просив суд врахувати ту обставину, що наказом відповідача від 22.03.2016 року № 487 скасовано дію спеціальної санкції ТзОВ «Континіум-Трейд», застосовану за ідентичне порушення здійснення розрахунків з іноземним контрагентом GRAY MAGNET LTD.

На думку суду прийняття відповідачем двох різних рішень при розгляді аналогічних клопотань про скасування санкцій свідчить про недотримання принципу рівності перед законом та упередженість по відношенню до позивача.

Враховуючи те, що виконання зобов'язань за експортним договором від 12.09.2014 року № 239/14 щодо проведення розрахунків є неможливим з огляду на ліквідацію GRAY MAGNET LTD та зважаючи на надання позивачем Міністерству економічного розвитку і торгівлі України достатніх доказів неможливості (безперспективності) застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону, колегія суддів приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення шляхом прийняття постанови про зобов'язання Міністерство економічного розвитку і торгівлі України скасувати дію спеціальної санкції - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.11.2015 року № 1446 до ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ».

Керуючись частиною третьою статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов'язати Міністерство економічного розвитку і торгівлі України скасувати дію спеціальної санкції - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13 листопада 2015 року № 1446 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВОГ РІТЕЙЛ».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої складено 29 серпня 2016 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий-суддя О. О. Андрусенко

Судді Р. С. Денисюк

О. А. Лозовський